Korona Aşı Olmadan Bitmeyecek İhtiyacımız AŞI !

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Korona Aşı Olmadan Bitmeyecek İhtiyacımız AŞI !

Korona aşı olmadan biter mi ? Korona aşı olmadan bitmeyecek !

Selam gençlik selam melekler selam kadınlar. Her kese kolaylıklar diliyorum zira en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey bu kolaylık. Ekonomik sıkıntılardan daha önce bizlerin bu korona belasından kurtulabilmesinin tek yolu malesef aşıdan geçiyor !

CORONA COVİD 19 NASIL ÇIKMIŞTI​

Geçtiğimiz mart ayından önce Çin'de çıkmış. Bizde nasıl olsa çıkmayacak diye sağı solu açtığımız zamanlarda, kimine göne yapılan yardımdan pay almak, kimine göre " taa Çin'den bize nasıl gelecek sallayın " cümlelerine göre ilk vakalar malesef mart 2020 ayında açıklandı ve bizler Covid 19 belası ile karşılaşmış olduk. Hemen ardından o kadar çok fazla bir tırmanış trafiği ile yayıldı ki tüm dünya gibi malesef bizler de ne yapacağımızı bilemedik. Zira aşıları yoktu.
corona aşısı paralı olsun.jpg

AŞI ÇOK KISA SÜREDE GİRDİ HAYATIMIZA​

Hayatımıza diyoruz, Tüm dünya ülkelerinde yaşayan insanlar ile bizde insanız ya ondan insanlar dedim yanlış anlamayın. Şimdi Almanya'da bulunan Prifizer firması tarafından bulunan aşı için çok büyük sevinmiştik zira bu aşıyı bulanlardan ikisi Türk'tü. Sevgili Özlem Türeci ve Uğur Şahin'e teşekkür ediyoruz. Bu iki Türk ile ilgili çok sayıda HABER yapılmıştı. Gerçekten göğsümüz kabardı. Bilim gerçekten önemli...

ÜLKEMİZDE AŞI ÇALIŞMALARI HIZLA BAŞLADI​

Evet tabiki ülkemizde de aşı çalışmaları başladı ama daha önceden kurulan ve aşı üretimi yapabilen yerler kapatıldığından dolayı malesef bu olayda çok ama çok geriyiz. Merak edenler için Sağlık Bakanlığı'nın aşı tarihçesi yazısına bi bakın ne zaman başlamışız, tarihte neler yapmışız, şimdi ne durumdayız bi görün isterseniz.

EKONOMİK SIKINTILAR AŞIYI OLMAMIZA ENGEL OLUYOR​

Kimse kıvırmasın arkadaşlarım. Baştakilerin dediği gibi olduğumuzu ben aslen düşünmüyorum. Öyle uçumuyoruz konmuyoruz ekonomimiz de fezaya gitmiş değiliz. Öyle uzay çalışmaları yapıyorum demek ile de malesef olmuyor. Yani kısacası; lafla peynir gemisi malesef yürümüyor. Ekonomi kötü. Kasa Tam Takır kuru bakır.

AMERİKA VE AŞIYI YAPTIRAN ÜLKELERDEKİ VAKA SAYILARI HIZLA DÜŞÜYOR

Yapılan açıklamalar ve takip ettiğimiz haberlere bakıldığında, mesafe temizlik hijyen ve maske olayından daha önce aşının çok önemli olduğu ve koruma değerlerinin ne kadar büyük olduğu ortada değil mi ? Görüyorsunuz aşıyı yaptıran açık ara önde olan Amerika ve diğer dünya ülkelerinde millet açılmaya başladı. Maskeleri atmaya hazırlanan yerler bile var. Peki bizim Türkiye'de ne olacak ? Sonumuz ne olacak. Bu yapılan ve sürekli olarak ertelenen aşılar ne zaman gelecek ? Madem aşıları almaya gücümüz yok öyle ise böyle bekleyip, işyerlerini kapatarak, ekmek yiyen milyonları daha da sıkıntıya mı sokacaksınız ?

TEK ÇARE AŞI İSE PARA VERMEYE RAZIYIZ

Aşı görüldüğü üzere tek çare kızlar. Aşıdan başka, bilimden başka yolumuz yok. Bu işin aşısı var aşısı. Hükümet olarak taşın altına ellerini atarak insanlara ucuz şekilde ve " BAŞKA BİR FİRMA " kullanmadan getirsinler ben satın almaya ve bu illetten kurtulmaya razıyım.

Usandım, evde kalmaktan, her gün ne pişireceğimi düşünmekte, çocukların evde olmasından, eşimin işyerinin kapalı olmasından BIKTIMMMMM ! Aşıyı Allah Rızası için paralı yapın en azından bu aşıya ekonomik olarak ulaşabilecek olanlar ulaşsın aşılarını olsunlar. Onun haricinde aşı olabilecekler için bir kampanya yapın çıkartın sanatçılarını Acun'u macunu kim var ise çıksın para toplasınlar bu millet PARA VERİR AŞIYI OLUR merak etmeyin. Vallahi billahi bıktık artık bir çare olmasının zamanı gelmedi mi ? Siz ne düşünüyorsunuz kızlar başka fikirleriniz var mı haksız mıyım ?

Son düzenleme:
Geri