1. Meraklıcım

  Meraklıcım Forum Okuru

  Köpekler kaç ayda bir doğururlar

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Meraklıcım tarafından paylaşıldı.

  Köpekler kaç ayda bir doğruyor. Bizim köpeğimiz bu mayıs ayında 5 tane yavru doğurdu ve biz onları dağıttık. Bir kez daha hamile kalabilmesi ve yeniden doğum yapabilmesi için bu köpeklerin kaç aya ihtiyacı var konu hakkında bilgi verir misiniz lütfen bana.
   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113
  Köpekler kaç ayda bir doğurur, doğurganlık süreleri ne kadardır diye sormuşsunuz. Gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz.
  Köpeklerde gebelik süresi ırklara göre değışiklik göstermekle birlikte ortalama 58-63 gündür.

  Köpeğinizin hamileliğinde nelere dikkat etmelisiniz?
  Gebelik sırasında en önemli konu beslenmedir. Bu dönemde annenin ihtiyaçları çok fazla artacağından dolayı ona verilecek gıdanın özenle seçilmesi ve hekiminiz gerekli görürse vitamin, mineral takviyesi yapılması gerekir. Bu konuda en büyük yardımcınız veteriner hekiminiz olacaktır.
  Kilo almasına engel olun.
  Hamilelik sırasında aşırı egzersizlerden (uzun yürüyüşler, atlama, koşturma gibi) kaçınmalı ancak tamamen haraketsizde bırakmamalısınız.
  Hamileliğin seyri sırasında (30- 45- 55. günlerde)veteriner hekiminize götürerek hamilelik sürecinin normal olup olmadığını teyit ettirin.
  Ultrason bakısı ile yavruların sağlıklı gelişip gelişmediğini ve sayısını öğrenebilirsiniz. Bunun için çiftleşmenin üzerinden en az 27 gün geçmelidir.
  Hamilelik sırasında eğer zorunlu bir neden yoksa röntgen ışınlarına maruz bırakmayın. Eğer kullanmak zorunluysa bu, yavrular 50 günlük olduktan sonra olabilir.
  Köpeğinizin doğum yapacağı yeri önceden belirleyerek oraya alışmasını sağlayınız. Aksi taktirde bir çok örnekte olduğu gibi yerini o seçer ve bu yerde genellikle sizin yatağınız olur.
  Köpeğinize hamilelik sırasında çok daha fazla ilgi ve alaka gösterin.
  Eğer yavru sayısını öğrenebildiyseniz şimdiden onlara bir yuva aramaya başlayın. İnanın asla erken sayılmaz.
   
Köpekler kaç ayda bir doğururlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ayın kaçında doğdunuz.. karakteriniz ne?

  ayın kaçında doğdunuz.. karakteriniz ne?

  5 ocak hangi burç ve karakterleri 12 ayın burçları 3 ayın 5 hangi burç KARAKTER TAHLİLİayın kaçında doğdunuz??? bu sayı sizin karakter numaranızı belirler. Mesela ayın 6 sın da doğduysanız siz 6 insanısınız. ayın 12 sinde doğduysanız ise (1+2) 3 insanısınız.ayın 25 inde doğan biri ise (2+5) 7 insanı oluyor.. buna göre kişinin özellikleri belirlenebiliyor... işte numaralara göre...
 2. köpekler acaba kaç yıl yaşar arkadaşlar

  köpekler acaba kaç yıl yaşar arkadaşlar

  Arkadaşlarım terier cinsi bir köpeğim var da köpeklerin ömrü kaç yıldır kaç yıl yaşar köpekler. Onu çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum şu anda 5 yaşında yazar mısınız lütfen.
 3. Bir Ayda Kaç Kilo Vermek Lazım ?

  Bir Ayda Kaç Kilo Vermek Lazım ?

  bir ayda kaç kilo verilir bir ayda kaç kilo verilmeli ayda kaç kilo verilir ayda kaç kilo vermek sağlıklıdır ile ilgili bilgiler burada melekler. Bir sene önce aldığınız muhteşem abiye elbiseniz size olmuyor ve çok sinirlisiniz. Derhal hızlı kilo verdiren diyetler listesinden birini seçip başlamaya karar verdiniz. Bu noktada sakin olup yazdıklarımızı okumanızda fayda var diyoruz. Hızlı kilo...
 4. Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar

  Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar

  Kısa Sürede Saçlar Nasıl Uzar Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar Saçlarını kısacık bir süre içersinde uzatmak isteyen Melek'ler, bu hayaliniz gerçek oluyor. Çünkü biz bu sayfamızda saç tellerinin ayda kaç cm uzayacağına dair bilgiler sunuyor ve bunun yanı sıra saç uzatan kür önerisinide de bulunuyoruz arkadaşlarım :) Sevgili Bayanlar Saç telleri bir ayda yaklaşık 2,5 cm...
 5. golden cinsi köpekler kaç sene yaşar

  golden cinsi köpekler kaç sene yaşar

  Golden cinsi bir yavru almak istiyorum ama kaç sene yaşar bu ırk, bilgi toplamak istiyorum.Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş