Etiketler:
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Kolsuz Triko Resimli Anlatım

Konu, 'Örgü Kazak, süveter Modelleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

triko süveter modelleri resimli süveter modelleri kolsuz web den triko süeter çeşitleri Yaz ayları için çok kullanışlı çok şık bir kazak modeli

< Konu Resmi..>

MALZEMELER:
    ANCHOR “Dafne” El Örgü İpliği
    (% 95 Akrilik,% 5 Sim)
    Yaklaşık 200 gr. Renk:1191 Kırmızı

4.5 numara 1 çift örgü şişi 4.5 numara yuvarlak örgü şişi
    Beden : 36-38. Büyük beden için ölçüler parantez içindedir.
    Kullanılan örgüler :
    Haroşa örgü - Düz örgü
    Ölçü : 20 ilmek- 27 sıra 10 cm2 eşittir.

< Konu Resmi..>

UYGULAMA:
    Arka-Ön: İkisi aynı şekilde örülecek.
    4.5 numara örgü şişine 77(81) ilmek atarak 6 sıra Haroşa örgü örün. 7. sıradan itibaren verilen motif şemasını takip ederek 1-39(1-41) ilmeklerini 1 kez uygulayın. Sonra geriye doğru 38-1(40-1) ilmeklerini uygulayarak sırayı tamamlayın. Sonraki sıralarda bu örgü düzeni üzerinden motif şemasının 1-76 sıralarını 1 kez uygulayın. 77. sırada “V” yaka kesimi için örgüyü 2 eşit parçaya ayırın, orta ilmeği sol tarafta bırakarak, sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf için, motif şemasının 77-132 sıralarını 1 kez uygulayarak örgüyü bitirin. Sağ taraf için beklemede olan ilmekleri 4.5 numara örgü şişine geçirin. Sol tarafla birlikte örülen orta ilmeğin arkasından 1 yeni ilmek alarak örgü şişine geçirin. Sol tarafta uygulanan işlemleri ters uygulayarak sağ tarafı da örün.
    Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Yan dikişleri birleştirin. Sol kol bantı için kol kenarından eşit aralıklarda önde 40, arkadan 40 ilmek alarak, yuvarlak örgü şişine geçirin. Toplam 80 ilmek üzerinden yuvarlak sıralar halinde 4 sıra haroşa örgü örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin. Aynı şekilde sağ kol bantını da örün.

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

Kolsuz Triko Resimli Anlatım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resİmlİ Namaz Anlatimi

Resİmlİ Namaz Anlatimi

namaz anlatımı resimli namaz anlatımı RESİMLİ NAMAZ ANLATIMI SABAH NAMAZI ÖĞLE NAMAZI İKİNDİ NAMAZI YATSI NAMAZI UMARIM FAYDALI OLMUŞTUR. Allah’A (CC) EMANET OLUN. SABAH NAMAZI ÖĞLE NAMAZI İKİNDİ NAMAZI YATSI NAMAZI UMARIM FAYDALI OLMUŞTUR. Allah’A (CC) EMANET OLUN.
  2. virüsün resimli anlatımı

virüsün resimli anlatımı

Şimdi bir virüsün anatomisin şekil üzerinde inceleyelim. Yukarıdaki şekilde bir virüsün yalın bir şekilde şematize edilmiş resmi gerçeğiyle karşılaştırmalı olarak görülmektedir. Head yani baş bölgesi, karmaşık yapılı proteinlerden oluşmaktadır.Bu protein kılıfın içerisinde ise virüse ait RNA (bazen DNA olabilir) molekül zinciri bulunmakadır. İngilizce " Neck " adı verilen bölge...
  3. aidsin resimli anlatımı

aidsin resimli anlatımı

insan vücudu resimli anlatım insan vücudu resimli aids aidsli resimleri Yukarıdaki resimde, insanlarda AIDS hastalığına yol açan HIV virüsünün şekli görülmektedir. Bu virüsün önemli bir özelliği ise ters transkripsiyon yani " Reverse transkriptaz " adı verilen bir enzim taşıyor olmasıdır.Virüs bu enzimi kullanarak akıllara durgunluk veren bir şekilde kendisinin çoğaltmaya başlar....
  4. Elİfba Resİmlİ Anlatim!

Elİfba Resİmlİ Anlatim!

elif ba sesli anlatım kuran elifbası sesli elifbası elifba harfleri elif ba Kur’an-ı Kerim Elifbası’nda 28 harf vardır! Kur’an-ı Kerim alfabesinin birbirinden güzel 28 harfi var. Bu harfler, “Elif” harfiyle başlar, “Ye” harfiyle biter. Bu harflerin Türkçede kullandığımız harflerden farklı bir özelliği vardır. Bu harfler sağdan sola doğru yazılır ve yine sağdan sola doğru okunurlar. Lâmelif:...
  5. Fizyognomi, resimli anlatim

Fizyognomi, resimli anlatim

insan tiplerine göre kişilik özellikleri fizyognomi ten rengine göre saç rengi belirleme bebeğin göz rengini belirleme burun tipleri Fizyognomi Nedir? "Fizyognomi" terimi, Yunanca physis-doğa ve gnomon-yorum kelimelerinin birleşimidir. Giovanni Battista Della Porta (1535-1615)´ya göre gnomon, aynı zamanda yasa, kural anlamına gelmektedir; yani, fizyognomi "doğa yasası"...

Sayfayı Paylaş