1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.355
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Koitus Nedir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  koitus sebepleri,koitus pozisyonları,koitus neden olur,koitus tedavisi,koitus belirtisi,koitus egzersizi,koitus hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>
  İki karşı cinsin birbirlerine yakınlaşmaları sonucunda çiftlerin cinsel organlarının birleşmesine “Koitus“ denir. Her şeyden önce böyle bir birleşmenin söz konusu olabilmesi için penisin ereksiyona ulaşması gerekmektedir.
  Cinsel isteğin oluşması için ve cinsel organların ilişkiye hazır hale getirilebilmesi için haz bölgeleri uyarılması bazı sinirsel uyarılara yol açar. Bu uyarılar penisteki kan dolaşımı üzerine etki edip penisteki snger biçimindeki bir yapıya sahip olan korpuskavernozusların ve korpussponjiosusun kanla dolmasına yol açarlar. Dolayısıyla büyüyen penis dikleşir ve sertleşerek cinsel birleşmeye hazır hale gelir. Bu olaya tıp dilinde “Ereksiyon” adı verilir.


  Ereksiyona uğramış penisin vaginaya itilmesiyle koitus olayı başlamış olur. koitusun biyolojik anlamdaki amacı ejakülasyonun sağlanmasıdır. Daha açık bi söylevle testisledeüetilmiş olan spermiumları içeren meninin vaginaya fışkırtılmasıdır. Ejekülasyonun gerçekleşmesi için spermium’un depolandığı üreme kanallarının peristaltizm denilen ritmik kasılma ve gevşeme hareketlerinde bulunmaları gerekir.


  Bu hareketlerin oluşması için penisin vajina içerisinde ileri geri hareket ettirilerek sinirsel bölgenin uyarılması sonucunda testislerdeki spermin dışarıya fışkırtılmasıdır. Böylece spermium vajinaya, rahim ağzına yakın bir yere dökülmüş olur. Bu olay gelişiminde her iki cinsi de ilgilendiren ve daha rahat ve acısız bir birleşme yaratması açısından “lubrikasyon” gerçekleşir. Üreme kanalı’nın prostottan sonraki bölümünde “cowper bezleri” “littre bezleri” denilen salgı bezleri bulunmaktadır.
  Cinsel uyarılma sonrasında erkekten ve kadından gelen kaygan bir mukus salgısı salgılanır. Bu salgı erkekte penisin ucundan çıkarak vaginayırahatlatırken,kadında ise vagina içerisinde salgılanır ve aynı şekilde vaginaya kayganlık vererek daha rahat ve acısız bir cinsel uyarılmayı sağlar.
  Ejekülasyondan sonra erkekte yavaş yavaş bir rahatlama olur vepenisteki ereksiyon sona erer.Kadın ise orgazma varmasıyla psikolojik bir rahatlama içerisine girer ve cinsel açıdan doyuma ulaşmış bir hal alır. Kadınların orgazmı erkeklerin ejekülasyonundan biraz daha uzun sürebilir, eşler arasındaki bu farklılıkları eşitlemek amacıyla eşlerin cinsel açıdan uyumlu olmaları gerekmektedir.
  Ejekülasyon ile orgazmın aynı anda olması kadının doyumu açısından önemli bir yer teşkil eder. Bununaksini düşündüğümüzde ejakülasyona uğramış bir erkeğin penisinin ereksiyonun kaybolması demektir ve ereksiyon olamayan bir penisin vajinayı orgazma ulaştırması zorlaşır bu da kadınla erkeğin arasında cinsel sorunlara neden olur.
   
Koitus Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Neden?

  Neden?

  Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
 2. neden?

  neden?

  bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
 3. Neden...!

  Neden...!

  Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
 4. Neyse...

  Neyse...

  Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
 5. ne

  ne

  burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş