1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.148
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  Kolsuz kazak modeli ve yapımı

  Konu, 'Örgü Kazak, süveter Modelleri' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  roba yapımı yuvarlak yaka yapımı yuvarlak yaka süveter örgü roba modelleri [​IMG]
  Kazağın Yapılışı

  Beden: 38
  Malzemeler:
  ANCHOR “Anatolia” El Örgü İpliği
  (%100Akrilik)
  Yaklaşık 300 gr. # 1035 Siyah
  3,5 numara 1 çift örgü şişi.
  3.5 numara yuvarlak örgü şişi.
  3,5 numara örgü tığı.
  Kullanılan Örgüler:
  Çift lastik - Düz örgü - Tığ örgüsü
  Ölçü : 24 ilmek - 30 sıra 10 cm’ eşittir.
  UYGULAMA
  Arka : Örgü şişine 90 ilmek atarak, 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada
  çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arttırırı.
  19. sıradan itibaren 60 sıra düz örgü örün. (Düz örgü, örgü sonuna kadar devam edecek). 61. sıradan itibaren koltuk için iki kenardan, her 2. sırada sırasıyla 3-3-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Orgu boyu koltuk kesiminden itibaren
  17 cm. 50 sıra olduğu zaman, arka yaka için örgü ortasından, 52 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol omuz için örgü şişinde kalan 15 ilmek üzerinden 4 sıra örerek ilmekleri bir kerede kesin. Aynı şekilde beklemede olan sağ omuzu örün.
  Ön : Örgü şişine 90 ilmek atarak, 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arıtırın.
  19. sıradan itibaren 32 sıra düz örgü örün. (Düz örgü, örgü sonuna kadar devam edecek). Ön “V” roba için örgüyü 2 eşit parçaya ayırın. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf “V” roba için ön ortasından 33. ve sonraki her 3. sırada 26 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Bu arada örgü boyu çift lastikten itibaren 20 cm. 60 sıra olduğu zaman, sol kenardan koltuk kesimini arkada olduğu gibi aynen uygulayarak örgüye devam edin.
  Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 18 cm. 54 sıra olduğu zaman kalan 15 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı örün.
  Ön Roba : Örgü tığı ile verilen 1 no.’ lu motif şemasını takip ederek, 13 adet motif örün. Aynı şekilde 2 no.’lu motif şemasını takip ederek 2 adet ve 3 no.’lu motif şemasını takip ederek, 3 adet motif örün. Aynı zamanda motitleri örerken, ön roba için verilen motif birleştirme tablosunu takip ederek motifleri birleştirin.
  Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek, kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Yan dikişleri birleştirin.
  Roba parçasını, örgü tığı ile ön “V” roba kenarına ve arka yaka (omuz) kenarlarına birleştirin.
  Yaka bantı için, arka sağ omuzdan başlayarak, yaka kenarından, eşit aralıklarla, arkadan 40 ve önden (tığ örgü motif kenarından) 52 ilmek alın. Yuvarlak örgü şişine geçirin. Toplam 92 ilmek üzerinden, yuvarlak sıralar halinde 20 sıra çift lastik örerek, ilmekleri bir kerede kesin.
  Kol kenarlarını örgü tığı ile 1 sıra tığlayın.

   
Kolsuz kazak modeli ve yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkek kazak modeli ve yapımı

  Erkek kazak modeli ve yapımı

  kazak kolu yapımı erkek süveter yapılışı erkek süveter yapımı kazak kol yaka modelleri Arka : Örgü şişine 130(134) ilmek atarak. 11 sıra çift lastik örün. 12. sırada çift lastik örün. aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arttırırı. 13. sırada verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 3-6(1-6) ilmeklerini 1 kez. 1-6 ilmeklerini 1 kez, 1-28 ilmeklerini 4 kez tekrarlayarak uygulayın....
 2. Uzun kazak modeli ve yapılışı

  Uzun kazak modeli ve yapılışı

  kazak modelleri ve yapılışları uzun kazak modelleri uzun kazaklar ve yapılışları Hazır havalar serinleyip kış ayları yaklaşmışken sizlere serin havalarda giyebileceğiniz çok hoş bir o kadar da şık uzun kazak modelini ve yapılışını açıklamalı olarak sunuyorum.Şimdiden hamarat hanımlarımıza kolay gelsin=) Ön ve Arka: 6:numara şiş ile koldan 28 ilmek başlayın. 6 sıra lastik örün. Bir kenarda her...
 3. Uzun Kazak Modeli ve Yapılışı

  Uzun Kazak Modeli ve Yapılışı

  Sizlere son derece şık ve kullanışlı yapılışı bir o kadar pratik bayan kazak modelini ve modelimizin açıklamalı yapılışını sunuyorum.Örgü işine meraklı ve hamarat hanımlara kolaylıklar dilerim. Ön ve Arka 6 numara şiş ile koldan 28 ilmek başlayın. 6 sıra lastik örün. Bir kenarda her üç sırada bir, diğer kenarda her üç sırada iki ilmek arttırın. Bu şekilde 25cm.örün. 2 ilmek arttırdığınız...
 4. Boğazlı Kazak Modeli ve Yapılışı

  Boğazlı Kazak Modeli ve Yapılışı

  Ne yalan diyeyim ben şahsen boğazlı kazak giyemiyorum yani böyle sanki birileri boğazımı sıkıyor hissini veriyor bana ama eğer sizler soğuk bir memlekette oturuyorsanız ve boğazlı kazak modellerinide rahatlıkla giyebiliyorsanız sizlere şık bir boğazlı kazak örneğini ve yapılışını sunuyorum. Malzemeler: 8 ve 6 numara normal şiş, 65 numara 40cm uzunluğunda yuvarlak şiş(yaka için),zevkinize göre...
 5. Mixray Kolsuz Gömlek Modelleri

  Mixray Kolsuz Gömlek Modelleri

  kolsuz gömlek modelleri mixray, markası, bayan giyim, kolsuz, tunikler, modelleri, sıfır kol gömlek, renklerini buradan bulabilirsiniz Kolsuz, sıfır kol yazlık gömlek modellerini sizlerle paylaşıyorum.

Sayfayı Paylaş