1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Koç Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Konu, 'Koç Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sevgili koç burçları her ay aylık yorumunuzu takip ediyorsanız işte buyrun ekim ayı burç yorumunuz :tik:
  [​IMG]

  Sevgili Koçlar Ekim ayının ilişkiler açısından en önemli enerjisi, Dünyamızın ısı ve ışık kaynağı, astrolojik açıdan kişisel canlılık ve kimlik duygusunun en önemli temsilcisi Güneş gezegeninin karşıt burcunuz olan Terazideki, 22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasındaki seyridir. Her yıl Güneşin Terazi burcunda ilerlemeye başlamasıyla, ilişki konusu, yaşamınızda daha fazla önem kazanmaya başlar ve siz hayatınızdaki dengeleri yerine oturtmak adına daha fazla çaba sarfedebilirsiniz. Günlük yorumlarda hep üzerinde durduğum bir konu vardır. Karşıt eviniz yani astrolojik olarak bir çoğunuzun bildiği alçalan noktanız, aslında sizin, kendinizi bir başka insanın gözüyle görmeniz ve tanımlamanız açısından son derece faydalıdır. İster evli olun isterseniz bekar hiç farketmez, partneriniz olan kişiyle bu dönemde karşı karşıya gelerek, beraberliğinizi ele alma ihtiyacı duyacağınız bir gerçektir. Gelelim bu enerjinin siz Koçlar için olabilecek yansımalarına.

  En önemli etkisi, kendi isteklerinizle, birlikte olduğunuz kişinin beklenti ve ihtiyaçlarının ortalamasını bulmak ve bir arada uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için terazinin kefelerini dengelemek gerekliliğidir. Şöyle bir düşünürsek, Koç burcu mensupları genel anlamda bir çocuk kadar masum ve dürüst fakat bir o kadar da isteklerine düşkün insanlardır. Durum böyle olunca, ilişkinizde sorunlar yaşanması muhtemeldir. Peki ne yapılmalıdır. Bu soruya geçmeden önce bir bilgi daha vermek gerekiyor. Çünkü bu konu son derece önemli. Herşeyden önce astrolojik olarak Güneş Terazi burcunda düşük etkili bir enerjidir. Bunun nedeni Terazi burcunun biz olmaya yönelik enerjisinde yatmaktadır. Oysaki Güneş benlik duygumuzdur. Yani bireysel arzularımız ön planda olmalı ve bir başkası adına taviz vermeden bunu sergilemek gerekmektedir. Ancak o zaman asıl gerçeğimizle bütünleşebiliriz. Fakat her yıl Güneş Terazide ilerlemeye başladığında, bir yandan kendi kimliğinizi, isteklerinizi partnerinize kabul ettirmeye çalışırken, onun da sizi, biz olmaya çağıran tavırlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada yapılması gereken belli bir ılımlılık içinde hareket ederek, eşit haklar ve özgürlükler altında ilişkinizi dengeye oturtmaktır.

  Yine bu tarihler arasında, partnerinizin fazla baskın olmayan tavırlarıyla karşılaşmanız mümkündür. O ilişkinin devamından yanadır ve bir şekilde bunu sağlamak için elinden geleni yapacağı kuşkusuzdur. Aslında burada çatışmaya, anlaşmazlığa düşmeye pek gerek yoktur. Herkes kendi payına düşeni, eğer birbirini seviyorsa ve ilişkisini sürdürmeyi istiyorsa gayet kolaylıkla yerine getirebilir ve büyük bir problem çıkmadan bu süreci atlatmanız mümkün olabilir. Fakat birbirinden oldukça kopuk, sevgi, saygı ve güvenin kalmadığı bir çiftseniz, sonucun parlak olması mucize gibi bir şeydir. Peki bu durumun kime ne faydası olabilir. Tabi ki hiç kimseye. Fakat burada söz konusu olan bu dönemi nasıl atlatacağımız sorusuna cevap bulmak ise, o zaman tereyağından kıl çeker gibi tabirini kullanmak gerekiyor. Yani her iki tarafın da buna gönüllü olması ve ilişkiyi sağlam olarak ayakta tutmak için birbirlerine destek olması. Eğer amaç ayrılık ise, zaten iki gün süren Ay gezegeni transitleri, beraberliği yıkmaya yeter de artar bile. Oysaki önemli olan doğru tespitlerde bulunmak ve soruna neden olan olayları iyi tespit ederek çözümünü sağlamak.

