Kolay BROKOLİ ÇORBASI bayılıcaksınız

sugibi

Yeni Üye
Üye
Kolay BROKOLİ ÇORBASI bayılıcaksınız
Kolay BROKOLİ ÇORBASI

brokoli çorbası kolay brokoli çorbası tarifi kolay corbası çocuklar için basit
Malzemeler

500 gr brokoli
2 çorba kaşığı tereyağ
1 çorba kaşığı un
1 tablet tavuk bulyon
2 bardak süt
tuz

Brokoliyi 7 su bardağı su ile haşlayın Brokoli yumuşayınca kaynama suyuyla birlikte blendır ile püre haline getirin Başka bir tencerede tereyağ ile unu kavurun Brokoli püresi ve tavuk bulyonu ekleyip kaynatın.Biraz kaynadıktan sonra sütü ilave ederek karıştırın. en son tekrar blendırdan geçiriin çorbanız hazırTuzunu ekleyip üzeri için isteğe bağlı tereyağında pul biberi eritin(ben tercih etmiyorum)Çorba koyu olursa kaynamış su ekleyebilirsiniz (alışınca göz kararı yapmaya başlıyosunuz.Biz iki kişi olduğumuzdan ilk seferinde artmıştı bilginize)

Ben brokoliyle arası çok iyi olmayan biri olaraak bu çorbayı öğrendiğimden beri brokoli evin vazgeçilmesi.Eşimin farklı çorba istemi üzerine bi sitede rastlamıştım korkarak yaptım ama gerçekten güzel oldu.Farklı tat arayanlara tavsiye ederim.Bence bu çorbanın olmazsa olmazı tavuk bulyon muhakkak ekleyin derim.

Son düzenleme:
tarif süper oldu..canım saol...ama eğer istersen içine çok az sarımsak tozu atarsan harika oluyo denedim tavsiye ederim öpüldün ellerine sağlık:..:)

ayy brokili hiçç yemedim ama bu ara yemem lazım çünkü brokili hafızayı güçlendiriyormuşş...
benim için tam zamanında vermiş gibi oldun bu tarifi saol canım...bende kara kara nası yapacagım diyorum yardım ettiğin için tşkler balım...

Geri