Koltuk alırken dikkat etmemiz gerekenler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Koltuk alırken dikkat etmemiz gerekenler
Koltuklar evimizin en önemli mobilyaları arasındadır. Ev dekorasyonunda yaptığımız ya da yapacağımız değişimlerde birincil önceliğimiz olabilecek koltuk takımları arasında bulunan oturma grupları arkadaş kitlemizin beklentilerinden ziyade bizim zevkimizi ve dekor tarzımızı yansıtma bakımından uyumluluk arz etmelidir evimizde.


44720a7ee50ffb1a55cbe36f99b9d224.jpg


Ev dekorasyonlarını çok sık değiştirmeyen ve aldığı eşyanın uzun ömürlü olmasına özen gösteren biri olarak üstteki rahat koltuk takımlarını senelerce kullanabileceğimi bilmenizi isterim. Koltuk takımında benim için öncelik rahatlıktır. Biraz spor ve rahat bir ev dekorasyonu benimsemiş olmam gerçeğini dile getirirken sade görünümlü bu koltuklarda uzanıp tv izlemek ya da akşam üzeri şekerlemelerini yapmanın tadına doyamayacağımı bilmenizi isterim.

İyi-bir-koltuk-takimi.jpg


İyi bir koltuk takımı seçerken öncelikle oda dekorasyonunda yer alan tüm unsurlarla bütünlük arz edecek bir görünüme sahip olması hususuna ayrı bir ehemmiyet göstermelisiniz. Kumaşın yapısı, koltuktaki desen ve malzeme kalitesi gibi unsurlar koltuk takımı seçiminizde birincil önceliğiniz olabilecek hususlardır. Sade görünümlü bir oda rengi ve zemin dekorasyonunda üstteki modern hatlarla döşeli koltuklar son derece uyumlu görünüyor sizce de öyle değil mi? İlk resimde sadeliğin ön planda yer aldığı oturma grubunda rahatlık fonksiyon özelliği ve kırlentler ile sağlanan bütünlük birçok kişinin oturma grubunda gözden kaçırmaması gereken bir husus iken misafiri ile zaman geçiren bir aile için bu resimdeki tarz görünüm daha doğru bir seçim olabilecektir.

koltuk-takimlari-2014-1.jpg


Modern bir dekorasyonda kaliteyi uygun fiyata alma ve birçok işlevselliği içinde barındıran bir takıma sahip olma arzusu için resimdeki modele karşı koymak istemeyeceksiniz. Çiçekli tasarımı ve iskelet yapısındaki sağlamlık ile bu takım uzun süre dayanabilecek bir oturma grubudur. Özellikle yamaya misafir kabul edenler için makas yapısının sağlam olduğu yatak olabilir fonksiyonu ile de yatma yeri sunma özelliği ile bu tarz bir oturma grubu evinize layık bir seçim olabilecekler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

roche-bobois-yeni-moda-koltuk-takimlari.jpg


Odanızda geniş yer açma niyetinde iseniz ve daha ferah bir görünüm ile misafirlerinizin daha rahat edeceği düşüncesindeyseniz köşe gruplarına karşı koyamayacaksınız. Temizlik bakımından da deri görünümlü bu takımı doğru temizleme yöntemi ile daha uzun süre temiz tutabileceğinizden emin olabilirsiniz.

rustic-koltuk-takimi-yemek-odasi-konsept-01.jpg


Yeni evlenen ve bahar çiftleri olarak daha çiçeği burnunda bir takım daha iyi olur aynı zamanda konforu da sağlar diyorsanız üstteki tarz sizin seçimleriniz arasında yer alabilir. Rahatlık, kumaş yapısının kir tutmama özelliği ve fiyat olarak kaliteyi uygun fiyata alma fonksiyonu ile bu salon takımına bayılacaksınız.
 
Geri
Üst