Etiketler:
 1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Kolonyanın Zararları

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  kolonya içen bebek kolonya içmenin zararları kolonya, nedir, zararları, koku, nasıl yapılır, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar.

  < Konu Resmi..>  ben kolonyayı çok severim özellikle limon kolonyasına bayılırım. peki zararları hakkında bilgimiz ne kadar var ? işte bu yazımızda sizlere kolonyanın zararları nelerdir bunları sunuyoruz melekler.
  Kolonya diyip geçmeyin… Ucuza kaçıp hayatımızı riske etmeyiniz.

  Bazı üreticilerin etil alkol yerine, zehirli kimyasallardan arındırılmamış metil alkolü kullanması halk sağlığı açısından ciddi risk oluşturuyor.
  Üçüncü kuşak kolonya üreticisi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Sağlık Kuruluşları, Eczaneler ve Parfümeri Ticareti Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Murat Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kolonya üreticileri olarak en büyük sıkıntılarının sahte ürünlerdeki artış olduğunu söyledi.
  Kaliteli kolonyalarda ‘etanol’ denilen etil alkolün kullanıldığına dikkati çeken Kılıç, ”Tam istenildiği gibi, distile edilmiş (arındırılmış) en kaliteli etil alkolü kullanıyoruz. Bizim kullandığımız alkol Fransız alkolüdür ve dünyanın parfümlerde kullanabileceği en güzel alkoldür. ‘Metanol’ dediğimiz ise metil alkol. İçinde zehirli kimyasallar taşıyan, tamamen rafine edilmemiş bir alkoldür. Özellike de ucuz kolonyalarda kullanılır” dedi.
  Kolonya üretim maliyetini düşürmenin başka bir yöntemine de değinen Kılıç, kolonyanın içindeki alkol oranını düşürerek maliyetin azaltıldığını söyledi.
  Alkol azaltma yönteminin özellikle limon kolonyasında tercih edildiğini kaydeden Kılıç, ”İçindeki alkol oranının miktarıyla alakalı. Özellikle limon kolonyasında tercih edilir. İyi bir limon kolonyası 80 derece olmalıdır. Saf alkolün derecesi 96′dır, 96′dan 80′e düşürüyorsunuz. Ucuz kolonyalardaki sıkıntı ya metanol alkol kullanılıyor, ya da derece düşürülerek maliyeti biraz daha aşağı çekmeyi sağlıyor. Limon kolonyasında en iyisi 80 derece olandır, Kokulularda da 60 derecedir” dedi.
  UCUZ KOLONYA ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ZARARLI
  Merdiven altı olarak tabir edilen, yetki belgesi bulunmayan depolarda üretilen kolonyalar bulunduğunu belirten Kılıç, tüketicilere kolonyayı bildikleri yerlerden almalarını önerdi.
  Ucuz kolonyaların çocuklar için risk oluşturacağına işaret eden Kılıç, ”Metanol alkolden yapılan bir kolonyayı burnunuza çektiğinizde yüz binlerce hücrenizi öldürür. Hem kendinizin, hem de çocuklarınızın bu kolonyayı kullandığını düşündüğünüzde, çok zararlı. Çocuklar için ayrıca zararlı” diye konuştu.
  Kılıç, tüketicilerin kolonyada metanol kullanılıp kullanılmadığını anlama şansı bulunmadığını vurgulayarak, kullanılan alkolün sadece kimyasal analizlerle ortaya çıkacağını kaydetti.
  Uzmanlar, bazı üreticilerin kolonyanın maliyetini düşürmek için etil alkol yerine, sağlığa ciddi zararları olan metil alkol kullandığı yönünde uyarıyor.   
Kolonyanın Zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ucuz Kolonyaya dikkat...

  Ucuz Kolonyaya dikkat...

  Ucuz kolanyaya dikkat!! VAN (İHA) - Van Lazer Güzellik Merkezi Mesul Müdürü Dermotoloji Uzmanı Dr. Eda Kıroğlu, ucuz kolonyaların mikropları kırma yerine tam tersine derinin bütünlüğünü bozarak mikroplara bir yerleşim yeri hazırladığını belirtti. Özellikle bayram ve özel günlerde kolonya tüketiminin daha fazla olduğunu belirten Dermotoloji Uzmanı Dr. Eda Kıroğlu, yaklaşan Ramazan bayramını...
 2. kolonya

  kolonya

  hamilelikte kolonya kullanımı hamilelikte koklamak gebelikte kullanımı gebelikte Kolonya Rüyasında kolonya koklayan kişinin, dert içinde olduğuna ve bu dertlerin devam edeceğine yorumlanır. Rüyasında kolonya koklayan kişinin, dert içinde olduğuna ve bu dertlerin devam edeceğine yorumlanır. Güzel, temiz, şeffaf şişede ise kişinin sağlığının iyi olduğunu işaret eder.Rüyada kolonya görmek,...
 3. Kolonyanın İcadı

  Kolonyanın İcadı

  kolonya, nedir, icadı, nasıl yapılır, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Eski verilere göre ilk defa 1690’da Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan Jean Paul Feminist adlı bir seyyar satıcı yapmıştır. Bu şahıs kolonyayı yaptığı reçeteyi Giovanni Antonio Farina adlı birisine bırakmış, o da yeğeni Giovanni Maria Farine’ya vermiştir. Giovanni Maria kolonya yapımı üzerinde...
 4. parfüm dalin kolonya

  parfüm dalin kolonya

  arkadaslar, dalin parfümlü kolonyasi olan DALIN FLORAL hangi parfüme benziyor kokusu? bi tane ünlü bir parfüme benziyor ama hangisi emin degilim isim olarak? HUGO BOSS un bir parfümü olacak ama hangisi bilen varmi??? lütfen yardimci olunnn
 5. Kolonya şişesinden şarj çantası

  Kolonya şişesinden şarj çantası

  Kolonya şişesinden şarj çantası yapma konusunu incelemektesiniz.Geridönüşüm projelerimizle harikalar yaratmaya devam ediyoruz.Telefonlarımızı şarj ederken mutlaka masa,yer,raf vs gibi alanları kullanırız.Bu da estetik açıdan gerçekten hoş bir görüntü oluşturmuyor.Bu görüntü kirliliğinden kurtulmak için sizlerle paylaşmak istediğimiz bir fikrimiz var.Biten kolonya şişesinden şarj çantası...

Sayfayı Paylaş