1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Kokoloji' den Testler

  Konu, 'Testler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  kokoloji testi kokoloji testleri 2 testleri ve cevapları  Arkadaşlar eminim kokolojiyi birçoğunuz duymuştur (Kendini keşfetme oyunu) Burda kokolojiden testler yayınlayacağım. Hem eğleneceksiniz hemde kendinizi çözeceksiniz. Yalnız bu testi çözerken uymanız gereken şeyler var. Aklınıza ilk geleni söyleyin. Eğer mümkünse başkalarıyla oynayın çünkü bir kaç kişiyle oynayınca daha eğlenceli oluyor şahsen denedim :D Cevapları tahmin etmeye çalışmayın. Kendinize karşı dürüst olun en doğru cevapları alabilmek için bu gerekli :tik:


  Beklemek kimi zaman herhangi bir anlık acıdan çok daha özel bir tür işkencedir.Can sıkıntısı ve bunalma bie araya geldiğinde en sağlan insanı bile paniğe uğratabilir. İlk yolculuğumuz bizi sonsuzluk ile yüz yüze getirecek. Kendinizi hazırlamak için bir dakika bekleyin ve uçsuz bucaksız çöle girin.

  1 - Hiç sonu yokmuş gibi görünen ıssız ve geniş bir çölde bir deveye binmiş gidiyorsunuz. Yorgunluktan bitap düşene kadar deveyi sürdünüz. Sizi taşıya deveye hangi sözleri söylersiniz?


  2 - Tam susuzluktan öleceğinizi düşünürken önünüzde çok güzel bir vaha göründü. Ama birisi sizden önce oraya varmış. Bu diğer yolcu kimdir ? Tanıdığınız birinin adını verin.

  3 - Çölde zaman çok yavaş geçiyor ve uzaktan bir kasabanın ışıkları görünene kadar sanki asırlar geçti.Nihayet varacağınız yere geldiniz. Yolculuğunuzun sonuna geldiğinizde neler hissediyordunuz?


  4 - Uzun zamandır üzerinde ilerlediğiniz deveyle ayrılma zamanı geldi.Deveden inerken yeni bir sürücü geliyor ve sizin kalktığınız yere oturuyor. Yeni binici kimdir ? Hayatınızdaki başka bir kişiyi seçin.   
 2. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Kokoloji' den Testler


  CEVAPLARI
  Buradaki çöl ve deve, kişisel bağımsızlık yolculuğunu sembölize eder. Tam olarak söylemek gerekirse bu senaryo sizin sevgilinizden ayrılmanız durumundaki duygularınızı açığa çıkarır. Cevaplarınız yollarınızı ayırma vakti geldiğinde nasıl tepki vereceğinizi gösterir.


  1 - Deveye söylediğiniz sözcükler aşkın bittiğini farkettiğinizde kendinize söyleyebileceğiniz şeylerdir. Şöyle cesaret verici sözlermi söylediniz : " Bir şekilde başaracağız!" ya da "Merak etme bu sonsuza kadar böyle gidemez." Yoksa karamsar bir havanız mı vardı? "Kaybolduk hiç umut yok, sanırım burda öleceğiz?"
  2 - Psikoloji terminolojisinde vaha, kişinin sorunlarını çözmesini sembolize eder. Burada karşılaştığınız kişi sizi rahaylatmış, size yardım etmiş ya da ileride ihtiyacınız olduğunda yardımını isteyebileceğinizx biri olabilir.


  3 - Yolculuğun sonunda vardğınız kasaba kırık kalbiniz iyileştiğinde duygularınızın yenidem yola girmesini sembolize eder. Kasabaya vardığınızda hissetikleriniz biten aşkınız hakkındaki gerçek hislerinizdir.  4 - Yeni binici sizin gizlice rekabet, kıskançlık hisleri beslediğiniz ya da için için kızdığınız birisidir.   
 3. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Kokoloji' den Testler


  MAVİ KUŞ  Bir gün bir navi kuş aniden camınızdan içeri giriyor ve dışarıya çıkamıyor. Bu yolunu şaşırmış kuşta sizi çeken bie şey var ve onu beslemeye karar veriyorsunuz. Ama ertesi gün kuşun rengi sizi şaşkınlığa düşürerek maviden sarıya dönüşüyor! Bu özel kuş ertesi gün yine rek değiştiriyor. Üçüncü günün sabahında parlak bir kırmızı ve dördüncü gün tamamen siyah oluyor. Beşinci gün uyandığınızda kuşun rengi nedir?

  1 - Renk değiştirmiyor, siyah kalıyor
  2 - İlk rengi olan maviye dönüyor.
  3 - Beyaz oluyor.

  4 - Altın rengi oluyor.