  Bu enerji yeni tanışmalar açısından bana göre gayet faydalıdır. Karşınıza çıkan kişi, kendi kimliği doğrultusunda hareket ederek, uzlaşmacı, ılımlı bir tarzda hem beklentilerini dile getirebilir hem de bir ilişkide aradığı, özlemini duyduğu noktaları en başından size ifade edebilir. Siz kendinizden oldukça farklı bu kişi hakkında doğal olarak belli bir çekim duymaya başlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ilerleyen bir ilişkide sorun olan durumlar, yeni tanışmalarda karşılıklı tutkuya dönüşebiliyor. Bunun nedeni, ilişkilerin zaman içinde türlü nedenlerle yıpranması olabileceği gibi, karşımızdaki insan üzerinde kontrol kurmaya dönük hareket etmeyi zaman içinde daha fazla istememizden kaynaklanmaktadır. Oysaki ilk tanıştığımız zamanlardaki gibi sevgiyi, ilgiyi ve sıcaklığı birbirimizden esirgemesek böyle bir enerji altında birbirimizin farklılıklarına saygı duyarak, bütünleşmeye çalışsak kimbilir ne lezzetli bir zaman geçirir ve bu süreci gayet faydalı bir şekilde değerlendirmiş oluruz. İşte 23 Eylül-23 Ekim tarihleri arasındaki Güneş seyri gerek uzun ilişkiler ve gerekse yeni başlayacak olan beraberlikler açısından böylesi etkiler altında devam ederken, iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün Güneşin ardından başlayan 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki seyri ise ilişkinizle alakalı konularda hem dikkatli olunması hem de ani kararlardan uzak durulması gereken bir zaman dilimi olarak önemlidir. Şimdi bu enerjinin olabilecek yansımalarını birlikte gözden geçirelim.

  Hatırlarsanız, günlük yorumlarda size Merkürün geri hareketi hakkında bilgiler vermiş ve 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında devam edecek geri harekette, partnerinizin içe yönelerek, ilişkinizi gözden geçirebileceğini söylemiştim. Bu yüzden de hassaslaşması ve kimi zaman aşırı tutkuların esiri olarak tepkisel davranması mümkün. Ayrıntılar bu zaman dilimi içinde daha fazla göze çarpacağından, öncelikle birbirinize karşı sakin davranmanız ve bu süre içinde ani kararlardan uzak durmanız veya karar değişikliğine gitmemeniz gayet önemli. Bildiğiniz gibi Merkür geri hareketinde iletişim konularında yanlış anlaşılmalar fazlasıyla meydana gelir. Yapılması gereken her türlü durum karşısında ılımlı, nazik ve ölçülü olmaya çalışmaktır. Merkür gezegeni iletişim evinizin yöneticisi olduğu için geri hareket dönemlerinde özellikle ilişkinizi yakından ilgilendiren konularda yaklaşım tarzınızı düzenlemeniz ve ikiniz arasındaki problemler adına sevgi birliğinde bulunarak çözüm aramanız tabi ki gayet faydalıdır. Geri hareket dönemlerinde geçmişte yaşanan sorunların ön plana gelmesi ve bunların konuşulması gayet mümkündür. İletişim tarzınızda genel olarak, eski mevzuların önde olması normaldir. Çünkü iletişim bir süreliğine durgunlaştığı için, gelecekten ziyade geçmişin kurcalanması normaldir. Bunun bilincinde olduğunuz zaman hem hazırlıklı olur gerilime düşmezsiniz hem de bu meselelerin sürekli gündeme gelerek sizi rahatsız etmesine izin vermemiş olursunuz.

  Merkür gezegeninin bu seyri devam ederken, 24 Eylül tarihinde Venüs, ardından 4 Ekim tarihinde Mars gezegeninin de Akrep burcuna geçmesiyle anlıyoruz ki, partneriniz size karşı ve ilişkisiyle ilgili olarak tutkularını daha da fazla yoğunlaştıracak ve arzularının, isteklerinin mutlak kabulü adına ağırlığını koymaya başlayacaktır. Bir koç dayatmalardan, sınırlanmalardan hoşlanmayacağı için, hakimiyeti partnerinin elinden alması veya onun tavırlarına karşılık kendi ağırlığını koyması mümkündür. Bu durumda ilişkinizin zorlanmaması ve bazı karmaşaların oluşmaması için her iki tarafın da mutlaka sakin ve kontrollü hareket etmesi faydalıdır. Yoksa, sen, ben derken herşey arapsaçına dönebilir. Venüs Akrep burcunda zaten zorlu bir enerjidir. Özellikle 4 Ekim tarihine kadar beraberliğinizle ilgili konularda sakin durmaya çalışsanız da, bu tarih itibariyle sizin de, partneriniz gibi gerginleşmeniz ve kendinizi hırslı bir şekilde ifade etmeniz mümkündür.

  Burada önemli olan hanginizin galip geleceği ve hanginizin isteklerinin daha fazla kabul edileceğinden ziyade, beraberliğiniz adına düşünmeniz daha önemlidir. İlişki denilen olgunun, karşılıklı dengelerin sağlanması ve uzun ömürlü sağlıklı bir şekilde yaşanması ise, o zaman her iki tarafın da kendine bir çeki düzen vermesi gerekmektedir. İlişkisi olmayan kişiler açısından şu ana kadar olan enerjileri göz önüne alarak bir inceleme yaparsak 22 Eylülde Güneş gezegeninin Terazi burcu seyriyle başlayan ve tüm Ekim ayı boyunca sürecek bu dönemin oldukça etkileyici geçeceğini söylemek mümkündür. Bu dönemde karşınıza çıkacak kişinin sizden oldukça farklı özellikleri bulunması mümkündür. Hatta bu beraberliğin 24 Eylül ve sonrasında cinselliğe dönük paylaşımlara açık olacağını söyleyebiliriz.

  Benim önerim, ilişkisinde sorun olanların da, aynı bu şekilde davranmaları ve problemlerini çözebilmek için, kutuplaşmak yerine bir araya gelecek tarzda düzenlemede bulunmalarıdır. Tanıştığınız ilk dönemi hatırlayınız. Birbirinizle nasıl da ilgili davranıyor hatta ayrıldığınız konularda bile, bir şekilde dengeyi koruyabiliyordunuz. Dokunmak bu süreçte çok önemli, aşkı hissetmek için fantezilerinizi devreye koyunuz. Belki romantik paylaşımlar fazla ön planda olmayabilir, fakat hoş ortamlar yaratarak tutkularınız dile getirebilir, birarada olmanın hazzını teninizde hissedebilirsiniz. Tabi bu arada ilişkisi çoktan sona ermiş ve boşanma noktasına gelmiş çiftlerin, 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki Merkürün geri hareket süresinde oturup konuşmaları faydalı olabilir. Eğer ayrılmaya kesin kararlı iseniz, o zaman bu süreçte nafaka veya ayrılık sonrası yapılacak bazı işlemler için biraraya gelerek konuşmanız mümkün olabilir. Eğer hala yüreğinizde birbirinize karşı bir şeyler hissediyorsanız benim önerim, geri hareket süresinden yararlanmanızdır. Yok eğer gerçekten bittiyse, biraz önce söylediğim noktalarda görüşerek birbirinize iyi dileklerde bulunmanız, daha sonra dost kalmanızı sağlayıcı olabilir.

