Kokulu mumları biz ypalım

tesadüf

tesadüf

Yeni Üye
Üye
Kokulu mumları biz ypalım
Kokulu mum yapımı
Evde mum yapımı


Mis gibi kokulu mumlara hiç dayanamam heleki kahve kokulu olanlara. Eğer sizde güzel mumluk modelleri güzel ama mumum koksun diyorsanız buyrun meleklerim kokulu mum yapmanın yöntemleri;

117.JPG-242.jpg

[h=2]Kokulu Mum Yapımında İhtiyaç Listesi[/h] Kokulu mumlar kokusuz olanlara oranla daha fazla para ödenerek satın alınırlar. Bu nedenle de pahallı diye tanımlayabiliriz. Oysa istediğiniz kokularda mumları siz de hazırlayabilirsiniz üstelik son derece kolay bir şekilde. Nasıl mı?

Öncelikle ihtiyaç duyacağınız malzemeleri temin ederek işe koyulun. Bu malzemeler; parafin, stearin, mum kalıbı, mum boyası, mum fitili ve son olarak da istediğiniz kokuların esansları yani yağları… Malzeme seçiminde en önemli detay 1 kg. parafine 100 gram stearin satın alınması gerektiğidir. Buna göre oran orantıyı kurgulayabilir ve malzemeleri doğru ölçeklerde hazırlayabilirsiniz.

Esansları aktarlardan bulabilirsiniz. Günümüzde hemen her bitki, çiçek ya da ağacın aromatik yağları ortalama 5TL’ye satışa sunuluyor. Mum kaplarına gelince dilerseniz benim gibi kullanılmış tealight kaplarını atmayarak geri dönüştürebilirsiniz ya da kullanmadığınız bardakları birer um kabı olarak kullanabilirsiniz. Yok ben yeni kaplar alacağım diyorsanız seçenekleri mumunuzun ana malzemesiniz satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

[h=2]Kokulu Mum Yapımı[/h] Satın aldığınız parafini bir tencereye koyarak kısık ateşte akışkan hale gelmesini sağlayın. Stearin, mumunuzun katılaşmasını sağlayacak olan maddedir. Bu maddeyi parafin akışkan hale gelip, yani eridikten sonra eklemeli ve karıştırmalısınız. Renklendirme ve esans bu aşamadan sonra eklenmelidir. Hazırladığınız mum kaplarına bu karışımı dökün ve dökerken mum fitilini yerleştirin. Oda sıcaklığında bekleterek hazırladığınız mumun kalıpları içinde soğumasını sağlayın. Ardından buzdolabına koyarak donma işlemini gerçekleştirin. Mumunuz hazır.


 
Üst