Koltuk Takımı Alırken Süngerli mi Yoksa Yaylı mı Olmalıdır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Koltuk Takımı Alırken Süngerli mi Yoksa Yaylı mı Olmalıdır?
Koltuk takımı seçimlerimiz kullanımda uzun sürelik elde edebilme açısından önem arz etmektedir. Koltuk takımı alırken tercihiniz olabilecek ürünler zinciri araştırmanızda kaliteli İstikbal, Bellona, Doğtaş, İkea, Çilek Mobilya gibi mağazaları gezerek karar verebilirsiniz elbette. ama ben size bu yazımda süngerli ve yaylı koltuk takımları arasındaki artılar ve eksiler üzerinde durarak doğru bir karar verme yolunda ilerlemenize yardımcı olmaya çalışacağım.
2016-klasik-oturma-odasi-takimlari.jpg


Üstteki koltuk takımı ihtişamlı görünümü ve modern dekor anlayışına hitap ediyor oluşu ile pek çok kişinin vazgeçemeyeceği koltuk takımı seçimleri arasında yer alabilmektedir. Vişne ve griye kaçan renk kombini ile tam bir yeni evli çift ya da yeni ev mobilyası konumundaki bu mobilya kaliteli süngerimsi alanı ile rahat bir oda dekorasyonu arzulayanların tercihi olabileceklerdendir. Oda dekorasyonlarında rahat oturma alanı arzulayanlar için tavsiye edilebilecek en doğru seçim olacak olan süngerli koltuklar çok sert sünger olmadığı sürece doğru dekor anlayışının tamamlayıcıları olabilmektedirler.
benz-koltuk-takimi.jpg

Bir önceki resim ile aradaki farkı sadece renk gibi duran bu takımda da yay kullanımı yapılmamışa benziyor. daha çok kanepe modellerinde tercih edilen yaylı tasarımlar çok uzun süreli kullanışlılık sağlamamaktadır zannımca. sizlerin tercihlerinizde yer alan süngerli modeller her zaman ömür olarak da kullanım olarak da daha avantajlı dekor anlayışını sunabilmektedir. Yaylı modeller kullanıldıkça yayların yer değişimi olarak otururken ya da yatarken rahatsızlık verici boyutlara sebebiyet verebilmektedir. Kısa süreli dekor değişimi gerçekleştirmeye gücünüz yoksa mantıklı olan tercih yaylı değil süngerli koltuk takımları olmalıdır.
IMG_0418.jpg

Üstteki modelde biraz daha sert sünger ile daha gergin bir tasarım yapılmışa benziyor. Bu takım bir öncekilere göre biraz daha rahatsız edici dursa da yaylı modeller gibi kısa ömürlü olmayacaktır.

TWIST-VOL-1-2.jpg

Daha da modern görünüme kaçılırsa süngerli bir koltuk takımı ile daha başbaşasınız bayanlar. Hem fonksiyonel hem uygun fiyat hem de daha uzun süre kullanım sağlayabilecek bu koltuk takımı da beğenilebilecek bir koltuk takımı modelidir. Resim galerimdeki modeller eşliğinde evinize layık bir takım tercihinde bulunma lüksünü değerlendirmeye var mısınız?
Vogue-Koltuk-Takımı-2015.jpg
 
Geri
Üst