Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Koç, işsizlik bela dedi, işsiz gence iş verdi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, işsizliğin Türkiye'nin en büyük belası olduğunu belirterek, "Sosyal barışı da tehdit ediyor" dedi. Koç Topluluğu'nun geleneksel 'Anadolu Buluşmaları'nın 12'ncisi dün Eskişehir'de gerçekleştirildi. Toplantıya CEO Dr. Bülent Bulgurlu, Koç Topluluğu'na ait şirketlerin 550 bayisi katıldı.
  Bayilere hitaben bir konuşma yapan Mustafa Koç, Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu süreçle ilgili görüşlerini dile getirdi.
  Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Koç, terör konusunda siyasi, diplomatik ve askeri alanda gerekli adımların atıldığını ve konuyla ilgili olarak tüm dünya kamuoyunun da bu mücadelede Türkiye'nin haklı gerekçelerini anlamaları ve işbirliği içinde olmalarının önemine dikkat çekti.
  Koç, "Ülke olarak bazı kararları alırken çok soğukkanlı bir biçimde, uzun vadeli çıkarlarımızı hiç unutmadan davranmalıyız. Vatandaşlara ve iş dünyasına düşen de sağduyudan hiç vazgeçmemek, aşırılıklara izin vermemektir" dedi.


  Vali: Madene düştün


  Mustafa katıldığı törenlerin ardından Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı'yı makamında ziyaret etti. Vali Kadir Çalışıcı ile Mustafa Koç görüşme yaptığı sırada, 42 yaşındaki Gülsüm Kayan, Valiliğe gelerek Vali ile görüşmek istediğini söyledi. Vali Çalışıcı'nın korumaları, Kayan'a daha sonra gelmesini söyledi. Bağırarak görüşmek istediğini ifade eden ve koruma polislerinin sakinleştirmeye çalıştığı Kayan'ı duyan Vali Çalışıcı, Koç ve beraberindekilerle yaptığı görüşme sırasında Gülsüm Kayan'ı içeri davet etti.

  İşsiz oğlu Toycan Kayan'a iş, ailesine de yardım talebinde bulunan Kayan'ı yanına oturtan Vali Çalışıcı, "Vehbi Koç'un torunu burada. İyi ki bağırdın, bak madene düştün" dedi.

  Yenilenen akaryakıt istasyonu Mustafa Koç tarafından açılan Harun Karacan, Gülsüm Kayan'ın işsiz oğluna iş sözü verdi, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, evinin tefrişatını üstlendi, Vali Çalışıcı da gıda, kömür ve kira yardımında bulunacaklarını söyledi.

  Mustafa Koç, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken de özellikle işsizliğin önüne geçmek için, sıfırdan yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye çekmek gerektiğini söyledi.


  'Sıfırdan yatırım önemli'

  Mustafa Koç şöyle dedi:
  "Türkiye gelişmekte olan pazarlar içinde çalkantıdan hiç bir şekilde etkilemedi, hâlâ yabancı sermaye girmeye devam ediyor. Fakat burada en önemli hadise, özellikle işsizliğin önün geçmek için sıfırdan yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye sokmak lazım.
  Varlık satışı veya özeleştirmeden mal almak yerine veya borsada spekülatif şekilde oynamak yerine, yatırım ortamını öyle bir hale getirmek lazım ki yabancı yatırımcı Romanya, Polonya veya Çek Cumhuriyetine gideceğine, Türkiye'ye gelip sıfırdan yatırım yapmalıdır.
  Büyüme de çok önemli. Yüzde 6-7'lik büyümeyi belirli bir süre daha muhakkak yakalamak lazım, ancak bu şekilde düzlüğe çıkabiliriz. İşsizlik en büyük bela. Sosyal barışı da çok tehdit ediyor."


   
Koç, işsizlik bela dedi, işsiz gence iş verdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir işsizin ağzından: İşsizliğin bilinmeyen faydaları

  Bir işsizin ağzından: İşsizliğin bilinmeyen faydaları

  Bir işsizin ağzından: İşsizliğin bilinmeyen faydalarıİşsiz kaldım ve her şeyin iyi tarafını görmemi sağlayan karakterim, beni işsizliğin faydalarını bulmaya yöneltti. Bazıları para sıkıntısından mecburen oluşan faydalar olsa da, yine de fayda. Aslında bunları, yöneticim elini omzuma atıp “Bir-iki dakikan var mı? Konuşabilir miyiz?” demeden önce de düşünebilirdim ama... Alarmsız uyanmak Eski...
 2. Git...Dedin...Gittim İşte

  Git...Dedin...Gittim İşte

  Kaç kez gittim senden... Yenilgiler yalniz yasanırdı ve sen her zamankinden daha cok yoktun... Sensizliğin hiçbir türüne alışamadığımı bilirdin, ama yoktun... Her zamankinden daha cok yoktun ve benim sana vurulduğumda kesilmemiş cezalara karşı nasıl savunmasız olduğumu bilirdin... Kaç kez gittim senden... Yine sana döndüm, her defasında sana döndüm, zemherilerde yere düşürülmüş bir...
 3. İşte CV Örnegi işsizlere duyurulur

  İşte CV Örnegi işsizlere duyurulur

  iş başvuru formu örneği word Tamamen gerçek bir olay!!yaşanmış bir iş başvuru hikayesi yeni şafak gazetesi yazarı mustafa özel'in köşesine taşıdığı, yaşanmış çok ilginç bir iş başvurusu hikayesi: Alttaki işbaşvuru formunu dolduran mehmet tartar'ın başvuru formuna yazdığı cevaplar: 1. adınız soyadınız: Mehmet tartar 2.yaşınız: Yirmi sekiz. 3.şirketimizdeki hangi pozisyon için...
 4. İşsizlik..........

  İşsizlik..........

  Oley bir tek ben issiz degilim :D İngiltere'de işsizlik son 14 yılın en yüksek düzeyine çıktı. Yılın ikinci çeyreğinde, işsiz sayısı 220 bin artış göstererek, toplamda 2,4 milyon kişiyi aştı. İngiltere'de işsizlik oranı da yüzde 7,8 ile 1995 yılından buyana ki en yüksek düzeyine ulaştı.

Sayfayı Paylaş