1. sudembeyaz

  sudembeyaz Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  3.543
  Beğenilen Mesajlar:
  122
  Ödül Puanları:
  63

  koçluk nedir???

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında sudembeyaz tarafından paylaşıldı.

  koçluk nedir satış koçu nedir yakında yönetici koçu olucam bende :tik:


  < Konu Resmi..>


  Koçluk, en kısa ve öz anlatımla ‘istenen performansa ulaşmak için koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisi’ olarak tanımlanabilir. Amacı danışanın kendi belirlediği hedefe, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir.Her kişi veya her işletme özgün bir yapıdadır.Bu bakımdan kurulan danışmanlık ilişkisinde çözüm yine kişinin veya işletmenin kendi içerisindedir.Kuruluşlarda tepe yöneticiden en alt kademeye kadar sunduğumuz koçluk hizmeti, gerek çalışanlara gerekse işletmenin bütününe çok büyük katkılar sağlamaktadır.  · KURUM İÇİ KOÇ VEYA MENTOR YETİŞTİRME PROGRAMI
  Kurum çalışanlarına koçluk ve/veya mentorluk yapmak üzere seçilen yöneticilerin koçluk becerilerini geliştirmek üzere kuruma özel olarak yapılandırdığımız bir programdır. Bu program sonunda özel eğitim almış şirket koçları ve mentorları ister astlarına, isterse diğer bölümlerdeki çalışanlara koçluk/mentorluk yapabilmektedir.
  · YÖNETİCİ KOÇLUĞU

  Bu çalışmayla yönetici hedeflerine hızlı ve emin adımlarla ulaşabilmektedir. Ayrıca hem kendisinin hem de ekibinin performansını artırmak için gerekli olan becerileri edinmekte, gelişmekte ve kendisini daha iyi tanımaktadır.
  · PERFORMANS KOÇLUĞU

  Çalışanların gelişmeye açık yönleri ve iş hedeflerine dönük yapılan bir çalışmadır. Koç ile danışan, süreç boyunca bireyin hedefleri ve geliştirmek istediği yetkinliklerine göre eylem planı hazırlamakta ve buna uygun şekilde hızla harekete geçilmektedir.
  · TAKIM KOÇLUĞU

  Kurum içindeki takımların birlikte gelişmelerini, daha uyumlu çalışmalarını ve verimli sonuçlar almalarını sağlayacak bir çalışmadır. Bu program boyunca takım üyeleri yaratıcı çözümler üretme becerisini kazanmaktadırlar.

  · SATIŞ KOÇLUĞU
  Satış ekiplerinin kendilerine özgü ve hedeflerine odaklı farklı bir yaşamları vardır. Satış koçları, satış yöneticilerinin ve ekiplerinin hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları aşamaları birlikte belirlemek, çizdikleri yola sadık kalarak bu aşamaları en verimli biçimde geçirmek amacını güden koçluktur.

  · GİRİŞİMCİLİK KOÇLUĞU

  İş kurma aşamasında olan veya mevcut işini sağlıklı bir şekilde kurumsallaştırmayı ve büyütmeyi amaçlayan kişilere hedeflerine ulaşmak için hangi becerilerini nasıl geliştirecekleri konusunda verilen koçluk hizmetidir.
  · KARİYER KOÇLUĞU

  Yaptıkları işin kendileri için uygun olup olmadığını sorgulayan veya hangi mesleği seçmesi konusunda soru işaretleri olan kişilere verilen hizmettir. Bu çalışma kişilerin kendi yetkinlikleri konusunda bilinçlenmelerini, eyleme geçmek için cesaretlenmelerini ve bunun için ihtiyaç duydukları yol haritasının oluşturulmasını sağlamaktadır.

  · YAŞAM KOÇLUĞU

  Kişilerin yaşamlarını daha anlamlı kılacak, hayat kalitelerini yükseltecek bir çalışmadır. Dengeli bir yaşam kurmak, hayatını eğlenceli bir yolculuk haline dönüştürmek, yaşamında tatmin olmak ve potansiyelini ortaya çıkarmak isteyen kişilere verilen koçluk hizmetidir

  · AİLE KOÇLUĞU

  Toplumun en küçük ama en önemli yapı taşı olan aileler için bireysel ve kimi zaman aile üyelerinin birlikte katıldığı programlarda hedef aile içi etkin bir iletişim yönteminin geliştirilmesidir. Ayrıca anne baba olmak konusunda önemli farkındalıkların oluşturulması ile yetkinliklerin arttırıldığı koçluk programıdır.


   
 2. KeLeBeK's

  KeLeBeK's Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.184
  Beğenilen Mesajlar:
  184
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Ҝє£єβєҜ'£єЯ Ď¡¥àЯı
  Hadi bakalım hayırlısı bitanem:kiss:
  Koçum benim:D:D

   
  sudembeyaz bunu beğendi.
 3. sudembeyaz

  sudembeyaz Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  3.543
  Beğenilen Mesajlar:
  122
  Ödül Puanları:
  63

  yerim ben seni yerim darısı başına meleğimmmmmmmm :kiss:
   
 4. angelica

  angelica Üye Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2009
  Mesajlar:
  73
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Paylaşım için teşekkürler...
  Aslında yönetici koçluğu kısaca; yöneticilerin performanslarını geliştirmek ve başarı kaydedenler için destek sunmaktır. Başka bir deyişle kurumsal başarıda bireysel katkıyı artırmaktır.
  Farklı bir bilgi de ben eklemek isterim. Kariyer istiyorsak ya da kariyerimizi sağlamlaştırmak , başarı elde etmek istiyorsak olaya bir yerlerden başlamak şart. Mesela; aynı alanda eğitim, koçluk ve danışmanlığın/mentorluğun birlikte alınması ile değişim süreci meydana gelir. Önce bilgi eksiğimizi kapar (eğitim) sonra onu kendi hayatımıza, kişiliğimize uyarlar (mentorluk/danışmanlık) ve sonunda bunu hayatımızın sürekli bir parçası/alışkanlığımız haline getiririz (koçluk).

  Bu da benden bir bilgi olsun ... Sana da kolay gelsin :)
   
koçluk nedir??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Neden?

  Neden?

  Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
 2. Neden...!

  Neden...!

  Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
 3. Neyse...

  Neyse...

  Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
 4. Kariyer Koçluğu Nedir?

  Kariyer Koçluğu Nedir?

  kariyer koçluğu, nedir, avantajları, faydaları, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Gelişen dünya,hayat şartları ve iş yaşamının karmaşası yeni bir meslek dalını ortaya çıkardı:Kariyer Koçluğu..Bu meslek ile ilgili bilgi almak üzere Aile, yaşam ve kariyer koçu Mine Aytaç'ın bir röportajını yayınlayalım... Koçluk nedir? Koç, kişi veya kurumların...
 5. Seren Serengil 4000 TLye yaşam koçluğu yapıyor!

  Seren Serengil 4000 TLye yaşam koçluğu yapıyor!

  Bu konu; Seren Serengil 4000 TLye yaşam koçluğu yapıyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bir süredir sesi soluğu çıkmayan şarkıcı Seren Serengil yaşam koçluğu işine soyunmuş. Ve 4000 Tl karşılığında hizmet vermeye hazırmış. Hadi hayırlısı :D:D Önceki gün Bebek sahilinde görüntülenen Seren Serengil, spor ve beslenme danışmanlığına başladığını söyledi. Ünlü bir...

Sayfayı Paylaş