   
 4. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Kokoloji' den Testler
  CEVAPLARI
  Uçup odanıza giren kuş , iyi bir şans sembolu gibi görünmektedir ama anidenAma aniden renk değiştirerek bu mutluluğun uzun sürmeyeceği konusundfa endişelenmenize neden olur. Bu duruma verdiğiniz< tepki gerçek hayattaki zorluklara ve belirdizliklere verdiğiniz te pkileri gösterir.

  1 - durum bir kez kötüye gidince bir daha asla düzelmeyeceğini mi düşünüyorsunuz? Belki de şöylşe düşünmeye çalışmalısınız: Eğer bu en kötü durumsa o zaman işler daha kötüye gidemez. Unutmayın hiç dinmeyen yağmur yoktur ve en karanlık gecenin sabahında bile mutlaka güneş doğar.
  2 - Hayatın iyi ve kötünün bir karışımı olduğuna inanıyorsunuz ve gerçekle savaşmakla birşey elde edilemeyeceğini biliyorsunuz. Şanssızlığı soğukkanlılıkla kabulleniyorsunuz ve olayları strese ya da endişeye kapılmadan kendi akışına bırakıyorsunuz.Bu da size şanssızlığın dalgalarında sürüklenmek yerine onlarla birlikte yol almayı sağlıyor.

  3 - En zamanlarda bile kaygılanmakla ya da kararsızlıkla zaman kaybetmiyorsunuz. Eğer durum çok kötüleşirse o zaman gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden kayıplarınızı bir kenara atıp amacınıziçin kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz. Bu Bu iradeli tutumunuz, işlerin hep yolunda gitmesini sağlıyor. 4 - Siz baskını anlamını bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum bir fırsat Napolyon ile kıyaslanabilirsiniz, deöiş ki, " imkansız : ub sözcük Fransızca değildir" Ancak sonsuz güveninizin sizi gafil avlamasına izin vermeyin. Korkusuz ile çılgın arasındaki çizgi çok belirgin değildir.

  4 - Siz baskının anlamını bilmiyorsunuz Size göre her kötü durumbir fırsat . Napolyon ile kıyaslanabilirsiniz, demiş ki :"İmkansız: bu sözcük Fransızca değildir" Ancak sonsuz güveninizin sizi gafil avlamasına izin vermeyin. Korkusuz ile çılgın arasındaki çizgi çok belirgin değildir.  Devamı gelecek :tik:
   
Kokoloji' den Testler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Den Çorbası

  Den Çorbası

  MALZEMELER 250 gr yarma 10 su bardağı kemik suyu 1 adet soğan 500 gr yoğurt ½ adet limon suyu 3 yemek kaşığı tereyağı 2 adet yumurta sarısı 2 kahve fincanı un 1 çay kaşığı tuz ½ çay kaşığı karabiber ½ çay kaşığı nane ½ çay kaşığı kırmızıbiber HAZIRLANIŞI Yarmayı haşlayın ve ayrı bir tencerede un, yumurta ve 1 çay bardağı suyu pütürsüz olana kadar karıştırın. Üzerine kemik...
 2. Den çorbası

  Den çorbası

  MALZEMELER 250 gr yarma 10 su bardağı kemik suyu 1 adet soğan 500 gr yoğurt ½ adet limon suyu 3 yemek kaşığı tereyağı 2 adet yumurta sarısı 2 kahve fincanı un 1 çay kaşığı tuz ½ çay kaşığı karabiber ½ çay kaşığı nane ½ çay kaşığı kırmızıbiber HAZIRLANIŞI Yarmayı haşlayın ve ayrı bir tencerede un, yumurta ve 1 çay bardağı suyu pütürsüz olana kadar karıştırın. Üzerine kemik suyunu ilave edin...
 3. Test

  Test

  Rüyasında test çözen kimse geçici bir sıkıntı alır.
 4. test

  test

  Araştırmalar küçük çocukların resimdeki “samimi” çifti göremediklerini, bunun zihinsel kodlamalarında böyle bir sahneye yer olmadığı için gerçekleştiğini gösterdi. Çocukların gördüğü dokuz tane yunustur!!! Ek not:Bu test bulanmış bir beyne sahip olup olmadığını ölçmek için yapılmıştır. Eğer yunusları en geç 3 saniyeye kadar seçemiyorsan aklını çoktan kaybetmişsin!!!
 5. Kokolojiden bi test

  Kokolojiden bi test

  Çölde Yolculuk Testi 1. Hiç sonu yokmuş gibi görünen ıssız ve geniş bir çölde bir deveye binmiş gidiyorsunuz. Yorgunluktan bitap düşene kadar deveyi sürdünüz. Sizi taşıyan deveye hangi sözcükleri söylersiniz? 2. Tam susuzluktan öleceğinizi düşünürken çok güzel bir vaha göründü. Ama birisi sizden önce oraya varmış. Bu diğer yolcu kimdir? Tanıdığınız birinin adını veriniz. 3. Çölde zaman...

Sayfayı Paylaş