gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.246
  Beğenilen Mesajlar:
  2.181
  Ödül Puanları:
  113

  Klomen tedavisi kaç ay sürer?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  klomenle hamile kalan varmı,klomenle hamile kalanlar,klomen fiyatı,klomen nasıl kullanılır,klomen ve hamilelik hakkında bilgiler
  Bebek sahibi olmak isteyen çiftler, doktorlara kısırlık nedeni ile başvurmaktadır. Ana sebepler yumurta düzensizlikleridir. Bu çiftlere yumurta gelişimini kalitesini fazlalaştırmak için ilaç tedavisine başlanmaktadır.
  Klomen tedavisi, en kolay anlatım şekli ile yumurtların uyarılmasıyla beraber çalıştırılmasıdır.
  Klomen ilacı, sperm sayısından azalma olduğunda erkeklerin sperm sayısı çoğaltılmasında, tüp bebek tedavisinde birçok folikülün temin edilmesinde, yumurtlama olmadığı zaman, yumurtlamanın olmasını sağlamada kullanılmaktadır.
  < Konu Resmi..>  İlk önce tedaviye klomen denilen ağızdan alınan ilaçla başlanır. Amaç bu ilaçla dominant ( olgun ) dediğimiz yumurta elde edilmeye çalışılır. Kullanılan ilaç bittiği zaman ise ultrason takibi başlar. Yumurta, oluşumuna başladığında kişilerin cinsel birliktelik zamanlaması yapılır ve aşılamaya başlanır.
  Bu tedavide yumurtlama olmayan kadınların yüzde 75′inde yumurtlamayı gerçekleştirmiştir ve bunların yüzde 35′ ininde gebe kaldığı görülmektedir.
  Klomen şu kişilerde kullanılamaz ;
  * Hamilelikte kullanılmaz.


  * Teşhisi yapılmamış kanamalı durumlarda
  * Akciğer hastası olanlarda
  * Göğüste malign ve premalign lezyon bulunması
  Klomen ilacı kullanımı ;
  Bu ilaç doktorunuzun kontrolünde olması gereken bir ilaçtır. Progesten alımı ile olan bir kanama yada spontan adet kanaması olanlarda tedaviye, siklusunun 5.günü başlanir ve günde 50 mg alınarak 5 gün devam edilir.
  Eğer ki adet kanamanız yoksa o zaman gün içinde ilaca başlanabilir. Bu dozda ovülasyon olmuşsa doz artırımına gerek kalmaz. Eğer olmamışsa 30 gün sonraki ikinciye doz 100 mg verilir. Eğer 3-5 kür sonunda ovülasyon sağlanamamışsa o zaman tedaviye devam edilmez.
  Yan etkileri ;
  İstenilen dozda kullanımı yan etkileri nadirdir. Ama uzun süre kulanırsa o zaman yan etkisi olur. Fazlaca görülen etkileri karın bölgesinde rahatsızlık, kanamalar, ateş basması gibi kızarmalar, göğüslerde gerginlik ve dolgunluk, görme bozukluğu, over hipertrofis görülmektedir.
  Nadiren de kusma, bulantı, sinirlilik, baş dönmesi görülür.
  Klomen ile tedavi süresi 5 ay gibi denenir, yumurtlama sağlanamazsa o zaman başka tedavi türlerine başvurulur.

   
Klomen tedavisi kaç ay sürer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yumurtlama dönemi kaç gün sürer

  Yumurtlama dönemi kaç gün sürer

  Kızlar yumurtlama dönemi belirtileri ve kasıklarda ağrı yada bu dönemde ağrıyla birlikte kanama olur mu nasıl anlaşılır. Birde kaç gün ürüyor bu dönem teşekkür ediyorum.
 2. Rüya Kaç saniye sürer

  Rüya Kaç saniye sürer

  Rüya Kaç saniye sürer Bilim adamları rüyanın süresi üzerinde kesin bir sonuca varamadılar. Bir kısmı birkaç saniye sürdüğünü iddia ederken bazıları da saatlerce devam eden rüyaların mevcut olduğu fikrinde ısrar etmekteydiler. Bu tartışmalar devam ederken, Dr. B. Klein adında Amerikalı bir bilim adamı yardımcıları ile birlikte hummalı çalışmalara koyuldu. Gönüllü olarak seçtiği bazı kimseleri...
 3. Ovulasyon Kaç Gün Sürer?

  Ovulasyon Kaç Gün Sürer?

  yumurtlama kaç gün sürer,yumurtlama kaç gün olur,yumurtlama nedir,ovülasyon nedir,Ovülasyon hakkında bilgiler Kadınlarda adet döngüsünün ortasındaki günlerde yumurtlama olur. Yani örneğin 28 günde bir adet gören bir kadında 14. günde yumurtlama olur. Daha geç adet gören kadınlarda yumurtlama da geç olur mesela 35 günde bir adet gören bir kadında yumurtlama yaklaşık 21. gün olur. Yani...
 4. Adet kanaması kaç gün sürer?

  Adet kanaması kaç gün sürer?

  normal adet periyodu nedir,kaç gün adet olunur,adet kaç gün devam eder,normal adet kanaması kaç gün sürer,normal adet süresi ve miktarı hakkında bilgiler Adet (regl, mens) kanamasının 2-7 gün arasında sürmesi normal kabul edilir. sadece 1 gün kanama olup bitmesi az miktardadır ve sebebin araştırılması gerekir. 7 günden fazla süren kanamalar da uzun kabul eedilir ve nedenin araştırılması...
 5. Yumurtlama kaç gün sürer?

  Yumurtlama kaç gün sürer?

  Bayanlarda yumurtlama dönemi aslında uzun süren bir dönem değildir. Yumurtlama Ovulasyon oluşumu bir anda olur ve biter, bir yumurta hücresi 24 saat yaşayabilir, daha fazla yaşayamaz. Bu da demek oluyor ki yumurtlama gerçekleştikten sonra 24 saatlik süre zarfında gerçekleşen ilişkilerde kadın hamile kalabilir, ancak 24 saat sonrasındaki zamanlarda gerçekleşen ilişkilerde hamile kalamaz. Çünkü...

Sayfayı Paylaş