1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Koç Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Konu, 'Koç Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  eylül 2009 koç burcu koç burcu eylül ayı koc 2009 ayı Aşk ve İlişkiler

  Venüs gezegeni, 27 Ağustos tarihindeki geri hareketiyle, Aşk evinize enerji sunmaya başlamış ve siz Koçlar, bu konuda tekrar bir düşünce sürecine girmiştiniz ve bu durum eski konuların tekrar gündeme gelmesi anlamı taşıdığından zorluk yaşatıcıydı. Venüs, 9 Eylül tarihinden sonra ileri harekete geçerek, sizin de aşk konusunda ileri adımlar atmanızı sağlayacaktır. Bunun anlamı, ilişkiniz açısından yenilenme olabileceği gibi, eğer sorunlar devam ediyorsa, yeni aşklara yelken açma olarak değerlendirebiliriz. Yalnız bu süreçte dikkatli olmanız gereken çok önemli bir konu bulunmakta. Venüs gezegeninin astrolojik konumu dolayısıyla, yanılsamalar gezegeni Neptünle yapacağı karşıtlık, sizin aşk konusunda karşınızdaki kişiyi kolayca aldatabileceğinizi, başka aşklar yaşamaya müsait olduğunuzu ve ilişkinizi zora sokabileceğinizi de göstermekte. Yani aşkta yanılmalar, aldanmalar ve aldatmalar çok fazla görülebilir. Size her zaman söylediğim gibi, siz aşk konusunda her zaman deneyim meraklısı olmuşsunuzdur, sizin için yeni bir insan tanımak, tensel arzuları doyurmak zor değildir. Bir ilişkiniz olsa bile, bunu kendinize problem etmeden, başka birini de tanımak arzusu duyabilirsiniz. Bu size göre ihanet sayılmamalıdır. Bu sadece sizin aşka duyduğunuz ilgi ve cinselliğinize olan düşkünlüğünüzden kaynaklanmaktadır. Partnerinizin böyle zamanlarda oldukça sabırlı davranması gerekirken, sizin de biraz kendinizi toparlamanız ve onun yaşadığı bu zorlukların farkında olarak içgüdülerinizi dizginlemeye çalışmanız, ilişkiniz açısından faydalıdır.

  Eğer bir ilişkiniz yoksa bu süreç sizin için oldukça yoğun, ifadesel ve canlı geçecektir. Yaşayacağınız aşkların, ciddi olmaktan ziyade, sadece aşk oyunu tarzında gelişeceğinin bilincinde olarak, birlikte olduğunuz kişilere dikkat etmenizi, macera Özellikle 17 Eylül tarihine kadar hem ilişkiler açısından şanslı hem de bir o kadar zorluklarla dolu bir süreç geçecektir.

  Sizi eğiterek, sorumluluklarınızı almaya teşvik eden Satürn enerjisi son ikibuçuk yıldır, aşk evinizde transitini sürdürdüğü için, siz hem daha sabırlı olmaya zorlandınız hem de herşeyi istediğiniz anda gerçekleştirmekten uzaktınız. Ne kadar cesur olsanız da düşünmek zorunda kaldınız. Zorunda kaldınız diyorum, çünkü sizin gibi her konuda öne atılmaya hazır bir kişinin, böyle bir durumda epey bir problem çektiğinizi düşünüyorum. Aslında bunlar problem değil, büyümeniz, olgunlaşmanız için gerekli olan yaşamın gerçekleridir. Tabiki kendi doğum haritanızdaki etkiler nispetinde enerjilerinizi kullanmanız ölçüsünde oluşacak bir durum. Kimileriniz bu süreci hiçbir ders almadan gerilimli, kimileriniz ise hayat bana bir şeyler öğretiyor, ben de sorumluluklarıma artık sahip çıkmalı ve bundan sonrası için daha sorunsuz aşklar yaşamalı ve kendimi düzenlemeliyim diyerek çok olumlu kararlar aldı. Umarım hepiniz için en faydalı bir dönem olmuştur. Eylül ayının başından itibaren, Başak burcuyla seyrine devam edecek Satürn enerjisi, aşk ve kendinizi ifade evindeki transitini bitirmiş oluyor. Bunun anlamı sizleri aşk konusunda, sorumluluk almaya teşvik eden, engel ve sorun çıkartarak sizi eğiten enerjinin artık başka bir yaşam alanınızda(yaşam enerjisi bölümünde açıkladım) yolculuğuna başlamasıdır. Kısaca yaşadığınız deneyimlerden ne çıkardıysanız, yanınıza kar kalacaktır. Bir daha böyle bir ders almak için en az 30 yıl geçmesi gerekiyor. Bugün, bu süreç sonunda hala bazı şeyleri boşveriyorsanız, hala gününüzü gün etmekle devam ediyorsanız biliniz ki, yedi yıl sonra bu durumun yansımalarıyla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

