gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kolları Bol Kısa Kırmızı Kazak Örneği

  Konu, 'Örgü Kazak, süveter Modelleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü bayan kazak el örgüsü kazak
  örgü bayan kazak modeli
  Soğuk havalarda ister kotla ister kumaş pantolonla giyebileceğiniz , boğazlı, kolları bol, kısa kırmızı kazak modelini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) 4 numara şişle yaklaşık 5 yumak yün harcanarak örülen bu kazakta düz, ters, lastik, burgu ve ajur teknikleri kullanılmış..

  [​IMG]  ARKA: 114 ilmek başlanır, 20 .cm lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanır. İlk sırada 2 ilmek arayla 31 defa 1 ‘er ilmek artış yapılarak 145 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 36 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 60 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

  [​IMG]

  ÖN: 114 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 52 cm örülerek yaka için ön ortasından 14 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 5 defa 1 ‘er ilmek kesilir. Beden boyu 60 cm de omuzlarda kalan 37′şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
  KOLLAR: 130 ilmek başlanır, diyagramdaki model uygulanır. Kol boyu 24 cm örülerek ilmekler; 3 düz, 2 ters.. .şeklinde dizilir. Aynı sırada 3 ilmek arayla 27 defa 1′er ilmek kesilerek 103 ilmeğe düşülür. Kol boyu 46 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+42 defa 1 ‘er ilmek kesilir. Kol boyu 66 cm de kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
  YAKA: Yaka etrafından şişe 110 ilmek çıkarılır, 20 cm 3 düz+2 ters lastik öfülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

   
Kolları Bol Kısa Kırmızı Kazak Örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kısa kazak sevenlere...

  Kısa kazak sevenlere...

  kısa kazak kısa kazaklar kışıkazaklar
 2. Örgü kırmızı kazak modeli(anlatımlı)

  Örgü kırmızı kazak modeli(anlatımlı)

  Bence her bayanın kış için dolabında bulunması gereken birşeydir örgü kazak...heleki soğuk şehirlerde yaşıyorlarsa...sizde model gibi belinizi kavrayan bir kemerle kullandığınız zaman hem modayı takip etmiş olursunuz hemde üşümemiş olursunuz :D Ön ve arkaya 69 ilmekle başlayın. 2 düz, 1 ters, 2 düz, 1 ters, olarak 2 sıra örün. 3. sırada aradaki 1 ters ilmeklerin arasında 1′er ilmek...
 3. kazak kolundan eldiven yapımı

  kazak kolundan eldiven yapımı

  eldiven yapımı kazak kolundan eldiven yapımı Eskimiş yada giymediğiniz kazaklarınızdan hem kullanışlı hemde hoş eldivenler yapabilirsiniz meleklerim.İstediğİniz şekilde kurdela şerit ve boncuklarlada süsleyebilirsiniz üstelik.Tamamiyle sizin tasarımınız olacak bu eldivenleri elinizin üşümemesi için rahatlıklada giyebilirsiniz:tik:
 4. Bol bol kırmızı meyve tüketin

  Bol bol kırmızı meyve tüketin

  kırmızı meyveler nelerdir kırmızı meyveler, faydaları, nelerdir buyrun bilgi edinelim arkadaşlar. Kırmızı meyvelerin lezzetinin yanı sıra birde bir çok faydası varmış Melek'ler. Nelermiş, buyrun öğrenelim. Kırmızı üzüm, kızılcık, çilek, kiraz, mürdüm eriği gibi kırmızı meyvelerin hepsi, cilt için en iyi potansiyel antioksidan görevini yürütüyor. Sağlıklı bir cilt yapısı için, mutlaka...
 5. Koldaki kırmızı lekeler

  Koldaki kırmızı lekeler

  koldaki kırmızı lekeler koldaki kırmızı lekeler, noktalar, neden çıkıyor, nedenleri, sebepleri, nasıl geçer, tedavisi hakkında bilgiler burada arkadaşlar Cilt kanseri belirtileri olabilecek bir risk, kollarda ki kırmızı lekeler, noktalar... Sevgili Melek'lerim; bu makalemizde, bu konuya dair bilgiler sunuyoruz sizlere... Düzensiz sınırları olan küçük bir lezyon (yara, bere) ve vücutta...

Sayfayı Paylaş