Koltuk altı kokusu doğal yöntemlerle kötü kokulara elveda

Koltuk altı kokusu doğal yöntemlerle kötü kokulara elveda
Koltuk altı kokusu doğal yöntemler koltuk altı kokusu nasıl geçer koltuk altı kokusu giderici doğal yöntemler ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

KOLTUK ALTI KOKUNUZDAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ


Koltuk altı kokusu bir kabustur. Özellikle bu yaz günlerinde bu kokudan müzdarip olmak çok sinir verici bir durum. Hem kendinize eziyet hem başkalarına eziyet koltuk altı koku sorunu. Bu sıcak havalarda sıkça terleyen koltuk altımız istenmeyen kokuları da beraberinde getirir maalesef. Daha çok erkekler bu durumdan şikayetçi olsalar da bayanlar da en az onlar kadar şikayetçidir. Peki tamamen kurtulmak mümkün mü koltuk altı kokularından? Doğal çözümlerle kötü koku yayan koltuk altı koku şikayetlerini bir kalemde silip atabilirsiniz. Siz de artık kollarınızı gere gere rahatça toplum içine karışabilirsiniz. Özellikle uzun ve yorucu bir şekilde çalışıyorsanız ve biraz da kilo varsa bu ter kokusundan mütevellit koltu altı kokusunu felakete çeviren bir durumdur. Koltuk altı kolumuzun hemen altında kaldığı için sıcak havalarda daha fazla terler aslında terlemek koku yapmaz ama bakterilerin yaşam alanı olduğu için bu alanlar bakterilerin kokusundan kaynaklanan bir durumdur koltuk altı kokusu. Bundan kurtulmak için ilk adımınız sık sık duş almak olacaktır. Güzel bir şekilde temizlendiğinizden emin olduktan sonra tercih edeceğiniz kıyafetler pamuklu yada keten ve vücudu tam sarmayan kıyafetler olmalı.

koltuk alti kokusu nasil gecer.jpg


KOLTUK ALTI KOKULARINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

Bu yaz sıcaklarında bir de toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız yandınız. Ama dediğim gibi bir tek ölüme çare yoktur. Evelallah bunun da çözümü mümkün. Unutmadan söylemeliyim ki bu yaz sıcaklarında koltuk altı kokunuzu bastırayım derken daha kötü bir kokuya sebebiyet verebilirsiniz. Bunlar tercih ettiğiniz ucuz ne olduğu belli olmayan deodorant ve parfümlerdir. Tercih ettiğiniz koltuk altı spreyleri ve deodorantlar kaliteli olmalı ki ucuz olan ürünler koltuk altınızda daha fazla bakteriye yol açacaktır. Tabii ki bir önemli nokta da koltuk altı tüylerini sürekli olarak temizlemek önemlidir. Ter kokusu ile başınız dertte ise bu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

koltuk alti kokusuna dogal cözüm.jpg


KOLTUK ALTI KOKULARINI GİDEREN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Şimdi gelelim asıl çözüm noktasına. Doğal çözümlerden başka bir şey size çare olamaz. Piyasada bile aldığınız ter kokusuna son diye olan ürünlere bir ton para verip çözümsüz bırakır sizi ortada. Şimdi bu çözümlerle hem kolay hem kalıcı tarafından ter kokusundan kurtulacaksınız. Kan taşı bilir misiniz şap derler bunun ter kokusuna iyi geldiğini duydunuz mu? İbrahim Saraçoğlu öneriyor bence mutlaka denemeli çünkü kesin çözüm diyor kendileri. Yine yasemin yağının da ter kokusuna iyi geldiğini göreceksiniz. Hanımlar beyler içinde ne olduğunu bilmediğimiz deodorantları kullanmak yerine bitkisel çözümleri denemek ne kadar zarar verebilir ki. Hanımlar beyler bakın elma sirkesi de kokuyu azaltan etkisi var. Bir miktar suya elma sirkesi koyun ve koltuk altlarınızı iyice bu suyla yıkayabilirsiniz.

 
Üst