  İş ve Kariyer

  Eylül ayının sizler için, iş ve kariyer anlamındaki en önemli transiti, Satürn gezegeninin Başak burcunda seyrine başlamasıdır. 2 Eylül 2007 - 29 Ekim 2009 yılına kadar sürecek bu dönemin tüm burçlar için anlamı büyüktür. Satürn enerjisi siz Koçlar için bu sürede gündelik hayatınızın işle ilgili bölümü, hayatınızı kazanma adına maddi olarak gerçekleştirmek zorunda olduğunuz sorumluluklarınız, görevleriniz, işyeriniz ve çalışma ortamınızın şartları, mesleğinizle ilgili konularda ustalığınız veya ustalaşmak için alacağınız dersler, kendinizi herhangi bir konuya adayarak toplum içinde bir yer edinmeniz, size düşman olan kişiler, fiziksel bedeninizle zihniniz arasındaki denge ve uyum, sağlığınız, sıradışı tedavi şekilleri üzerine yoğunluk, çalışma hayatınızdaki sorunlar ve bunlarla mücadele gücünüz, beraber aynı ortamda çalıştığınız insanlar, ev hayvanlarınız ve hastalıkları gibi konularda, kendinizi geliştirmeniz, olgunlaştırmanız ve sorumluluklarınızın bilincine varmanız adına sizi eğitecek, öğretecek, sınavlardan geçirecek, zorluk ve engeller çıkartarak size kendinizi düzenlemeniz için baskıda bulunacaktır. Şu an için bunları okuduğunuzda size ürkütücü gelse de, Satürn enerjisi bütün bu oluşumları ikibuçuk yıl gibi uzun bir sürede yavaş yavaş gerçekleştirmeniz için size zaman tanıyacaktır.

  Sizin yapmanız gereken, kendi kimliğinizi yukarıdaki konularda kesinlikle ortaya koymak için çaba sarfetmektir. Bu ise ancak kendinizin farkında olarak gerçekleşebilir. Bu enerjinin etkilerine sırasıyla bir göz atalım. Öncelikle kimlik olarak kendinizi bir gözden geçirmeli, hatalarınızı düzenlemeli, sınırlarınızın farkına varma, nerde ne yapmanız gerektiğini kesinlikle bilmelisiniz. Satürn son ikibuçuk yıldır aşk evinizden geçerken hakikaten zorluklar yaşattı ve sizler bir baskı altındaydınız ama ne yapmanız gerektiğini bir türlü bilemiyordunuz. Ne de olsa, o yaşam alanı doğal yapısı gereği iyicil özellikteydi ve siz bir şekilde yine hayatın tadını çıkardınız ve açıkçası kendinizi düzenlemek için çok emek sarfetmediniz. Fakat, şimdiki yaşam alanının özelliği nedeniyle bu artık pek mümkün değil. Ne yapıp edip kendinizi frenlemeyi ve düzene koymayı bilmeniz gerekiyor. Evet devam edelim.