  18 Ekim-19 Kasım tarihlerinde ise, Venüs Yay burcunda ilerlemeye başladığında iyimser ve neşeli hallerinizle hem yeni ilişkiler kurmaya hevesli hem de sevgi alışverişinizde pozitif paylaşımlara açık hale gelebilirsiniz. Bu tarihler arası uzun yolculuklara çıkarak, eğitim hayatınız açısından girişimlerde bulunarak, ticari konularda dış ülkeler veya ilginç kişilerle tanışarak, araştırmalar yaparak kendinizi son derece güçlü bir şekeldi ifade edebilirsiniz. Keşiflerde bulunmanız ilginç insanlarla tanışarak kendinizi geliştirmeniz, yaşadığınız sınırlardan kurtularak yeni çevreler edinmeniz de yine bu tarihler arasında gayet kolaydır. Kendi değeriniz ve geleceğinizle alakalı konularda umutlu, başka kişilerle aranızdaki görüş farklılıklarına rağmen gayet toleranslı davranmanız mümkündür. Bu süreçte hızlılık, keşif arzunuz yoğun olduğundan karşınıza çıkan yeni insanları tanımak, onlarla bağlantıya geçerek kendinizi tanıtmak gayet kolaydır. Yayın, habercilik, dünya ile etkileşim, yeni maceralar, özellikle kendi diliniz veya dininiz haricinde olan kişilerle karşılaşmalar bu dönemin size katacağı olumlu gelişmelerdir. Sevgi ve değer duygunuz yükselir, sosyal hayatınız genişler, özgürlüğünüzü dilediğiniz gibi yaşayabilme lüksünü elde edebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus, bu sürecin kısalığını göz önüne alarak, ileriye dönük ciddi kararlar kararlar almaya kalkışırken herşeyi bir kez daha gözden geçirmeniz ve yaşanabilecek sorunları göz ardı etmemenizdir. Detaylı düşünmek veya herşeyi hesap etmek bu süreçte pek mümkün olmadığından, sanki bütün dünya emrinizdeymiş gibi davranabilir, fazla iyimser düşünebilirsiniz. O nedenle olasılıkları iyi hesaplamanız lazımdır.

  İş ve Kariyer

  Meslek yaşamınızla alakalı konularda Ekim ayının bana göre en önemli gezegen etkinliği Merkürün 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki geri hareket sürecidir. Geri hareket dönemlerinde genel olarak, zihinsel anlamda içe dönülür ve herşey tekrar gözden geçirilir. Bu yüzden de, düşüncelerinizi dış dünyada insanlarla paylaşmak yerine kendi içinizde sindirmeye çalışabilirsiniz. Merkürün Terazi burcunda geri hareketinin anlamı ise, gündelik iş hayatınızdaki tüm uğraşılarınız, sorumluluklarınızla başa çıkabilmenizde karşılaştığınız güçlükler başta olmak üzere, iş çevrenizdeki insanlarla olan ilişkiniz en önemli konudur. Bu nedenle fikirsel ayrılıkların yarattığı sorunların ele alınarak mutlaka çözülmesi gerekmektedir. Bütün bunlar için, birlikte çalıştığınız insanlarla aranızdaki problemlerin ana nedenlerini araştırmak ve ele almak çözüme giden yollardan biridir ve gayet değerlidir. Çünkü geri hareket dönemlerinde iletişim konusunda genel olarak sorun yaşanmaktadır. Kaldı ki Terazi burcunun anlamı ortaklık ve birebir ilişkileri simgelemekte olduğu için Merkürün bu burçtaki geri hareketi en çok ilişkiler konusunda etkileyici olacaktır.

  Eğer sizin, beraber çalıştığınız kişilerle eskiden beri sorunlarınız varsa, doğal olarak bunların bu dönemde daha fazla ön plana gelmesi mümkündür. Öyle veya böyle bir şekilde hasıraltı edilen problemler, geri hareket zamanlarında düşündürücü olmaya başlar. Hatta bu yüzden iş veriminiz düşebilir veya aranızda onarılmayacak yaralar oluşabilir. Çünkü iş yerindeki huzur, anlaşma ortamı kişinin huzuru açısından gayet önemlidir. İşinde aradığı mutluluğu ve doyum duygusu bulamayan insanın başarılı olması, ilerlemesi, sağlıklı bir hayat sürmesi kimi zaman mümkün değildir.

  Bana göre geri hareket dönemleri onarım süreci olduğundan ve Terazi burcunda oluşan bu dönemi en iyi anlamda geçirmenin yolu, öncelikle eşit hak ve adaletli bir şekilde paylaşımların yapılması, dengelerin oturtulması ve anlaşmazlıklara neden olan noktaların saptanmasıdır. Bütün bunlar belirlendikten sonra 15 Ekim tarihinde geri hareketin bitiminin ardından yürürlüğe konduğu zaman, problemlerin bir çoğunun çözüme kavuştuğunu görebilirsiniz. Geri hareket döneminin Terazi burcunda oluşu bildiğiniz gibi özel ilişkinizle alakalı konularda da etkiliydi. Merkürün iş evinizin yöneticisi olması nedeniyle, doğal olarak mesleki konularda da olabilecek etkilerinden bu bölümde söz etmeye çalıştım. Çünkü her geri hareketin yansıması aynı değildir. Önemli olan bu hareketin hangi burçta meydan geldiğidir. İnceleme aldığımız Merkür geri hareketi Terazi burcunda gerçekleştiğinden, iş çevresindeki insanlarla olan bağlantınız açısından ele almak gerekiyor.

  Geri hareket döneminde başka ne gibi gelişmeler yaşanabilir ve nelere dikkat etmek gerekir. Şimdi bunlar üzerinde duralım. İkinci önemli konu, işinizle ilgili konularda genel anlamda almayı düşündüğünüz kararları bu süre içinde dikkatli bir şekilde tartmanızdır. Kimileriniz bu dönemde yeni bir iş başvurusunda bulunarak yenilik yapmayı düşünüyor olabilirler. Benim tavsiyem herşeyden önce bilgi ve tecrübenizi bu süreçte şöyle bir gözden geçirmenizdir. Bu şekilde davrandığınız zaman, hem daha sağlam bir adım atmış olursunuz hem de verdiğiniz karar konusunda tereddütler yaşamamış olursunuz. Ortaklık kurmayı düşünenlerinizin de aynı şekilde birlikte iş yapacağınız insanları gözden geçirerek her bir noktayı sağlamlaştırmanız gayet faydalıdır. Sağlığınız da, iş verimliliğiniz açısından son derece önemlidir. Bu geri harekette öncelikle sosyal haklarınız, sigorta v.s gibi konularda ne denli sağlam olduğu üzerinde durmanız veya sağlıksız koşullarda çalışmak zorundaysanız ilgili kişilerle görüşerek bunları belli bir sağlam temele oturtmanızdır. Bu süreç için size son tavsiyem ise, hiç kimse veya hiçbir nedenle kendinizden taviz vermemeniz, sırf uyum sağlamak için, arzulamadığınız hiçbir durumun içinde yer almamanız, başkalarının fikirleri veya hayata bakış açılarına göre kendinizi değerlendirmemenizdir. Şu ana kadar yazılanlar ışığında geri hareketi olumlu manada geçirmeniz mümkündür. Bu ayrıntılar üzerinde durularak yapılan planlar veya kararlaştırılan konuların 15 Ekim tarihinden sonra yürürlüğe konmasında artık hiçbir sakınca yoktur. Ayrıca yeni adımlar, yeni kararlar veya geri harekette karşınıza çıkan her türlü teklif veya sizin yapmayı düşündükleriniz de yine bu tarihten sonra işleme konulabilir.

