Etiketler:
 1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Köpekler Kanseri Biliyorlar

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Köpekler kanserin kokusunu alıyor!
  [​IMG]

  Yeni bir araştırmaya göre köpekler nefeslerini kokladıkları kişilerin kanser olup olmadığını anlayabiliyor.Gün geçtikçe dahada fazla şeye yaradıklarını görüyoruz Sadık dost köpeklerin.

  Evimizde beslediğimiz köpekler yalnızca birkaç haftalık eğitim sayesinde göğüs ve akciğer kanseri olan kişilerin nefes örneklerini koklayarak eğitildiler ve sağlıklı denekler ile kanserli kişileri ayırmada başarı gösterdiler.
  Araştırmayı yürüten Michael McCulloch, “ Bu araştırma derinin altında saklı bulunan kanserini, kişinin nefesini koklayan köpekler tarafından belirlenebileceğini gösteriyor,” şeklinde konuştu.
  Kanserin ilk safhalarda teşhisi kişinin hayatı için büyük önem arz ediyor. Ve insanın en iyi dostu olan köpekler bir konuda daha bize yardımcı olacak gibi görünüyor.
  Biyokimyasal işaretler
  Önceki araştırmalarda eğitimli köpeklerin deri lezyonlarını koklayarak cilt kanseri hastalarını ayırt edebildiğini göstermişti. Gelişmiş duyuları sayesinde köpekler milyarlarca farklı kimyasalı algılayabiliyor.
  Akciğer ve göğüs kanseri hastalarının ise nefeslerinde bazı biyokimyasal maddeler olduğu biliniyor. Ayrıca bu şekilde eğitilmiş köpeklerin idrar örnekleri yardımıyla prostat kanserini de teşhis edebileceği umut ediliyor.
  Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besin takviyelerine göz atmak için tıklayın!
  Araştırmanın ayrıntıları şaşırtıyor!
  Araştırmacılar 5 sıradan köpeği mama ödülü yardımıyla eğitti.
  Tüpler içerisinde saklanan örneklerle karşılaştıklarında köpekler oturarak ya da yatarak tepki verdi.
  Bu sayede yalnızca kokular kullanılarak köpekler 55’i akciğer, 31’i göğüs kanseri olan hasta tahmin etti. Köpeklere 83 örnek koklatılmıştı.
  Araştırmanın sonuçları oranlandığından şaşırtıcı bir tutarlılık olduğu görüldü. Sonuçlar %88-97 oranında doğruydu.
  Araştırmacılar bu sonuçların ardından daha derin bir inceleme yapılması gerektiğini vurguluyor. Eğer kesin sonuçlar elde edilebilir ve köpeklerin etkisi tam olarak kanıtlanabilirse bu, kanserin erken teşhisi ve tedavisi konusunda büyük bir aşama olarak tarihe geçecek.

   
Köpekler Kanseri Biliyorlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. köpek

  köpek

  Köpek Zevk ve sefaya düşkün kimseye, insanın emredici nefsine, hal ve hareketi iyi olmayan alime, Havlayan köpek şirret ve aşırı tamahkar insana, Köpek ısırması yahut tırmalayamı düşmandan görülecek zarara yahut hastalanmaya, köpeğin elbisesini yırtması ahmak bir kimsenin yapacağı dedikoduya, Köpek yavrusu sevimli bir çocuğa, ahmak bir kimsenin yitiğine, Ev köpeği zalim bir düşmana, Av...
 2. Köpekler

  Köpekler

  Köpekler Özellikleri Başı az çok uzun, üst çenede üç, alt çenede dört kesici dişi bulunur Ön ayakları beş, arka ayakları dört parmaklıdır Tırnakları kedi gibi çekilebilme özelliğinden mahrumdur Hayat Gündüz ve gece faaldir Koku alma ve işitme duyuları keskindir Görme mekanizması, sarı ve mavi renkleri daha iyi algılayabilen yapıdadır Zeki olduğundan kolayca terbiye edilebilir Sahibine...
 3. Köpek

  Köpek

  Karşılıksız sevgi alabileceğiniz tek canlı :) İnsanın en iyi dostudur bence.
 4. Köpekler Neden Arabaları Kovalarlar Biliyor musunuz?

  Köpekler Neden Arabaları Kovalarlar Biliyor musunuz?

  köpekler, neden arabaları kovalarlar, sebebi, ne olabilir, nedeni, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Köpekler ,başta araba ve insanlar olmak üzere gördükleri herşeyi kovalarlar. Bunun nedeni tam olarak bilinmese de tahmin edilen ,köpeklerin dönen araba tekerlerinin ilgilerini çektiğidir. Bir başka görüşe göre köpek tepkisel olarak kaçanı kovalar. O yüzden siz siz...
 5. 2012 Yılında Kanserden Ölenlerin Sayısı Kaç Biliyor musunuz ?

  2012 Yılında Kanserden Ölenlerin Sayısı Kaç Biliyor musunuz ?

  Bu konu; 2012 yılında kanserden ölenlerin sayısı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Milan & Dünya Sağlık Örgütü 2012 yılında kanserden ölenlerin sayısı hakkında bir araştırma yapmış ve bakın şu verilere ulaşmış... Milan & Dünya Sağlık Örgütü veritabanından alınan toplumsal bilgiler üzerinde “Logaritmik Poisson sayımı” modelinin verileri kullanılarak, 2012 yılında...

Sayfayı Paylaş