1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Koç.net'in Hedefi ADSL'de % 35 Pazar Payı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Alternatif telekom operatörü Koç.net, yüzde 35 pazar payı hedefiyle ADSL (genişbant internet) sektörüne girerken, ADSL üzerinden telefon, televizyon, video hizmeti vermeye hazırlanıyor. Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, ADSL’in bütün hizmetlerin tek yerden alındığı noktaya gittiğini belirterek, her şeyin bir arada bulunduğu hizmeti 2009’da vermeyi düşündüklerini söyledi.
  Akarca, "VOIP (internet üzerinden ses) teknolojisiyle beş yıldır ses hizmeti taşınıyor. Bu herkesin kullandığı bir teknoloji haline geldi. Telefon, genişbant internet hizmetleri, internet televizyonu hizmeti tek yerden alınabilecek. Bunun en son aşaması ise cep telefonlarıyla kablosuz internetle VOIP üzerinden telefon görüşmesi yapılması" dedi. Bu hizmetlerden yakında sabit ücretle yararlanılabileceğini aktaran Akarca, ADSL’den hem internete bağlanılacağını, hem telefon görüşmesi yapılabileceğini, hem de televizyon izlenebileceğini ifade etti.

  250 milyon dolar yatırım

  Akarca, beş yıl içinde ADSL’ye 250 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıklayarak, ADSL’de kısa sürede yüzde 35’lik pazar payı hedeflediklerini kaydetti. Akarca, Türkiye’de bugün 5 milyon olan ADSL kullanıcı sayısının 2013’de 14 milyona çıkmasını beklediklerini dile getirdi. ADSL hizmetinde ’Biri’yle internet üzerinden ses hizmeti de alındığını ifade eden Akarca, ses ve internetin gelecekte tek hizmet olacağına dikkat çekti.

  Mehmet Ali Akarca, ’Biri’ aboneliğinde 24 ay taahhüt şartı koymadıklarını, ayda 14.90 YTL kaşılığında Türkiye çapındaki 3 bin 500 Arçelik ve Beko satıcısında abone olunabileceğini aktardı.

  Akarca, 2013 yılına kadar kendi altyapılarına yatırım yaparak abone sayısını 1.4 milyona yükseltmeyi ve alternatif telekom pazarında da yüzde 35’lik pazar payı hedeflediklerini kaydetti.

  Türkiye’de regülasyonların ve altyapının yeterince gelişmemesi nedeniyle bugüne kadar kurumsal alanda faaliyet gösterdiklerini, ’Biri’ ADSL ile bireysel alana da girdiklerini aktaran Akarca, "Yerel ağın paylaşıma açılması kendi şebekemizi kurma olanağı sağladı. Avrupa Birliği’nde (AB) yerel ağın paylaşıma açılması tamamlanmış durumda. AB’de ama operatörlerin ortalama pazar payları yüzde 45’lerde." diye konuştu.

  Faturanın yüzde 80’i şehiriçi

  MEHMET Ali Akarca, Türkiye telekom pazarında hakim operatörün payının yüzde 97’lerde olduğunu ifade ederek, "Alternatif operatörlerün payı az. Şehiriçi telefon görüşmelerinin, faturaların yüzde 80’ini oluşturması bunun nedenlerinden biri. Türkiye’de şehiriçi telefon görüşmelerinin rekabete açılması önemli. 2010’da pazarın büyüklüğü 2 milyar dolara, alternatif operatörlerin pazar payı yüzde 25’e çıkacak" dedi.

  hurriyet.com
   
Koç.net'in Hedefi ADSL'de % 35 Pazar Payı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Pazar Payı

  Pazar Payı

  Pazar Payı ve Müşteri Payı Pazarlama stratejiniz, pazar payının çoğunluğunu elde etmeyi amaçlıyor yoksa sahip olduğunuz müşterilerinize mi hitap ediyor ? Arada ki fark nedir ? Pazar payının çoğunluğunu elde etmek için sürekli yeni insanlara ulaşmak ve onları birer müşteri haline getirmek için oldukça para harcanmalıdır. Zaten sizin olan müşterileriniz için bir pazarlama stratejisi...
 2. hedef

  hedef

  Rüyasında belli bir hedefe isabet ettiren kişi, başkalarının başarısız olduğu konuda büyük başarıya ulaşacak demektir.Rüyanizda hedef görmeniz veya o hedefe atis yapmaniz, sizle rekabet edecek olan kimselere karsi onlarin oynadigi ayni taktigi uyguladiginiza ve onlarin planlarini çürüterek basarinizi sagladiginiza isarettir.
 3. Pazar

  Pazar

  Rüyada pazarda olmak, insanlarla ilişkileriniz gelişecek ve bu durum işlerinizin de iyi gitmesine neden olacak demektir. Rüyada pazarda olmak, insanlarla ilişkileriniz gelişecek ve bu durum işlerinizin de iyi gitmesine neden olacak demektir. Gün olarak Pazar, kişinin sevinç alacağına işaret eder. Veya bu gün ile ilgili birşey olacak demektir.Rüyada bir mahalle pazarinda bulundugunuzu ve...
 4. ADSL'de cazip kampanya

  ADSL'de cazip kampanya

  İnternet bağlantı ücretlerinde müthiş rekabet. TTNET indirim kampanyası başlattı. Seçenekler çok cazip. Türk Telekom, ADSL toptan fiyatlarında indirime gitti. İnternet servis sağlayıcılarına yüzde 2-4 yapılması planlanan indirimin tarife değişikliği Telekomünikasyon Kurumu tarafından onaylandı. Türk Telekom'la aynı anda bir kampanya başlatan TTNet ise yeni abonelerine 15.99 YTL'den...

Sayfayı Paylaş