Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar
KLOMEN KULLANANLAR Klomen yorumları Klomenle Hamile Kalanlar Melek Kadınlar Kulübü'nde Burada Buluşuyor.
Melekler, aranızda Klomen kullanan ve/veya Klomen kullanarak hamile kalan var mı acaba? Varsa burada bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

KLOMEN NEDİR NE İŞE YARAR ?

Klomen ilacını öncelikle doktor tavsiyesi ile almanız gerektiğini kendi başınıza kullanabileceğiniz bir ilaç olmadığını belirterek başlamak istiyoruz. Özellikle yumurtlama ovülasyon ile ilgili sıkıntıları olanlar, yumurtaları yeterince ya da hiç çatlamayanlara doktorlar tarafından yazılan ve toplamda 50 yıldır bir geçmişi olan bir ilaç kullanımı ile ilgili bilgi vermeyeceğim zira doktor kişiden kişiye göre değişiklik kullanımı olan bu ilacı ayarlamalı. Yani ben şimdi buradan sizlere bir şeyler yazarım doktor öyle demişti deyip bu konuyu okur buna göre kullanırsınız olmaz.

Klomen ile hamile kalanlar.jpg

Ama genel olarak edetinizin 3. günü sizlere günde bir kere olmaz üzere 50 mg başlatılır ve bu mg olayı 150 ye kadar değiştirilebilir. Sizlere yazılan bu ilacı kullanırken doktor kontrolünde olmalısınız yumurtalarınızın takip edilmesi gerekiyor lütfen kendi başınıza iş yapmayın rica ediyorum. w

KLOMEN KULLANARAK HAMİLE KALANLAR VE BUNLARIN ORANLARI ?

Bu ilaç, kullanılan her yüz kişiden 80 inde başarı sağlayarak yumurtlamaların düzene girilmesini sağlıyor genelde maksimum 6 ay kadar kullanılan bu ilaç ile bu tarihler yine doktor tarafından ayarlanıyor. Yüzde seksenlik dilim içerisinde de yüzde 40 50 gibi bir oranda başarılı şekilde kişilerin hamile kalması sağlanıyor.

KLOMEN İLACININ GÖRÜNEN BAZI YAN ETKİLERİ NELERDİ?

Memelerde aşırı hassasiyet büyüme ve gerginlik hissi, bulantı, biraz kusma, sinirlilik durumu kokulara karşı bazı kişilerde hassasiyet gibi belirtiler gösterebiliyor.
Klomen kullananlar nelere dikkat etmeli.jpg

KLOMEN KULLANANLAR NELERE DİKKAT ETMELİ ?

EN BELİRGİN KLOMEN YAN ETKİSİNİN GÖRME İLE İLGİLİ BOZUKLUK OLDUĞUNU VE SİZDE BAZI DEĞİŞİKLİKLERE NEDEN OLACAĞINI LÜTFEN UNUTMAYIN TADAVİ SÜRECİNDEKİ ZAMANA VE KULLANIM İLE İLGİLİ DOZAJA KESİNLİKLE DİKKAT EDİN. SİZLERDE YER ALACAK OLAN HANGİ SIKINTI OLURSA OLSUN VE DEVAM EDERSE MUTLAK SURETLE DOKTORUNUZ İLE İRTİBATA GEÇMELİSİNİZ.

Klomen ilacını eğer hamile iseniz vajinal şekilde kanamalarını, kanser bulgusu ya da karaciğerleriniz rahatsız ise kesinlikle kullanmamalısınız.

KLOMEN İKİZ GEBELİĞE NEDEN OLUR MU ?

Evet arkadaşlarım en fazla gelen sorulardan birisi bu klomen kullanan birisi iseniz yumurtlamalarınız düzene gireceğinden ve olgunlaşan birden fazla yumurtalarınız olacağından dolayı ikiz ya da çoğul dediğimiz şekilde hamile kalabileceğinizi lütfen unutmayın. Sitemizde bu ilacı kullanarak ikiz gebelik yaşayanlar ayrıca yazar ise sevinirim.

Klomen ilacı ile ilgili her türlü sorularınızı lütfen bizlere çekinmeden iletiniz. Sevgiler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

yazın hanımlar bende merak ettim

bende önümüzdeki ay klomene baslayacagim
ama cok tereddütlüyüm klomen kullanan kadinlarin cogunda kist olusuyormus birde onunla ugrasmak istemiyorum ama mecburen kullanicam galiba

Ben bu ay Klomen kullandım. İki ay daha kullanmaya devam edeceğim. Bana doktorun önerdiği şekil reglin 5. gününden itibaren 5 gün boyunca sabah akşam bu ilacı kullanmak daha sonra belirli günlerde (ovülasyon oluşumunda) ilişkiye girmekti. Bu ilacın önemi, yumurtlamayı hızlandırmak/yardımcı olmak. İlk seferinde tutacak diye birşey yok tabii. Ayrıca prospektüsünde yazdığı orana bakarsak hamileliklerin %10'unda ikiz gebelik tespit edilmiş Klomende. NE güzel :D

Klomen arkadaşım kullandı gibi hatırlıyorum ilacın ismini karıştırmıyorsam eğer klomendi...
kısaca şimdi bir oğlu birde kızı var.
Yazıyorum ama hala emin olmakla olmamak arasında kaldım...

Hayırlı haberlerini alırız inşallah canım benimmmm

ben ilk defa duydum...acaba bende mı kullansam neeee...

Kendi isteğinle olmuyor da canım, doktor kontrolünden sonra doktorun verirse veriyor. Mesela bende hiç sorun yoktu, lakin çok uzun süreden beri beklediğim için yardımcı olması adına verdi. Bazen yumurtlama sorunu olanlarda bu ilaç veriliyor, normal kullanılıyor, doktor yumurtaları takip ediyor, ideal boyuta ulaşınca çatlatma iğneleri falan vurduruluyor. Benim iğnem falan yok. Sadece ilaç kullandım. Doktorunla görüş derim canım, gerekli olursa o zaten verecektir. Sen ne zamandan beri hamile kalmaya çalışıyorsun?

Klomen arkadaşım kullandı gibi hatırlıyorum ilacın ismini karıştırmıyorsam eğer klomendi...
kısaca şimdi bir oğlu birde kızı var.
Yazıyorum ama hala emin olmakla olmamak arasında kaldım...

Hayırlı haberlerini alırız inşallah canım benimmmm

Muhtemelen Klomendir. Teşekkür ederim Semazencim, Allah hayırlısını versin inşallah.

Geri