Kol Germe Estetiği

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kol Germe Estetiği
Yaşlanma, kilo alıp, verme güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi nedenlerle kol arka ve iç kısımlarında sarkıklıklar meydana gelir. Bu sarkıklık ve deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilerek kolların gerginliği sağlanır.
Ancak bu işlem kolun arka kısmında dikme bir iz oluşturacağından ancak deformasyonu ve sarkıklığı ileri derecede olan uygun hastalar için önerilen bir yöntemdir. Kol germe ameliyatı lokal anestezi yada genel anestezi altında yapılabilir.
Kol iç ve arka kısmından uzun bir elips şeklinde deri ve yağ dokusu çıkartılır. Kesi yeri iki tabaka halinde içten ve dıştan estetik bir dikişle dikilir, kollara elastik bir bandaj sarılır. Hasta aynı gün evine dönebilir. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde kolların yüksekte tutulması önerilir. Dikişler 12-14. günlerde alınır. Hasta günlük aktivitelerine birkaç gün içinde başlayabilir.
Sürekli kilo alıp vermek, yaşlılık, ve genetik yapı gibi nedenlerden dolayı üst kolunuzda sarkmalar meydana gelebilir. Yaptığınız egzersizler kollarınızı güçlendirmenize yardımcı olur ve kol kaslarınızın gelişmesini sağlar, fakat esnekliğini kaybetmiş ve yağ birikmiş deriye faydalı olmaz. Eğer sizin de kollarınız sarkıksa kol germe operasyonu sizin için idealdir.
Kol Germe Operasyonu Sayesinde;
Koltuk altınızdan dirsek kısmına kadar olan bölgede biriken fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.
Daha gergin ve pürüzsüz bir kola sahip olabilirsiniz.
Daha dinamik ve orantılı bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Bu operasyon için uygun bir aday mıyım?
Bu operasyon için uygun adaylar;
Kol derisi gevşek olan orta yaşlılar,
Sabit bir kiloda kalan orta yaşlılar,
Sigara kullanmayanlar,
Realistik düşüncelere sahip olan kişiler.
Birinci Aşama: Anestezi
Kendinizi daha rahat hissetmeniz açısından operasyon esnasında size ilaç verilecektir. Ya genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanır. Doktorunuz sizin için en uygun seçeneği size sunacaktır.
İkinci Aşama: Cerrahi Kesim
Cerrahi kesim genelde kolunuzun iç kısmından ya da arka kısmından (doktorunuzun tercihine göre) koltuk altınızdan dirseğe kadar cerrahi kesi yapılarak uygulanır.
Üçüncü Aşama: kesinin kapatılması
Cerrahi kesiler ya emilebilir dikişle ya da estetik dikişle kapatılır, dikişleriniz 1-2 hafta içinde kontrol sonrasında alınır.
Dördüncü Aşama: Sonuç
Operasyondan sonra kollarınızda şişlik ya da morluklar olsa da, sonuçlar gözle görülebilir şekildedir

alıntı
 

Benzer İçerikler

Üst