Etiketler:
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113

Kolik Krizine Giren Bebek Nasıl Susturulur?

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kolik krizi, kolik krizinde ne yapılır, bebeklerde kolik krizi

Sevgili melekler, acemi anneler için bebeklerinin ağlama krizleri son derece yıpratıcı ve korkutucudur. Bazı bebeklerde yaşanan uzun süreli veya sık tekrarlanana ağlama krizlerine kolik denir. Kolik krizleri genelde 3.4. haftalarda başlar ve 3 aya kadar devam edebilir. Ebeveynleri ve bebeği zora sokan bu durum ve yapılması gerekenler hakkında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan’ın aydınlatıcı açıklamalarını deneyin.

< Konu Resmi..>

Kolik Krizine Giren Bebek Nasıl Susturulur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeklerde infantil kolik

bebeklerde infantil kolik

Bebeklerde Gaz Sancısı (İnfantil Kolik), Bir Hastalık Gibi Algılanmamalı İnfantil kolik, bebeklerde 10-15 günlükken başlar ve sıklıkla 3-4 ay kadar devam eder. Kesin nedeni bilinmeyen ancak bağırsakların olgunlaşma eksikliğine bağlanan ve toplumumuzda gaz sancısı olarak bilinen bir durumdur. İnfantil kolik için çeşitli tanımlar yapılmaktadır. Ancak en çok kullanılan tanım; sağlıklı bir...
  2. Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur....Hangi Yöntemi İzlemek Lazım...

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur....Hangi Yöntemi İzlemek Lazım...

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Bebek Susturma Yöntemleri Bebekler keşke doğduğu andan itibaren konuşmaya başlasalar da annelerini babalarını derde sokmasalar :D:D Ağlayınca acaba karnı mı aç acaba altı mı pis yoksa başka bir derdi mi var annelerin anlayış tarzına bağlı...Peki bebeği ağlayınca kolayca susturma yolları varmıdır nelerdir şimdi sizinle paylaşıyorum.... ABD'li ünlü Çocuk...
  3. Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur kafayı yiyeceğim bebeğimin ağlamasından

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur kafayı yiyeceğim bebeğimin ağlamasından

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Merhaba benim kızım 5 aylık ve sürekli ağlıyor dr götürüyorum birşeyi yok sağlıklı diyor ama susmuyor hep ağlıyor artık bişeyler yapmam lazım kızımı susturmak için, çünkü hem o hemde ben çok yorulduk. Acaba Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur bu konuda bilgisi olan var mı?
  4. Kolik nedenleri belirtileri ve tedavisi

Kolik nedenleri belirtileri ve tedavisi

Bebekler farklı nedenlerle ağlarlar. Ağlama, bebeklerin bize neye ihtiyaç duyduklarını söylemelerinin bir yoludur. Aç olabilirler, kirli bezleri olabilir, tutulmak isterler veya daha fazla uyarılma veya daha az uyarılma isteyebilirler. Kolik yaygın bir sorundur, yaklaşık 10 bebekten birinde görülür.Bebeğinizin doktoru genellikle semptomların desenine göre koliği teşhis edebilir....
  5. Ağlayan bebeğimi nasıl rahatlatırım ?

Ağlayan bebeğimi nasıl rahatlatırım ?

Bütün bebekler ağlar ve bazıları daha çok ağlar. Ağlamak bebeğinizin size konfor ve bakıma ihtiyaç duyduklarını söyleme yoludur.Bazen onları sakinleştirmek kolaydır bazende iki ayağınız bir pabuca girecek kadar telaşlanırsınız.Tek yapmanız gereken bebeğinizi sakinleştirip rahatlatmak..Bebeğinizle senkronize olmanız biraz zaman alabilir. Bebekler bize ben açım ,karnım ağrıyor,altım...

Sayfayı Paylaş