1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Kombi Neden Su Akıtır?

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Günümüzde hemen hemen her evin bir parçası olan kombi ısıtma sistemlerinin en kilit parçlarından bir tanesidir. Kombiler kolay taşınabilen evin herhangi bir yerinde kullanılabilecek aletlerdir. Genel özellikleri aynı olsa çeşitli şekillerde olabilir. Her ev için doğru kombinin alınması gerekmektedir.

  < Konu Resmi..>
  İnsanlara sağladığı faydaların yanı sıra zaman zaman problemler de çıkarabilmektedir. Kombilerin su akıtma problemi de bunlardan bir tanesidir. Zaman zaman gözlenebilen kombilerin su akıtması sıkıntısının altında çeşitli sebepler yatmaktadır.


  Kalorifer sistemine normalden fazla olacak şekilde su koyulması kombinin su akıtmasına neden olabilmektedir. Sistemdeki normal olarak devre basıncı 1.5 bar kadardı. Kombi üzerinde bu değerin üzerinde bir basınç değer olması su akıtma gibi problemlerin görülmesine neden olmaktadır. Sistem içerisindeki tahliye vanasından ya da kaloriferlerden bir miktar su akıtılması problemi çözmek için yeterli olacaktır.


  Kombnini altında yer alan ve kombinin tesisat ile birleşmesini sağlayan bağlantılarda problem olması kombinin su akıtmasına neden olmaktadır. Özellikle ucuz olduğu için tercih edilen plastik kombi kombi bağlantı setinin kullanılması riskleri arttırmaktadır. Bu yüzden kombi alımında bu bölgeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde zaman içerisinde su akıtması olması çok olası bir durumdur.


  Yine aynı şekilde kombinin alt bölgesinde yer alan su doldurma vanasında meydana gelen poblemler de kombinin su akıtmasına yol açmaktadır. Su akıtma problemi gözlendiğinde bu bölge kontrol edilmelidir. Eğer herhangi bir problem varsa yetkili servisin çağırılması tavsiye edilmektedir.


  Kombiler kış aylarında maksimum seviyede çalışan kaloriferlerin ısıtıp genleştirdiği suyun tehlikeli olmaması için fazla basıncı genleşme tankı adı verilen yere gönderirler. Genleşme tankının içerisinde yer alan şambrelde bir problem olursa ya da basınç seviyesi bu bölgede düşerse kombinin basınç artışlarını sağlıklı bir şekilde dengeleyemez. Bunun sonucu olarak da artan basınç seviyelerini dengelemek için bir miktar suyu dışarı verir. Böylelikle kombinin alt böglesinde su akma problemi meydana gelir.


   
Kombi Neden Su Akıtır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ağız suyu

  Ağız suyu

  Denilmistir ki, bir alimin agzindan su çiktiginin görülmesi, o alimin vaaz, ilim ve fetvasindan insanlarin istifade etmeleri ile tabir edilir. Agzindan su çiktigi görülen tüccar ise, dogru sözlü birisidir.
 2. Kombi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

  Kombi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

  kombi nasıl seçilir kombi seçimi nasıl yapılmalı Sevgili melekler, kışın en ekonomik ısınma kombilerle gerçekleşiyor. Bu sayede herkes yaktığı kadar ücret ödüyor. Tabi kombiler de çeşit çeşit ve kullanım kolaylığına, enerji tasarrufu yapma derecesine göre de fiyatları değişiyor. Eğer kombi alacaksanız, bu noktalara dikkat etmelisiniz. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken ayrıntılar ise...
 3. Klima Neden Su Akıtır?

  Klima Neden Su Akıtır?

  Klima içeriye su damlatıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimizi uygulayın tüm önerilerimizi gözden geçirdiniz ve halen klima iç ünite su damlatıyor sorununa çare bulamadıysanız bizi arayın uzmanlarımız size yardımcı olacaktır. Klimalar, hem yazın hem de bölgelere göre kışın oldukça sık kullanılan makinelerdir. Bu kadar sık kullanılan bir cihazda zaman zaman bazı...
 4. Kombi neden hava yapar ?

  Kombi neden hava yapar ?

  Doğalgaz, LPG veya LNG kullanarak ısıtma ve sıcak kullanım suyu sağlayan cihazlara kombi adı verilir. Özellikle doğalgaz altyapısının bulunduğu bölgelerde kombi kullanımı oldukça yaygındır. Az hacim kaplayan kombilerin kullanımları da oldukça kolaydır. Ancak kombilerin kullanımı ile ilgili olarak zaman zaman bazı problemler de yaşanmaktadır. Bu problemlerden birisi de kombinin hava yapmasıdır....
 5. Klima neden su akıtır ?

  Klima neden su akıtır ?

  iyi günler klimamız sabahtan su damlatıyor bunun nedeni nedir ?

Sayfayı Paylaş