Kol Germe Estetiği

THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Kol Germe Estetiği
kol germe estetiği nedir,kol germe estetiği nasıl yapılır,kol germe estetiği olanlar,kol germe estetiği hakkında bilgilerko.jpg

Kollar insanın en önemli bölgelerinden birisidir. Özellikle yazın giydiğimiz elbiselerin de etkisiyle ilk göze çarpan bölgelerden birisi kollardır.

Bu yüzden insanlar kollarının hoş görünmesini isterler. Ancak günümüzde yaşlanma, kilo alıp verme, güneşe maruz kalma ve çeşitli genetik durumlardan dolayı insanların kollarında sarkmalar olmaktadır. Bu sarkmalardan dolayı da ortada kötü bir görüntü oluşmaktadır.

Bayanları en çok mutsuz eden fiziksel rahatsızlıklardan bir tanesi de kollarının sarkık olması, kolların kalın olması, özellikle kısa kollu giyen ve kolsuz giyen bayanların çok büyük sıkıntısı haline gelebilir. Böyle bir sorun kollardaki gevşeme veya aşırı kilo alıp vermelerin sonucunda gevşeme, sarkma problemi söz konusu olmaktadır. Kol gevşemesi problemi olan bir kişinin önce değerlendirilmesi yapılır ve kişi için kol germe işlemi uygun ise germe işlemi için planlama yapılır. Bazı kişiler için kol germeyi değil, yağ almakta uygun olabilir ve kişi hangi işlem için uygun ise o işlem uygulanmalıdır. Kişinin kolundaki sarkıklık son derece ilerlemiş ise kol germe işlemi kesinlikle kaçınılmazdır ancak kol bölgesinde kalınlık söz konusu ise yağ alma işlemi daha etkilidir. Bazı durumlarda hem kol germe hem de yağ alma yapmak gerekir. Kol bölgesinde oluşan sarkmalar ve kalınlaşmalar kadınların çok büyük bir sorunu olmaktadır ve ilerleyen yaşlarda pek çok kadını rahatsız eden konuların başında geliyor. Bu işlem yapıldıktan sonra hastanın memnuniyeti son derece önem arz etmektedir kol germe veya kol inceltme işlem yapılar hastayı bir saat içersinde istediği görüntüye kavuşturmanız mümkündür. Lokal anestezi altında gerçekleşen bu operasyon yaklaşık bir saat sürmektedir operasyon sonrası kişiye özel yapım bir korse önerilmektedir. Bu şekilde aynı gün içersinde taburcu olabilir ve hastanede kalmasına gerek yoktur. Sosyal yaşamına rahatlıkla hemen geri dönebilir. İlk bir hafta sonrasında kişi ilk banyosunu yapıp kontrole gelir ve bu kontroller de rutin kontrollerle devam etmektedir.

Estetik cerrahi bu sorunlara karşı birden fazla çözüm önerisi getirmektedir. Ancak bu sarkmalar aşırı düzeyde olduğu takdirde bunlardan kurtulmanın yolu cerrahi operasyondur. Bu noktada koldaki deri kalitesi bozulmuş ve çatlaklar meydana gelmiş ise bunun çözümü olarak kol germe operasyonu gereklidir. Kol germe operasyonu genel anestezi ile yapılabilir. Bu operasyon sanıldığının aksine çok uzun sürmez ve kolay bir operasyondur. Operasyonun süresi bir ile bir buçuk saat arasında değişebilmektedir. Ancak sarkmalar çok fazla ise bu süre daha da uzayabilir. Kol germe operasyonu esnasında sarkan deri alınır. Bu sarkma enine ve boyuna olabilmektedir. Enine alınan derilerde iz kolay bir şekilde gizlenebilmektedir. Ancak boyuna alınan derilerde izin görünme olasılığı bulunmaktadır. Kol germe operasyonu sona erdikten sonra hastanın ilk iki gün kollarını yukarıda tutması önerilmektedir. Kolda oluşabilecek ödem şişme ve kanamaların önüne geçebilmek için de kola baskılı bandaj uygulaması yapılması çok yerinde olacaktır. Kol germe operasyonu sayesinde kollarınız daha güzel görünecek ve rahat bir şekilde giyinebileceksiniz.
 

Benzer İçerikler

Üst