Kolay Hamile Kalmanın Püf Noktaları

Uzman SühaN

Administrator
Kolay Hamile Kalmanın Püf Noktaları
Hamile kalma sürecini hızlandırmak isteyenler en hızlı hamile kalma yöntemleri yazımızda.İşinizi şansa bırakmadan, hamile kalmanın en kısa yolları nelerdir, sizde öğrenebilir ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz.Kolay hamile kalabilmek için neler yapılmalı, nelere dikkat edilmeli, hamile kalmanın püf noktaları nı sizlerle paylaşıyoruz..Hamile kalmak isteyen kadının, dengeli ve düzenli bir hayat tarzını seçmesi, düzenli beslenmeye çalışması, uyku düzenini koruması, varsa sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklarından uzak durması gerekiyor. Eğer bildiği kronik bir hastalığı varsa, bunun giderilmesine yönelik doktor tedavisi alması yerinde olur. Bu kronik hastalığı yüzünden kullandığı ilaçların da gözden geçirilmesinde fayda var.

Kolay Hamile Kalmanın Püf Noktaları.jpg
GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTEVerimliliğin en yüksek olduğu dönem, kadının yumurtlama gününe en yakın 3-4 günlük dönemdir. 28 günde bir adet gören bir kadında, yumurtlama günü adetin 14’üncü günüdür. Adetin başlamasından sonraki 10 ile 14 gün arası, gebelik şansının en yüksek olduğu, yumurtlamanın olacağı süreçtir. Bu süreç, siklusun (adet döngüsü) uzunluğuna göre kadından kadına değişir.


Örneğin, 30 günde bir adet gören birinde yumurtalama 16’ncı güne, 26 günde bir adet gören bir kadında ise 12’nci güne kayar. Adetin ilk gününden, bir sonraki adetin ilk gününe kadar olan süreci rakamsal olarak bulduktan sonra, bundan 14 çıkararak yumurtlama gününü kesin olarak hesaplayabilirsiniz.


Ancak, tabii yumurtlamanın tam olarak o gün olacağının da bir garantisi yok. Bu güne yakın olan son dört günlük aşama, yani 10 ile 14 gün arası gebeliği yakalayabilmek açısından en sık cinsel ilişkiye girilmesi gereken dönemdir.


Hamile kalmanın en kısa yolları her şeyden önce yumurtalama tarihini doğru tahmin etmekten geçer. Yumurtlama birçok özel durumun arka arkaya gerçekleşmesinden sonra olur. Her ay, özel hormonlar vücutta salgılanarak yumurtalıklardan oluşan yumurtanın yumurtalık kanallarına (yumurtalık tüplerine) salınması sağlanır. İşte tam bu salınmanın olduğu zaman, hamile kalabilmek için doğru zamandır. Fakat bu zaman nasıl anlaşılabilir ve hamile kalmanın en kısa yolları için neler yapmak lazımdır?


Bir gözünüz mutlaka takvimde olsun: Basit bir duvar takvimi ya da telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki takvim fazlasıyla işinizi görecektir. Her ay periyodunuzun başladığı dönemi takviminizde mutlaka işaretleyin. Ayrıca her periyodun kaç gün sürdüğünü de mutlaka kaydedin. Eğer düzenli bir şekilde 28 günde bir periyotlarınız oluyorsa, bu durumda yumurtlama genel olarak 14.günde başlar. Yani periyodunuz başladıktan sonraki 14.günün içinde. Eğer daha uzun periyotlarınız varsa, örneğin 34 günde bir oluyorsa, bu durumda da periyodun başladığı 20.günde yumurtalamanın gerçekleşme ihtimali en yüksektir.


Bu rakam ve günler kesin olmamakla birlikte en çok bilinen ve ihtimal olarakta en yüksek olan rakamlardır. Umarız bu rakamları kullanarak yumurtlamanızı sizde hesaplayabilir ve hamile kalmanın en kısa yolları hakkında bir nebze bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Üst