Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Klavye başında egzersiz yapmanın püf noktaları

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Özellikle tüm gün bilgisayar başında çalışınların, boyun, omuz ve sırt bölgesi ağrır. Sevgili Melek'ler, bu yazımızda klavye başında egzersiz yapmanın inceliklerini ele alıyoruz.
  < Konu Resmi..>


  Dik olarak oturun. Ayaklarınızı yere tam basın. Yavaşça çenenizi göğsünüze yaklaştırın ve üç kez derin ve uzun nefes alın.

  • Ardından ayaklarınız düz yerde durmalı ve sırtınız dik olarak oturmalısınız. Yine derin nefes alın. Nefesinizi verirken, sol kulağınızı yavaşça sol omzunuza doğru çevirin.

  Çenenizi göğsünüze yaklaştırırken, derin nefes alıp yavaşça verin. Sağ kulağınızı sağ omzunuza doğru çevirirken, derin nefes alıp yavaşça verin. Çenenizi göğsünüzden uzaklaştırırken, derin nefes alıp yine yavaşça verin.

  • Sırtınız dik ve her iki ayağınız yere düz basar şekilde oturun. Avuç içleriniz içe bakar halde, kollarınız yanda olmalı. Omuzlarınızı kulaklarınıza doğru çevirerek yavaşça nefes alın, geriye aşağıya doğru çevirmeye devam ederken yavaşça nefesinizi verin.

  • Hareketi tamamlamak için ellerinizi göğsünüzün önünde tutarak nefes alın, sonra, çenenizi göğsünüze bırakarak nefes verin.

  • Şimdi yine sırtınız dik, iki ayağınız yere tam basar vaziyette oturun. Parmaklarınız iç içe geçmiş ve avuç içleriniz birbirine değer halde, omuzlarınızı serbest bırakarak kollarınızı göğsünüz hizasında ileri doğru esnetin.

  • Sırtınız dik, iki ayağınız yere tam basar vaziyette oturun. Ellerinizi, parmakları ve avuçları bitiştirerek kalbinizin üzerinde birleştirin (Hintlilerin selamı gibi.)

  • Parmak uçları yukarıda, avuçlarınızı birbirine doğru sıkıca bastırarak, yavaşça nefes alın. Selamlama pozunu koruyarak, yavaşça nefes verirken, ellerinizi mümkün olduğunca aşağı doğru indirin.

  • Selamlama pozuna devam ederek, nefes alırken ellerinizi yavaşça kalbinizin hizasına kadar kaldırın. Sonra, yavaşça nefes vererek ellerinizi indirin. Bunu beş ile on kez arasında tekrarlayın.

  • Sırtınızı dik tutarak, kollarınız ve ellerinizle olabildiğince dışa uzanın. Yavaşça nefes alırken, kollarınızı başınızın tepesi hizasına doğru yükseltin. Tüm omurganızın uzayarak esnemesini sağlayın.

  • Omurganızın esnediğini hissederek, yavaşça nefes verirken, ellerinizi kalbinizin hizasındaki konumuna tekrar indirin. Bu kolay egzersiz sayesinde; nefes alıp vermeniz kolaylaşacak, kendinize olan güveniniz artacak, kendinizce içsel bir uyum yaratacak ve acıma hissiniz artacak.


   
Klavye başında egzersiz yapmanın püf noktaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ütü Yapmanın Püf Noktaları

  Ütü Yapmanın Püf Noktaları

  Kadınların sevmediği işlerin başında gelir ütü yapmak...Şimdi sizlere vereceğim püf noktaları ile ütü yapmayı birazda olsa kolaylaştırabilirsiniz kızlar... Buyrunuz ütü yapmanın püf noktaları :tik: İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN Kolları sıvamadan televizyonda en sevdiğiniz programı izlerken kahvenizi yudumlamaya ne dersiniz? - Kırışıklıkları gidermek için sprey ürünlerden...
 2. Egzersizle Kilo vermenin Püf Noktaları

  Egzersizle Kilo vermenin Püf Noktaları

  Egzersiz, kilo verme, egzersizle kilo verme, püf noktaları, incelikleri, hakkında detaylı bilgiler Kilo vermenin en önemli yolu egzersiz yapmak....Diyetle birlikte yapılan egzersiz kilo vermeyi forma girmeyi kolaylaştırır fakat her egzersiz kilo verdirir mi? Egzersiz yaparken kendimi ne kadar çok yorarsam o kadar çok mu kalori harcarım? Spordan hemen sonra tartıldığımda verdiğim birkaç...
 3. aşure yapmanın püf noktaları

  aşure yapmanın püf noktaları

  Aşure yapmak istiyorum hangi malzemeler gerekli ve püf noktaları nelerdir ?
 4. Ezber Yapmanın Püf Noktaları

  Ezber Yapmanın Püf Noktaları

  ezber nasıl yapılır ezber nasıl yapılmalı ezber yapmanın püf noktaları Öğrencilerin ve tiyatro, sinema gibi sanat dallarıyla uğraşanların en büyük sorunlarından biri ezber yapmaktır melekler :) Elbette ki bu yetenekleri de olduğundan bu sanatlara gönül vermişlerdir ancak yine de uzun ezberler gözlerini korkutabilir. Ama bunun da bazı püf noktaları var. Makalemizde nasıl kolay ezber...
 5. Aşure yapmanın püf noktaları

  Aşure yapmanın püf noktaları

  Aşure Nasıl Yapılır Aşure yapmanın püf noktaları Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda iyi bir aşure yapmak için, aşure yapmanın püf nokrtalarını sizlerle paylaşıyoruz. Benim gibi aşure sevenler buraya gelsin :) Aşurenin yapılışı her yöreye göre değişiyor. Ancak genel olarak buğday, nohut, fasulye, kuru üzüm, kayısı, badem ve ceviz gibi 10'a yakın baklagil, meyve ve sert kabuklu...

Sayfayı Paylaş