Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Koç Burçu Çocukları

  Konu, 'Koç Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  burçular Çok erken konuşur ve yürürler. Doğduğu andan itibaren evin komutasını eline alır. Eğer karınları acıktıysa, doyana kadar deli gibi ağlarlar. Doyduktan sonra çehreleri değişir, etrafına gülücükler dağıtmaya başlarlar. Sevmediği mamayı yemeyecek kadar inatçıdırlar. Diğer burçlardaki bebeklere göre çok erken konuşur ve yürürler. Doğuştan itibaren müthiş enerjik davranırlar. Hareketli, atılgan ve isteklerinin yerine getirilmesini isteyen çocuklardır. İstemediği bir şeyi yapması neredeyse imkansızdır.

  Koç çocukları çok çabuk gelişirler. Sabırsız ve acelecidirler. Yerinde duramazlar, sık sık kavga ederler ve yaralanabilirler. Ancak dayanıklı ve güçlü çocuklardır. Kendilerini çabuk toparlar. Büyür büyümez, her şeyi şevkle yapmaya başlarlar.

  Başladıkları işe olan ilgilerini sürdürmek onlar için güçtür. İçlerindeki ilk olma ve öncülük duygusu daha küçük yaşlarda kendisini gösterir. Her işlerini kendi başlarına halletmeyi severler. İnanılmaz bir hayal güçleri vardır. Düşlediklerine bir süre sonra kendisi de inanır hale gelebilir.

  Onlara ceza vermek pek işe yaramaz, aksine hırçınlaşabilir. Tatlı ve yumuşak bir dille konuşmak daha etkili bir yöntem olacaktır. Rekabeti seven ve isteklerinin yerine getirilmesini isteyen Koç çocuklarının ihtiyaçları olan tek şey aslında sevgidir.


  AİLE HAYATI​

  Koç çocukları ailelerinden sürekli ilgi beklerler. Her yaştaki Koç çocuğu, kendi istekleriyle çatışmadığı sürece ailesinin tüm arzularını yerine getirmeye çalışır. genelde bencil bir yapısı bir yapısı vardır. Bu nedenle başlangıçta aile atmosferinin karşılıksızca veren ve alan atmosferinden yararlanmaya çalışır, ancak zamanla diğer aile bireylerinin isteklerine de önem vermeyi öğrenir.

  Koç çocukları ailesinden ilgi bekler, onların tüm enerji ve vakitlerinin kendisi için harcanmasını isterler. Aileler başlangıçta bu çok ilgi bekleyen çocuk ile iletişim kurmakta zorlanabilir. Ama çocuk biraz büyüyünce bundan zevk almaya başlarlar. Çocuklarıyla birlikte oynamanın onların duygusal gelişimleri üzerinde etkili olduğunu düşünürler. Onunla oyun oynayan bir baba ile saatlerce hiç sıkılmadan vakit geçirebilirler.

  Anne veya baba genç Koç’lara değer verir, kendi çocukluk dönemlerini hatırlar ve bunlara göre davranışlarına yön verirlerse, ergenlik çağını problemsiz atlatırlar. Ama ebeveynler kendi istek ve kararlarını çocuklarına empoze etmeye çalışırlarsa inatçı Koç ile aralarında sürtüşme çıkabilir. Onlar herkesin kendi düşüncelerini ve hayat tarzını paylaşmak zorunda olmadığını kabul etmelidirler. Çocuklarının ilerde hayat mücadelesinde başarısız olmalarına neden olup, hayatlarında yıkıcı bir etki yaratabileceğini unutmamaları gerekir.

  Pek çok hareket ve heyecanın yanında Koçlar, kardeşleri arasında gürültücü, enerjik ve heyecanlı yapılarıyla bir numara olmak isterler. Kalabalık bir ailenin içindeyse, her yaşta tüm kardeşlerin katılacağı yarışmalar yaparak hep birinci olmak için çaba sarf ederler. Eğer işler yolunda gitmezse, anne-babalarından büyük bir destek beklerler. Bekledikleri desteği alamazlarsa küsebilirler. Arkadaş canlısı olan Koç çocukları için değer verdikleri dostları da gerçek aile fertleri sayılırlar. Onların yanında kendilerini mutlu ve rahat hissederler.


   
Koç Burçu Çocukları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. KOÇ

  KOÇ

  30 Mart 2008 Sağlığınızı kafanıza çok taktınız. Adeta hastalık hastası oldunuz. Dostlarınız bu durumdan çok şikayetçi. Sizin yanınızda rahat değiller. Bu huyunuzdan vazgeçin. İşlerinize dört elle sarılın. Yüzdünüz ve kuyruğuna geldiniz. Bundan sonrası başarı. Enerjinizi dikkatli kullanın. Bol paralı ve başarılı günler yakında. Duygusal alanda biraz sakinlik gerekiyor size. Bir süre...
 2. Koç Burçu Kadını ve Erkeği

  Koç Burçu Kadını ve Erkeği

  koç burcu kadını GENEL ÖZELLİKLERİ Gurubunuz : Ateş Burcunuzun Cinsiyeti : Erkek Üstün Yeteneğiniz : Canlılık ve Hareket Özelliğiniz: Yeni girişimler, Cesaret ve atılganlık. Emeliniz: Öncülük, liderlik, yol göstericilik Amacınız : Başarı ve zafer Yenmeniz Gereken huyunuz : Kesinlikle sabırsızlık Uğurlu gününüz : Salı Uğurlu taşınız : Pırlanta Uğurlu renkleriniz : Kor Kırmızısı, Nar...
 3. Koca..

  Koca..

  Bir kadının evlenmiş olduğu erkek, eş..
 4. Eski koca çocuğu kullanırsa

  Eski koca çocuğu kullanırsa

  boşanan eşler boşanan kadınlar Merhaba Gökhan Bey... Ben bu konuyu kuzenimin adına açıyorum. Kuzenim bir kaç yıl önce eşinden boşandı. Eşi alkolik, sorumsuz biriydi ve boşanmakta istemiyordu, boşanmaları zorla ve olaylı oldu. Bir oğulları var, çocuk annesiyle yani kuzenimle kaldı, halada öyle. İlk başlarda, kuzenim oğlunu babasına gönderiyordu, eski eşin ailesi, çocuğa annesini...
 5. Koç Burcu Çocuğu Özellikleri hakkında bilmek istedikleriniz

  Koç Burcu Çocuğu Özellikleri hakkında bilmek istedikleriniz

  Koç Burcu Çocuğunun Özellikleri Koç Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda 2012 koç burcu yorumları konumuzdan sonra, şimdiden çocuğu koç burcundan olan anne ve babalar için koç burcu çocuğu özellikleri hakkında bilinmesi gereken ve merak edilen bilgilere değiniyoruz. Koç Burcu Çocuğu Özellikleri Hakkında bilmek istedikleriniz ve merak ettiklerinizi bu...

Sayfayı Paylaş