Klomen ve progestoron kullanıp hamile kalan varmı?

Toprakdeniz26

Yeni Üye
Üye
Klomen ve progestoron kullanıp hamile kalan varmı?
Selam arkadaşlar öncelikle ben 4 yıllık evliyim ve 4yıldır çocuk istiyoruz ama kısmet olmuyor gitmediğim doktor kalmadı diğe bilirim. geçen ay sonkez gitmeye karar verdim ve tekrar aynı şey söylendi testler yapıldı hem bende hem eşimde hiç bir sıkıntı yok doktor klomen kullanmanı söyledi adetten 3gün sonra kullanmaya başladım hergün bir tane 5gün kullanıp bırakatım ve adetimin 14. Günü doktor tekrar gittim 2 tane 22mm yumurtam oluşmuştu progestoron verdi dedi bunu kullanmaya başla 16.güninden itibaren ona başladım herşey çok güzel gidiyordu bi sıkıntı yoktu ama yinede hamile kalamadım 8 şubatta adet oldum 3günü gel dedi tekrar ve yine klomen kullanmam söyledi benim durumumda olan varsa yardımcı olun lütfen gerçekten psikolojim alt üst oldu :(((

Merhaba, sizin durumunuzu paylaşan bir çok kişi var. Düzenli ilişkiye rağmen bir yıl içinde gebelik elde edilmezse bu kısırlık olarak değerlendiriliyor. Yapılan testlerde sizde ve eşinizde her hangi bir durum saptanmamış bu durumda nedensiz kısırlık olarak adlandırılıyor. Klomen tedavisi ile gebelik elde edenler olduğu gibi sonuç alamayanlarda var maalesef. 4 yıllık evli olduğunuzu belirtmişsiniz yaşınız kaç bilmiyorum ama aşılama yada tüp bebek tedavisi muhtemelen göreceksiniz. Bu yardımcı üreme tedavileri ile inşallah gebelik elde edersiniz.

Merhaba, sizin durumunuzu paylaşan bir çok kişi var. Düzenli ilişkiye rağmen bir yıl içinde gebelik elde edilmezse bu kısırlık olarak değerlendiriliyor. Yapılan testlerde sizde ve eşinizde her hangi bir durum saptanmamış bu durumda nedensiz kısırlık olarak adlandırılıyor. Klomen tedavisi ile gebelik elde edenler olduğu gibi sonuç alamayanlarda var maalesef. 4 yıllık evli olduğunuzu belirtmişsiniz yaşınız kaç bilmiyorum ama aşılama yada tüp bebek tedavisi muhtemelen göreceksiniz. Bu yardımcı üreme tedavileri ile inşallah gebelik elde edersiniz.
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür derim 24 yaşındayım eşim ise 25 yaşımız daha genç oldugu için aşılama yada tüp bebek pek düşünmüyordum açıkcası ama bu ayda olmazsa aşıla yapmayı düşünüyorum :( :( :(

Kızlar geçen ay ki durumu anlatmıştım bu ayda klomen+çatlama iğnesi kullanacaktım ama 22 şubatta gittiğimde çatla iğnesine gerek kalmadı kendiliğinden çatlamış dedi doktorum öğle söylemişti ve 10 gün gün sonra tekrar gel demişti dün gittim erken gebelik testi yapalım dedi ama beta hgc 0.0 çıktı ulturosonla muayene etti rahim duvarının kalınlığı çok iyi geç döllenmiş olabilir dedi böyle bir durum yaşayan tek ben miyim? Daha adetime 3 gün var hiç bir belirtim yok ama :(

Elbetteki böyle bir durumu yaşayan bir tek siz değilsiniz. Mutlaka sizinle aynı durumda olanlar vardır. Doktorunuzun dediği gibi geç döllenme olabilir . Henüz adetinize 3 gün var , adet olmadığınız müddetçe umut vardır. Rahmin kalınlaşması hem adet olacağınızın hemde gebeliğin belirtisidir. İnşallah ikinci septomdur. Moralinizi yüksek tutun stres yapmayın hayırlısını dileyin. İnşallah güzel haberlerinizi alırız.

Elbetteki böyle bir durumu yaşayan bir tek siz değilsiniz. Mutlaka sizinle aynı durumda olanlar vardır. Doktorunuzun dediği gibi geç döllenme olabilir . Henüz adetinize 3 gün var , adet olmadığınız müddetçe umut vardır. Rahmin kalınlaşması hem adet olacağınızın hemde gebeliğin belirtisidir. İnşallah ikinci septomdur. Moralinizi yüksek tutun stres yapmayın hayırlısını dileyin. İnşallah güzel haberlerinizi alırız.
Çok teşekkür ederim stres yapmamaya çalışıyorum ama galiba başaramıyorum hiç bir belirtide yok ara ara kasıklarıma ağrı giriyor sadece o kadar bekleyip görücem inşallah güzel sonuçlanır rabbim isteyen herkezin kucagını doldursun İNŞALLAH...

Kızlar geçen ay ki durumu anlatmıştım bu ayda klomen+çatlama iğnesi kullanacaktım ama 22 şubatta gittiğimde çatla iğnesine gerek kalmadı kendiliğinden çatlamış dedi doktorum öğle söylemişti ve 10 gün gün sonra tekrar gel demişti dün gittim erken gebelik testi yapalım dedi ama beta hgc 0.0 çıktı ulturosonla muayene etti rahim duvarının kalınlığı çok iyi geç döllenmiş olabilir dedi böyle bir durum yaşayan tek ben miyim? Daha adetime 3 gün var hiç bir belirtim yok ama :(
İnşallah hamilesindir aşılama yapmana gerek kalmaz güzel haberlerini bekliyoruz Allah'ımisteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

Kızlar malesef dün akşam hasta oldum ama her zamankinden çok farklı agrım var pazartesi günü tekrar doktora gideceğim bu ayda kısmet olmadı :( :( :(

Geri