1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  (Komedyen) Hayrettin Karaoğuz Kimdir?

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  komedyen hayrettin karaoğuz kimdir hayatı biyografisi çalışmaları tv programları resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Son zamanlarda tvde yaptığı standuplarla adından söz ettiren komedyenlerden Hayrettin Karaoğuz'u kendi sitesinde ki bilgileriyle tanıtıyoruz melekler :)

  [​IMG]

  Memur anne ve babanın ortanca çocuğu olarak 1984'te Ankara'da dünyaya gelen Hayrettin Onur Karaoğuz ,ilkokula Ankara Atatürk ilkokulu'nda başladı. Ardından Kayseri Tomazra İlkokulu'na geçerek, ilk eğitimini burada tamamladı. Memur bir ailenin çocuğu olduğu için Türkiye'nin her yerini dolaşan Karaoğuz, liseyi Konya Meram Lisesi'nde okudu. Babasının isteği üzerine İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesi'ni tercih etmiş ve buraya birincilikle girmiş olan ünlü komedyen, burada geçirdiği 2 yılın ardından babasına karşı gelerek, çok istediği bir bölüme 'İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan Bölümü'ne girdi. Şimdi siz bu hikayeye inandınız mı ? Hayır, bu kadar klasik bir özgeçmiş olabilir mi? Hayır Sil baştan )))) İnsanın "öz" geçmişi böyle olamaz. Özgeçmiş diyince, biraz daha, insanın geçmişindeki özünde ne var diye anlıyorum. Yani benim özgeçmişim gülmek ve güldürmek. Ha bir de üçüncü bir kişi 'seni' aldatıyor, gibi yazmak lazım nedense?Neyse başlıyorum. Doğar, okular gider, falan filan... İlk güldürülerini annesi mutfakta misafirlere kısır, kek ve benzeri klasik şeyleri hazırlarken, salondaki misafirlere gizlice yapan Hayrettin, annesinin "Oğlum senden adam olmaz!" lafına aldırış etmeden; misafirlerin ve arkadaşlarının "Bu çocuk ileride çok iyi bir şey olacak, ama biz kestiremedik..." lafına baya bi aldırış ederek; bu yola girdi.

  Ortaokul yıllarında 'sınıfın komik çocuğu' ünvanını kazandı. Lisede de bu ünvan devam etti ama, Hayrettin'in dersleri hiç olmadığı kadar kötüydü; çünkü ders dinlemiyor, tenefüste arkadaşlarına yapacağı esprileri hazırlıyordu. Lisedeki sekiz yıllık sorunlu eğitimden sonra ne yapacağını bilmiyordu, ama içinde hep bir yaratıcılık ruhu vardı ve reklam izlemeye bayılıyordu. Evet, bu adam reklamla ilgilenmeliydi. Sonra, her Türk öğrencisi gibi dershaneye yazıldı, ama uzun bir süre için yazıldığının farkında değildi. Bir insan hayatında kaç sene dershaneye gidebilir ki? Hayrettin, dört sene gitmişti dershaneye. Eğer iki sene daha gitseydi, dershanede Doçent olarak kalabilirdi. Sınav zamanı gelmişti. Üniversiteyi büyük bir başarıyla kazanacağı tahmin edilen Hayrettin'in ÖSS sınavında uyuya kalması, ilk sınavın beklentilerini hüsranla sonuçlandırmıştı. Çünkü, onun uyku problemi vardı. Sabahları uyanamıyor, sınavın akşam satt 21.00'a alınması için dua ediyor, hatta bu duayla kalmıyor ve talebi YOK'e kadar gidiyordu. Hayrettin'in 'sınav akşam olsun' talebi, maalesef YÖK tarafından kabul edilmedi. İkinci sene ise ne mi oldu? Tabi ki, yine uyuya kaldı. Bu defa sınava çok geç yetişti, ama yine kazanamadı. Umutlar bir sonraki sınava kalmıştı. Sınav zamanı geldiğinde uykudan muzdarip olan Hayrettin, farklı kararlar almış ve sabahın köründe uyanarak güne erken başlamıştı; ama bu defa da trafiğin içinde buldu kendini. Bu şanssızlık daha ne kadar sürecekti? Bilmiyordu. Ümidini yitirmeden bir sonraki senenin gelmesini iple çekti. Hayret, umduğu gibi de oldu. Hayrettin dördüncü girişinde sınava zamanında girdi ve iyi puan aldı. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nü seçti ve kazandı. Annesinin "Oğlum tabelacı mı olucan yahu?" demesine rağmen, o bir gün annesini de güldüreceğini biliyordu. "Üniversite hayatı" dediği o beş sene boyunca herhalde yapmadığı şey kalmamıştı.

