Koltuk takımı için en uygun döşeme nasıl olmalıdır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Koltuk takımı için en uygun döşeme nasıl olmalıdır?
Koltuk takımları bir evin en vazgeçilmez ihtiyaçları listesinde kendini göstermektedir. Bir çok kişi gösterişli bir salon görünümünü ya da oturma odası görünümünü koltuk takımlarının cazibesi ile yakalayabilmektedir. Her nerede olursanız olun ve her nasıl takım seçerseniz seçin ihtiyacınızı karşılamalıdır. Kumaşıyla, görünümüyle ya da deseni ile bir evde ihtiyaç duyabileceğiniz her ayrıntıyı üzerinde toplayabilmelidir koltuklarınız. Bugünkü yazımda sizlerle koltuk takımı seçiminizde kumaş tercihinizin nasıl olması gerekliliği konusunda bilgi alışverişinde bulunacağım. Kullanıma bağlı olarak aldığımız koltuk takımları zamanla döşemesi eskiyen, rengi solan, dolgusu çöken koltuklar olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu konuda sizlere yardımcı olacak ustalar vardır. Eskiyen koltuklarınızı adeta yepyeni konuma getirecek olan ustalar ile irtibata geçerek yeni koltuklarınızı odalarınıza yerleştirme memnuniyetinde bulunabilirsiniz.
Ankara-eryaman-koltuk-Döseme-kaplama_49.jpg

Vintage tarzını yansıtan üstteki koltuklar rengi ve dokuması ile her ayrıntıyı bütünleyici bir şekilde vermiş. Evinizin dekor tarzını yansıtacağına inandığınız seçimde bulunarak oda görünümlerinizde harikalar yaratabilirsiniz. Üst resimdeki model oturma odasına uyum gösterecek bir kumaş ise neden sizlerin de odalarınızı süslemesin ki? Öyle değil mi? Odanız dar ise geniş gösterimi sağlayacak açık renkli kumaş seçeneklerine göz atarak renkli ya da çiçekli kırlent seçeneklerinde bulunarak odaya canlılık katabilirsiniz.
IMG_4141.jpg

Üst resimde bir uzanma ya da dinlenme koltuğu için seçilebilecek örneği görüyorsunuz. Parlak düz rengin yansıması olan bu örneği dilediğiniz tarza çevirebilirsiniz. Patcwork modasına uygun bu tarz bir uzanma koltuğu sizlerin yüzünüzü güldürebilecek bir seçim olabilecektir.

koltuk-doseme-kumaslari-1.jpg

Leke tutan kumaşlar yerine temizliği kolay olan kumaş tercihlerini değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle çocuklu evler için temizlenebilir kumaş yapısına sahip döşeme kaplaması yaptırarak evinize yenilik ile birlikte pratiklik adına da davette bulunmuş olabilirsiniz. Aynı rengin farklı kombin önerileri ile odada dekor bütünlüğü yakalarken renk uyumunu da elden bırakmamış olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Oda dekorunuza en uygun seçimleri gerçekleştirmeden önce sizler için sunduğum resimlerdeki fikirlere göz atma fikrine ne dersiniz?

koltuk-kumas-doeseme-1-1024x85230434389-1024x852.jpg
ozturk-doseme-kayseri-tay-tueyue-kumas-530851031.jpg
s-127-acar-47232051.jpg
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Benim koltuklarda yıprandı artk. Yenisini almaya gücüm yok.Bu yüzden döşemesini değiştiricem. Koltuk döşemesi yaptıranların çoğu memnun.Memnun olmayanlarda genellikle yanlış kumaş seçiminden dolayı hoşnut değiller. Kumaşın kir tutmamasına leke geçirmemesine ve silinir olmasına dikkat etmek lazım.
 
Üst