1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Konsantrasyon Problemi

  Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  konsantrasyon problemi konsantrasyonu artıran bitkiler konsantrasyon için bitki artırıcı bitkiler arttırıcı Konsantrasyon Problemleri Nasıl Çözülebilir?

  - Beyninizden aynı anda iki işi yapmasını beklemeyin. Fransa’nın eski başbakanlarından Climencau’ya başarısının sırrı sorulduğunda 'Saçımı tararken yalnız saçımı düşünürüm.' demiştir. Siz de o anda ne yapıyorsanız bütün dikkatinizi sadece o işe yoğunlaştırmaya gayret edin.

  - Ders çalışmanın ve bunun sonucunda gelecek başarının sizin için ne tür bir anlam ifade ettiğini net olarak belirleyin. Unutmayın Gideceği limanı bilmeyene, hiçbir rüzgar fayda etmez.

  - Konunun ana fikrini ve mantığını öğrenmeye çalışın. Böylece zihninizde bir anlama kavuşmamış ayrıntılarla boğuşmayacak ve dikkatinizi dağıtmamış olacaksınız.


  - Hangi konuyu ne düzeyde bildiğinizi tespit edin ve soru çözmeye bilgi seviyenize uygun soru bankalarından başlayın.
  - Unutmayın öğrenme kolaydan zora doğru gerçekleşen bir yapıya sahiptir. Bilgi düzeyinizi aşan bir kitaptan çalışmanız ders çalışmaya karşı bir isteksizlik meydana getirebilir.

  - Ders çalışmaya başlamadan önce konuyla ilgili sorular hazırlayın. Derse sorulara cevap arayacak şekilde çalışmak, konsantrasyonu artıran önemli faktörlerden birisidir.

  - Dikkatinizi dağıtan faktörlerin (TV, arkadaş, poster, resim...) olmadığı bir ortamda çalışın.

  - Masada çalışmayı bir alışkanlık haline getirin ve çalışma masanızı kesinlikle başka bir amaç için kullanmayın.

  - Çalışırken her iki ayağınızın da yere paralel uzanmasına, otururken sırtınızın dik olmasına, kaslarınızın fazla gergin olmamasına, odanızın ne çok sıcak ne de çok soğuk olmasına dikkat edin.

  - Ders çalışırken ne yemekten başka bir şey düşünemeyecek kadar aç ne de rehavete kapılacak kadar tok olun.

  - Çalıştığınız odayı sık sık havalandırmayı ihmal etmeyin. Zira az havalandırılan ortamlar dikkat düzeyini zayıflatmaktadır.

  - Sadece sonuca (sınavlardan aldığınız puana) odaklanarak dikkatinizi dağıtmayın. Bu durumu abartarak moral bozukluğu yaratmak bir süre sonra kendine güvensizliğe ve başarılı olamama korkusundan kaynaklanan bir motivasyon ve konsantrasyon bozukluğuna neden olabilmektedir.


   
Konsantrasyon Problemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nihan - Problem

  Nihan - Problem

  sonu ne olursa olsun yasadigim ask son bulsun inceldigi yerden kopsun sahiden cok bencilsin ve hatta düsüncesizsin daha ne olsun istiyorsun kaldim ortalkta kalbim kararsiz gitsemmi kalsammi cevaplamak imkansiz susma öyle susmak problemi cözmezki utanma söyle hic mi hakli yanim yok yani susma öyle susmak problemi cözmezki olmazki böyle hic mi hakli yanim yok sanki
 2. Konsantrasyon İçin Bazı Temel Tavsiyeler

  Konsantrasyon İçin Bazı Temel Tavsiyeler

  Kendinize sadece ders çalışmak için uygun bir ortam oluşturun! A. Kendiniz için ders çalışabileceğiniz bir yer (veya yerler) bulun. Bu yer örneğin kampüsteki veya okuldaki bir kütüphane boş bir sınıf öğrenci merkezinde sessiz bir köşe veya evinizde kendi yatak odanız vb. bir yer olabilir. B. Kendiniz için sadece çalışma amaçlı kullanacağınız özel bir yer hazırlayın. Bu özel yerde...
 3. Horlama Problemi

  Horlama Problemi

  horlama tedavisi horlama bantı horlama yastığı fiyatları hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar horlama sadece erkeklerin problemi değildir. bazı kadınlar da horlayabiliyorlar peki horlama Problemi bir hastalıkmıdır. Evet horlama bir hastalıktır melekler tedavisi varmıdır. işte hepsinin cevbı bu yazımızda sizlere sunulmuştur melekler. Aşırı horlayan ve uykuda nefes durması (uyku...
 4. Sabahları Yüz Şişmesi Problemi

  Sabahları Yüz Şişmesi Problemi

  sabah yüz şişmesi sabahları yüzüm şişiyor sabahları yüz şişmesi sabahları yüzün şişmesi ile ilgili bilgiler burada melekler. Sabahları yüz şişmesi bazen size de oluyordur melekler, sabah bir kalkarsınız ki yüzünüz şişmiş, davul gibi olmuş. Yediğiniz şeylere kabahat bulur, geçiştirirsiniz. Eğer bir süre sonra bu şişlikler iniyorsa sorun yok ancak uzun süre inmeden devam ediyorsa sorun tuz...

Sayfayı Paylaş