1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Klimanın sigortası neden atar?

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Klima, bulunduğu ortamlarda havanın temizlenmesini sağlayan, isteğe bağlı olarak ortamı ısıtan ya da soğutan geniş bir kulanım alanı olan bir alettir. Kullanım fonksiyonları geniş olduğundan insan hayatını oldukça kolaylaştıran icatlardan bir tanesidir. Fakat bazı durumlarda klima kullanımı ile ilgili olarak problem çıkabilmektedir.


  Klima elektrik yardımıyla çalışan bir alet olduğundan ötürü eğer elektrik düzeneğinde ya da klimanın çalışmasında problemler varsa bulunduğu yerin sigortasını attırabilmektedir. Sigortanın hangi sebepten ötürü attığını anlamak için sistem iyice kontrol edilmeli, sebep belirlendikten sonra önlemler alınmalıdır.  < Konu Resmi..>  Klima hangi durumlarda sigorta attırmaktadır?

  Akla ilk gelmesi gereken sebep sistemde kısa devre olup olmadığıdır. Genellikle sigorta atmasındaki sebep besleme kablosunda meydana gelen kısa devreden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden besleme kablosu kısa devre olup olmadığını anlamak için kontrol edilir. Eğer besleme kablosunda kısa devre olmuşsa kablo değiştirilerek sorunun çözümü yapılır.


  Sistem içerisinde akımın taşınmasına yardımcı olan kablolarda problemler meydana gelebilmektedir. Bu kablolar zaman zaman yerlerinden çıkabilmekte ya da kablolar üzerinde arızalar meydana gelebilmektedir. Akımı taşıyan kablolar dikkatlice incelenir, eğer yerlerinden çıkan varsa çıkmış uçlar doğru yerlerine takılır. Bu kablolarda da kısa devre varsa değiştirilerek problem giderilir.


  Fan motoru sargılarındaki problemler de sigorta atmasına yol açmaktadır. Eğer fan motoru sargılarında kısa devre oluşmuşsa, fan moturunda arıza varsa ya da gövdeye doğru herhangi bir şekilde kaçak bulunuyorsa fan motoru değiştirilmesi gerekemektedir. Böylelikle sigortanın atmasına neden olan durum ortadan kaldırılmış olur.


  Ekovatlarda meydana gelen problemler de sigorta attırmaktadır. Eğer ekovat sargılarında kısa devre varsa ekovatı değiştirerek sigorta atmasına çözüm bulunur. Ayrıca sistemin sağlıklı işleyişini devam ettirmek için sisteme gaz verilmesi gerekmektedir.


  Sigorta ile ilgili olarak klimadan kaynaklı bir problem olduğu düşünülüyorsa teknik servis çağırmak en mantıklı çözüm olacaktır. Böylelikle ileride doğabilecek daha tehlikeli durumların da önüne geçilmiş olunur.


   
Klimanın sigortası neden atar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. klima neden su damlatır

  klima neden su damlatır

  klima neden su damlatır klimam su damlatıyor klimadan su damlaması hakkında bilgiler bilinmeyenler merak ettikleriniz hepsi burada melekler Özellikle yaz mevsimi gelince kapı pencere kapanır ve klimalar harıl harıl çalışmaya başlar.Yaz sıcağından kurtulmanın mutluluğuyla ne de çok dua almıştır Willis H. Carrier.Ama bu kadar yorduğumuz makinalarımızın bakımında da özenli olmalıyız,aksi taktirde...
 2. Analık Sigortası Nedir?

  Analık Sigortası Nedir?

  analık sigortası nedir ne demektir kimler yararlanabilir yenidoğan masrafları hakları ile ilgili bilgiler burada melekler Daha önce forumumuzda 2011 Yılı Babalara Doğum İzni ile ilgili bilgiler vermiştik.Şimdi de analık sigortası hakkında sskemekli.com dan aldığımız bilgileri sizlerle aynen paylaşıyoruz melekler :) ANALIK SİGORTASI NEDİR ? Sigortalı kadının veya sigortalı erkeğin...
 3. Klimalar neden koku yapmaktadır?

  Klimalar neden koku yapmaktadır?

  Günümüzde yaygIn olarak kullanılan klimalar soğuk havalarda ısınma sıcak havalarda serinleme için kullanılan, havanın temizlenmesini sağlayan aletlerdir. Fakat bazı durumlarda klimalar insanlar için rahatsız edici problemler meydana getirebilmektedir Klimaların ısıtma ya da soğutma işlemleri boyunca etrafa koku vermeleri bunlardan bir tanesidir. Klimaların çalışmaları boyunca çevrelerine...
 4. Klima Neden Su Akıtır?

  Klima Neden Su Akıtır?

  Klima içeriye su damlatıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimizi uygulayın tüm önerilerimizi gözden geçirdiniz ve halen klima iç ünite su damlatıyor sorununa çare bulamadıysanız bizi arayın uzmanlarımız size yardımcı olacaktır. Klimalar, hem yazın hem de bölgelere göre kışın oldukça sık kullanılan makinelerdir. Bu kadar sık kullanılan bir cihazda zaman zaman bazı...
 5. Klima neden su akıtır ?

  Klima neden su akıtır ?

  iyi günler klimamız sabahtan su damlatıyor bunun nedeni nedir ?

Sayfayı Paylaş