  Meslek yaşamınızla ilgili konularda diğer önemli transit ise, yöneticiniz Mars gezegeninin 4 Ekim tarihinde başlayacak Akrep burcu seyridir. Bu seyir, Merkür geri hareketine denk geldiği için doğal olarak bu enerjiden tam anlamıyla yararlanmak 15 Ekim tarihinden sonra gerçekleşebilir. Yalnız şu var ki, Mars gezegeninin 4 Ekim tarihinde seyrine başlamasıyla sizin açınızdan işinizle alakalı veya dışarıdan elde etmeyi düşündüğünüz maddi ve manevi destekler konusunda daha olumlu gelişmelerin ilk adımları veya ilk işaretleri görülmeye başlanabilir. Belki tam olarak yürürlüğe girmez fakat şu var ki, geri hareketin yarattığı bazı tersliklere karşı, özgüven duygunuzu dimdik ayakta tutmanızı sağlayıcı olabilir. Bu etki altında dürtüleriniz son derece kuvvetlidir ve amaçlarınızın gayet iyi farkında olacağınız için, kendi isteklerinizi ön planda tutacağınız bir gerçektir. Yalnız önemli bir konuda size tam şu anda uyarmak isterim. Mars bildiğiniz gibi savaşma ve mücadele gücünün astrolojik temsilcisidir ve bu yüzden de, öyle halim selim bir enerji değildir. Kimi zaman onu denetlemek neredeyse imkansızdır.

  O yüzden Koçlar cesur, girişken ve korkusuz insanlardır. Mars Akrep burcu seyirlerinde ise psikolojik olarak şöyle bir hisse kapılabilirsiniz. Madem haklarım yeniyor veya istediğim noktada değilim, o zaman ben de kendi isteklerimi bir şekilde almasını bilirim. Bildiğiniz gibi bu dönemde Merkür de geri harekette olduğu için belirsizlikler ön plandadır. Sabırsız koçlar, kendi işlerini kendileri bir şekilde görmekten yana olabilirler. Oysaki yapılması gereken sakin ve mantıklı düşünmeye çalışmaktır. Yani, ya hep ya hiç tarzı bir dürtü içinde acil kararlar vermemektir. Mars bu süreçte size hangi konularda yardımcıdır bir de onları gözden geçirelim. Herşeyden önce amaca yönelik tavırlar içinde olmanızı sağlar. Böylelikle yapacaklarınızı kafanızın içinde oturtmanız mümkündür. İstediğiniz yönde ilerlemeniz adına size güç vericidir. Gerçekleri ortaya çıkarma dürtüsü sağlar. Önemli bir faydası daha vardır, ki bu süreçte oldukça önemlidir. Başlanılan işi bitirmek için gerekli olan sabır gücünü sağlar. Fakat yanlış bir karar içindeyseniz, bu enerji aynı güçle devrede olacağından, tehlike oluşturabilir. O nedenle Ekim ortası yapacağınız girişimlerde bunu kullanmanız faydalıdır. Ayrıca yöneticiniz Mars gezegeninin Akrep burcundaki son derece güçlü olan bu enerjisi 16 Kasım tarihine kadar devam edeceğinden, Merkürün geri hareketi bittikten sonraki dönemin iş anlamında da sizler açısından faydalı olacağını düşünmekteyim.

  Parasal Durumunuz

  Evet sıra geldi finansal açıdan Ekim ayınızı incelemeye. Bu konuda iki gezegen seyri önem taşıyor. Bunlardan birincisi Venüs gezegeninin 24 Eylül-18 Ekim tarihlerindeki Akrep burcu geçişi ile, yöneticiniz Mars gezegeninin 4 Ekim tarihinde başlayan seyri. İlk önce Venüs gezegeninin olabilecek yansımalarından söz etmek istiyorum.