  Şimdi bu süreçte diğer bir konu ise, zihninizle duygularınız arasındaki durumu düzene koymanız gerekiyor. Yani istekleriniz nedir, duygularınız ne yöndedir. Hem bilinçli olarak gerçekleştirmek istediğiniz hedefler olacak hem de duygusal isteklerinizi yerine getireceksiniz. Bunun dengesini öyle yapmalısınız ki, iş gücü kaybına yol açmamalı, sizi psikolojik olarak etkilememeli ve bir amaca yönelik davranışlar sergiletmeli. Ayrıca bu süreçte, yetenekleriniz ve istekleriniz doğrultusunda yapmaktan en fazla zevk alacağınız bir işe sahip olmalısınız. Yaşamın kurallarına saygı duyarak, görevlerinizi muhakkak yerine getirmenizi sağlayacak olan iradenizi devreye sokmalısınız. Hayatınızı düzene sokmalı, günlük işlerinizi büyük bir sorumluluk içinde gerçekleştirmeli, her ne olursa olsun zorluklar karşısında pes etmemeli, ekmeğinizi taştan çıkaracak istekli olmalısınız. Genel olarak bu devrede işleriniz ağır ağır ilerleyebilir fakat iyi bir tarafı süreklilik arzetmesidir. Yani görevinizi hakkıyla yerine getirirseniz uzun yıllar çalışabileceğiniz bir işe kavuşursunuz. Özgürlüğünüzü eskisi gibi hissetmeniz zor olabilir, çalışmak mecburiyetinde oluşunuz siz Koçlar için zorlayıcı olabilir ama unutmayınız ki, hayat tüm gerçekliğiyle karşınızda ve sizin de kimseye muhtaç olmamak adına çaba sarfetmeniz gerekiyor. Bu süreçte patronlarınız veya üzerinizde hakimiyet kurmaya çalışacak insanlar olacaktır. siz böyle durumlarda gerginleşerek tepki vermek yerine, işinizi düzgün bir şekilde yapar, olgun tavırlar gösterirseniz hiçbir sorun çıkmadığı gibi, işinizde yükselmeniz de mümkün olacaktır.

  Birebir çalıştığınız iş arkadaşlarınızla aranızda oluşabilecek sorunların başında iş meseleleri çoğunlukta olabilir. Yine sorumluluklarınızı bilerek, hoşgörülü bir şekilde davranabilirseniz, hakkınızı korurken sert tepkiler yerine daha ılımlı davranışlar gösterirseniz onlarla aranızdaki sorunlar nedeniyle işinizle ilgili pek sıkıntı çekmezsiniz. Bu arada patronunuz, kardeşiniz, ablanız, abiniz veya bir yakınınız ise, onunla olan ilişkinizdeki problemlerin temelinde çocuklukta yaşanan bilinçaltı korkularınız yatabilir. İşte bu dönemde bütün bunlar derinlerden gerçek dünyaya çıkarak sizi rahatsız edebilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda karşılıklı olarak dürüst bir şekilde bu sorunu her iki taraf ta ele alabilirse eminim ki halledilecektir. Siz elinizden geleni bu şekilde yapınız, bırakın karşı taraf size karşı haksızlık yapıyorsa bunun acısını çeksin, siz tepkisel davranmayın.(Bir koç burcu olarak öncelikle siz dikkatli olmalısınız)

  Bu süreçte sağlık konusundaki sorunların altında yatan en önemli sebep, zihinseldir. O nedenle yapmanız gereken herşeyden önce çevrenizle uyumlu ilişkiler kurmak, fiziki bedeniniz, bilinçli düşünceleriniz ve yüreğinizdeki duygularınızla bağlantı kurarak işinizi sürdürmek olmalıdır. yine bu süreçte formda kalmak isteğiniz yüksek olacaktır. Alternatif tıp konusuna özel bir önem verecek, diyetinizi doktor idaresi altında düzenlemeye çalışacak veya kendinizce sağlıklı beslenmeyi isteyecek ve formda kalmaya çalışacaksınız. Tansiyon, kalp veya sinirsel şikayetleriniz için öncelikle kendinize dikkat etmek gerektiğini bilmelisiniz. Bu tür şikayetler genel olarak, boşaltılmamış enerjinin bir yansımasıdır. O nedenle içinizde öfke barındırmamaya, kendinizle barışık olmaya çalışınız.

  Evet sevgili Koçlar, bu dönemi az çok ana hatlarıyla izah etmeye çalıştım. Şimdi son söz olarak bu süreci olumlu olarak geçirmek istiyorsanız, öncelikle kendiniz için anlam ifade eden, size huzur ve mutluluk getirecek ve yapmaktan zevk alacağınız işlerle uğraşınız ve işinizi hayatınızın en önemli amacı olarak görünüz. Unutmayınız ki, gereksinimlerinizi karşılamak için çalışmak zorundasınız. Bilinçli isteklerinizle duygularınız arasındaki savaştan kaçının, çelişkilere düşmeyin, kendinizle barışık olun. Sizin için anlamı olmayan, huzursuz olduğunuz ve sonuç getirmeyecek uğraşılardan uzak durun. Birebir iş ilişkilerinizde, karşınızdaki insanlarla ılımlı ve olgun tavırlar içinde bağlarınızı güçlendiriniz, koruyunuz ve çalışmanızın karşılığını almaktan çekinmeyiniz.

