Köpekler kaç ayda bir doğururlar

M

Meraklıcım

Forum Okuru
Köpekler kaç ayda bir doğururlar
Köpekler kaç ayda bir doğruyor. Bizim köpeğimiz bu mayıs ayında 5 tane yavru doğurdu ve biz onları dağıttık. Bir kez daha hamile kalabilmesi ve yeniden doğum yapabilmesi için bu köpeklerin kaç aya ihtiyacı var konu hakkında bilgi verir misiniz lütfen bana.
 
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Köpekler kaç ayda bir doğurur, doğurganlık süreleri ne kadardır diye sormuşsunuz. Gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

Köpeklerde gebelik süresi ırklara göre değışiklik göstermekle birlikte ortalama 58-63 gündür.

Köpeğinizin hamileliğinde nelere dikkat etmelisiniz?
Gebelik sırasında en önemli konu beslenmedir. Bu dönemde annenin ihtiyaçları çok fazla artacağından dolayı ona verilecek gıdanın özenle seçilmesi ve hekiminiz gerekli görürse vitamin, mineral takviyesi yapılması gerekir. Bu konuda en büyük yardımcınız veteriner hekiminiz olacaktır.
Kilo almasına engel olun.
Hamilelik sırasında aşırı egzersizlerden (uzun yürüyüşler, atlama, koşturma gibi) kaçınmalı ancak tamamen haraketsizde bırakmamalısınız.
Hamileliğin seyri sırasında (30- 45- 55. günlerde)veteriner hekiminize götürerek hamilelik sürecinin normal olup olmadığını teyit ettirin.
Ultrason bakısı ile yavruların sağlıklı gelişip gelişmediğini ve sayısını öğrenebilirsiniz. Bunun için çiftleşmenin üzerinden en az 27 gün geçmelidir.
Hamilelik sırasında eğer zorunlu bir neden yoksa röntgen ışınlarına maruz bırakmayın. Eğer kullanmak zorunluysa bu, yavrular 50 günlük olduktan sonra olabilir.
Köpeğinizin doğum yapacağı yeri önceden belirleyerek oraya alışmasını sağlayınız. Aksi taktirde bir çok örnekte olduğu gibi yerini o seçer ve bu yerde genellikle sizin yatağınız olur.
Köpeğinize hamilelik sırasında çok daha fazla ilgi ve alaka gösterin.
Eğer yavru sayısını öğrenebildiyseniz şimdiden onlara bir yuva aramaya başlayın. İnanın asla erken sayılmaz.
 

Benzer İçerikler

gülfem_MG
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
gülfem_MG
gülfem_MG
Gül Hanım
Cevaplar
0
Görüntüleme
692
Gül Hanım
Gül Hanım
narçiçeğimm
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
narçiçeğimm
narçiçeğimm
Üst