  Okulda sınıf arkadaşlarıyla kurduğu ekiple 200'e yakın proje hazırlayıp, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile dört senede 10'a yakın oyun oynamış ve 2007 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından 'En iyi erkek Oyuncu' ödülünü almıştı. Hatta son senesinde üniversitenin bulunduğu semt olan Balat'dan muhtar adayı bile oldu.

  Arkadaşlarla gece sabahlayıp her tarafı 'Muhtar Adayımız Hayrettin KAraoğuz' afişleriyle donattık. Anam! 3. kişi aldatmacasını bozdum.. Ehem öhöm.. Ve sonra ekibiyle yaptığı ve internette patlayan 'Kızsız Adam' filmi, güldürmek adına, daha kitlesel kapılar açtı. Stand-up'larla güldürmeye devam eden Hayrettin 'Gelecekten Bir Gün' isimli sinema filmiyle yoluna devam etti. Hayrettin Karaoğuz şimdilerde bir yerlerde birilerini bir şekildegüldürmeye devam ediyor. Her an sizi de güldürebilir.
   
(Komedyen) Hayrettin Karaoğuz Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayret etmek

  Hayret etmek

  Rüyada beklemediginiz bir söz veya bir durum karsisinda hayret etmeniz, hayatta karsilasacaginiz zor durumlardan cesaretle kurtulacaginiza delalet eder.
 2. Ebru Gündeş - Hayret Birşeysin

  Ebru Gündeş - Hayret Birşeysin

  bazen melek gibisin sana doyamam bazen hircin mi hircin anlam veremem aglatirsin beni sebep soramam akil almaz birisin hayret birseysin hayret hayret hayret birseysin insan sevdigini boyle uzer mi aklina estikce cekip gider mi boyle birden bire bu ask biter mi akil almaz birisin hayret birseysin hayret hayret hayret birseysin canim desem kizarsin ne yapsam bilmem surat asip uzersin yuzun hic...
 3. Kolera - Hayret Yine Sustun

  Kolera - Hayret Yine Sustun

  Ayaklarımı yola düşürdüm boğucu filmi ileri saramadım Daraldığım yerde kalamadım başına buyrukluksa öyle olsun Kötüye iyi demem ben ezelden beridir böyleyim Oltayı gırtlaktan yemem .. Bir kere de fikrin olsun bir kere de bu iş boş Bir iş boşsa bil ki dost o iş gönlü etmez hoş Yaş tene susanır kurulur dünya döner yaş durur Kim birine kusur bulur asıl huzursuz odur Bekleme sakinim , sakiniz ,...
 4. Özgün -Hayret

  Özgün -Hayret

  Seyret beni şimdi uzaktan Belki olur da çok seversin Pardon yanlış mı biliyorum Kıskanmam mı derdin Sen ki yaramaz Aşka hiç inanmaz Güçlü, kariyer sahibiydin Benle sıradan bir ilişki Bağlanmam mı derdin Utanmadan bi de soruyor musun Sevgilin kim diye Seni biraz ezik gördüm Bir de eskimiş hal ile Hayret ettim hayret Görünce şaşırdın Hayret kızardın daraldın Ha gayret anlaşırsın tatlım Aşkın ne...
 5. hayretler içindeyim

  hayretler içindeyim

  adminim meleğim bana gelen bildirimleri ve açtığım konulara yazılan yorumları göremiyorum ne oldu acaba yalnış birşey mi yaptım acil yardım lütfeeeeeeennnnn.. gerçi cevap yazsanızda göremiyorum nedenini anlamadım çok mutsuzum ben bu konuda nasıl bilgi alıcam şimdi:cry::cry::cry:

Sayfayı Paylaş