  Yaşam Enerjiniz

  11 Eylül tarihinde meydana gelecek parçalı Güneş Tutulması, bilincinizin duygularınızla beraber ortaklaşa hareket ederek sizi iteklemeye başladığı zamandır. Gündelik iş temposuyla ilgili işler konusunda dikkatli ve özenli adımlar atmanız gerekecektir. Çalışma ortamınız ve işinizin koşulları, birlikte çalıştığınız kişiler ve en önemlisi sağlık mevzusu sorumluluklarınız arasında yer almaya başlayacaktır. Yeni bir takım ayarlamalar gündeme gelebilir, eğer iş sahibi iseniz daha verimli olabilecek elemanları kadronuza katabilirsiniz, eğer siz bir emekçi iseniz, işinizde daha verimli hale nasıl gelebilirsiniz, bununla ilgili ustalaşmak, bir kurs programından geçmek, bilginizi arttırmak durumunda kalabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili şikâyetleriniz varsa, doktor kontrolünden geçebilir, hafif rahatsızlıklarınız için kendinizce önlem alabilir, gündelik temponuz düşmemesi ve bunun da işinizi etkilememesi için dikkatli olabilirsiniz.

  Not:

  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 3-4-5-8-9-18-19-22-23-24

  Zayıf Enerjili Günler : 6-7-11-13-14-20-21

  Aşkta En Şanslı Günler : 8-9

  Ay Takviminiz : 27-28

  (Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay Takviminiz :13-14

  (Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Sevgili Koç, siz bir ateş burcusunuz, güç kaynağınız öncülüğünüzle her hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

   
Koç Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Koç Burcu 2008 Eylül ayı yorumu

  Koç Burcu 2008 Eylül ayı yorumu

  Çok büyük şanslar ve destekler ile karşılaşacağınız bu ay, bilhassa 23 Mart civarı doğmuş olan Koç burçlarımız ile, 7 Nisan civarında doğan Koç burçlarımız kariyer ve günlük yaşamlarında büyük ilerlemeler kaydedeceklerdir. Kendi işinizin sahibi iseniz, 6. evinizde 22 Eylül günü oluşacak olan Başak burcu yeni ay Güneş tutulmasının etkisi ile, çok rahatlıkla bir asistan , yeni bir yardımcı ,...
 2. Koç burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Koç burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Koçlar 24 Ocak tarihine kadar yay burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni burcunuzla gayet olumlu görünümler yapacağı için yurtdışı bağlantılı veya başka şehirlerde bulunan kişilerle yeni özel arkadaşlıklar kurabileceğiniz gibi sevdiğiniz kişilerle de haberleşme açısından yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Son derece dürtüsel coşkulu ve hevesli olacağınız bu süreçte...
 3. Koç burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

  Koç burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

  koç burcu ayları koç burcu şubat ayı yorumları şubat ayı yorumları yorumu yorumu Aşk Hayatınız ve İlişkiler Sevgili Koçlar aşk hayatınızla alakalı konularda Şubat ayı oldukça etkileyici. Şimdi sırasıyla bunları beraberce gözden geçirelim. İlk enerjimiz, sosyal ilişkilerinizi simgeleyen yaşam evinizde ilerlemeye başlayan Güneş gezegeninin Kova burcu seyridir. 20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında...
 4. Koç burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  Koç burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  2011 burçlar 2011 koç burcu yorumu 2011 eylül ayı koç burcu yorumu burçlar koç burcu 2011 yorumu koç burcu yorumları koç burcu özellikleri eylül ayı koç burcu yorumu hakkında detaylı bilgiler Daha önceki yazılarımızda Koç Burcu'nun günlük, aylık, ve yıllık yorumlarını paylaşmıştık melekler...Şimdiki yazımızda ise Koç Burcu 2011 Eylül ayı yorumunu paylaşıyoruz... Sevgili Koçlar Eylül...
 5. 2014 Koç BUrcu Eylül Ayı Yorumu

  2014 Koç BUrcu Eylül Ayı Yorumu

  2014 eylül koç burcu, koç burcu eylül ayı, koç burcu 2014 eylül Koç burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2014 Eylül Ayı Koç Burcu Yorumunu bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz... 2014 Eylül Ayı Aşk ve İlişkiler 1-7 Eylül haftası: 2 Eylül tarihinde Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İlişkinizle ilgili konular üzerinde düşüneceksiniz. Bir yandan akıllıca duruma bakmak...

Sayfayı Paylaş