  24 Eylül tarihinde Venüs Akrep burcunda seyrine başladığında, parasal konularda özellikle kazancınızla ilgili olarak yapıcı değişimlerde bulunmak arzunuz yoğunlaşabilir fakat kazancınız yeterli değilse, başkalarından destek görmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu fikirsel anlamda birilerinin size öneride bulunması tarzı yardım olabileceği gibi, parasal destek, kredi başvurusunda bulunarak süreci atlatmak veya bazı fırsatların şans olarak karşınıza çıkması ve sizin bunları değerlendirmeniz anlamında da geçerli olabilir. Bu enerji altında, ortaklık ilişkisi, miras, kredi, sigorta veya başkalarının parasını idare etme yoluyla gelir elde etmek veya özel ilişkiniz yoluyla süreci geçirmek gibi bir durum da olasılıklar dahilindedir. Kimileriniz ise yatırımını veya belli kazancını, iş ortaklığı kurarak, herhangi bir girişimde bulunarak büyütmekten yana olabilirler, hatta daha cesur davranarak risk almayı tercih edenleriniz bile vardır. Böyle düşünen kişilerin özellikle dikkatli olmasını öneriyorum. Çünkü bu enerji devam ederken, Merkürün geri harekette olduğunu asla göz ardı etmemeli, öncelikle bağlantı içinde olduğunuz kişilerle görüşmelerinizde veya hangi durumda olursanız olun 15 Ekim tarihine kadar yeni bir karar almamaya dikkat edin. Diyelim ki, uzun süredir birileriyle temas halindeydiniz ve start vermek için beklemedeydiniz, o zaman eski işlerin yürürlüğe sokulmasında geri hareketin bir sakıncası yoktur. Tekrar şöyle bir gözden geçirmelerde bulunur ve başlayabilirsiniz.

  Venüsün bu seyri devam ederken, 4 Ekim tarihinde yöneticiniz Mars gezegeninin Akrep burcunda ilerlemeye başlaması hem yukarıdaki paragrafta bahsedilen konularda hem de yeni gelişmeler açısından daha güçlü bir şekilde kendinizi ifade etmenizde size güçlü bir destektir. Bir yandan bir şeyler yapmak isterken bir kuvvete ihtiyaç duyar ya insan, Mars gezegenin Akrep burcuna girmesi de böylesi bir durumdur. Beklenen taze kan gelmiş gibidir. Artık hayati açıdan daha bir rahatlamak mümkündür. Mars Akrep burcunda gayet güçlü bir enerji olduğundan, Venüs gezegenini de güçlendireceği için doğal olarak hem ilişkiler hem de kaynakların doğru manada yönlendirilmesi kolay hale gelebilir. Peki Mars gezegeninin Akrep burcu seyri parasal olarak ne gibi rahatlama getirebilir. Herşeyden önce kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizde destektir. Kaldı ki, bu bir Koç için gayet önemlidir. Şimdi ister ortaklık, isterse başka bir yolla parasal açıdan ilerlemek, birçok konuda neler yapacağınızı kafanızın içinde iyice oturtarak harekete geçmek anlamı taşır. Hem kazanımlarınızı doğru zaman ve doğru şekilde yönlendirebilir hem de birlikte hareket edeceğiniz insanlar üzerinde kontrolü ele geçirebilirsiniz. Yani şimdi ipler sizin elinizdedir ve doğal olarak bu durum sizin için gerekli olan adımları atabilmenizde de yeterli gibidir. Merkür gezegeni 15 Ekim tarihinde geri hareketini bitirdiğinde Mars enerjinizi çok daha rahat kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu arada yaptığınız bazı planları yürürlüğe koyabilir, hem kendi kazancınızı hem de dışarıdan gelen destekleri değerlendirmeye başlarsınız. Bu güçlü enerjiyi doğru manada kullanmak için dikkat edeceğiniz en önemli husus, başkaları üzerinde baskı uygulamaya kalkmamak, korku, öfke gibi tepkilerinizi dizginlemeyi bilmek, kendi özünüzden taviz vermeden, isteklerinizi açıkça ortaya koymak, paylaşımcı bir ruhla işbirliği yapmaya özen göstermektir. Bunlara dikkat ettiğiniz zaman hem bir bütünlük oluşturursunuz hem de sıkıntılarınızın üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Ben 4 Ekimle başlayan sürecin özellikle 15 Ekim tarihinden sonra size maddi ve manevi anlamda rahatlık getireceğini düşünüyorum. Yeter ki yukarıdaki noktalara dikkat edin.

  Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekmektedir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.

  Doğum Yeriniz :
  Doğum gün, ay, yıl :
  Doğum Saatiniz:

  Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-17-18-21-22-23-31-

  Zayıf Enerjili Günler : 6-7-8-19-20

  Aşkta En Şanslı Günler : 21-22-23

  Yeniay :13-14

  (Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :26-27

  (Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Sevgili Koç, siz bir ateş burcusunuz, güç kaynağınız öncülüğünüzle her hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   
Koç Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Koç burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Koç burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Koçlar 24 Ocak tarihine kadar yay burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni burcunuzla gayet olumlu görünümler yapacağı için yurtdışı bağlantılı veya başka şehirlerde bulunan kişilerle yeni özel arkadaşlıklar kurabileceğiniz gibi sevdiğiniz kişilerle de haberleşme açısından yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Son derece dürtüsel coşkulu ve hevesli olacağınız bu süreçte...
 2. Koç burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

  Koç burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

  koç burcu ayları koç burcu şubat ayı yorumları şubat ayı yorumları yorumu yorumu Aşk Hayatınız ve İlişkiler Sevgili Koçlar aşk hayatınızla alakalı konularda Şubat ayı oldukça etkileyici. Şimdi sırasıyla bunları beraberce gözden geçirelim. İlk enerjimiz, sosyal ilişkilerinizi simgeleyen yaşam evinizde ilerlemeye başlayan Güneş gezegeninin Kova burcu seyridir. 20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında...
 3. Koç burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Koç burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  21 Mayıs � 21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek, aşk evinizin yönetici gezegeni Güneş, özellikle kısa süreli birliktelikler yani flört türü ilişkiler üzerinde etkili olup, bu tarihler arasında kendinizi aşk hayatınızda nasıl ifade etmekten hoşlanacağınızı ve neler yaşanabileceğini olasılıklar dahilinde anlamamızı sağlayacaktır. Şimdi gelin beraberce durumunuzu gözden...
 4. Koç Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Koç Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  eylül 2009 koç burcu koç burcu eylül ayı koc 2009 ayı Aşk ve İlişkiler Venüs gezegeni, 27 Ağustos tarihindeki geri hareketiyle, Aşk evinize enerji sunmaya başlamış ve siz Koçlar, bu konuda tekrar bir düşünce sürecine girmiştiniz ve bu durum eski konuların tekrar gündeme gelmesi anlamı taşıdığından zorluk yaşatıcıydı. Venüs, 9 Eylül tarihinden sonra ileri harekete geçerek, sizin de aşk...
 5. Koç burcu 2011 Ekim ayı yorumu

  Koç burcu 2011 Ekim ayı yorumu

  2011 burçlar 2011 koç burcu yorumu 2011 ekim ayı koç burcu yorumu burçlar koç burcu 2011 yorumu koç burcu yorumları koç burcu özellikleri ekim ayı koç burcu yorumu hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da Daha önceki yazılarımızda Koç Burcu'nun günlük, aylık, ve yıllık yorumlarını paylaşmıştık melekler...Şimdiki yazımızda ise Koç Burcu 2011 Ekim ayı yorumunu paylaşıyoruz... Ekim...

Sayfayı Paylaş