Korona aşısını mutlaka yaptırın çünkü

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Korona aşısını mutlaka yaptırın çünkü

Sinovac Çin aşısını yaptırmak istemiyorum istiyorum tartışmalarına son noktayı koyuyoruz.​


Değerli arkadaşlarım. Bu işin lamı cimi yok. İster muhalif olun isterse sağcı olun fark etmiyor. Bu aşıyı olmanız gerekiyor. Ülkeler arasında açıklanan etkinlik oranlarında tamam farklılıklar var bunun nedeni de bizim gen özelliklerimizden kaynaklanıyor. Yani bu ülkede yaşayan insanların gen özelliği ile brezilyanınki bir değil buna göre aşının koruma yani etkinliklerinde değişiklikler olacaktır. Bu aşının kötü olduğu anlamını taşımıyor. Haberlere biraz önce düştü ve Çinli geliştiriciler de açıklama yaptılar. Neden düşük çıktığını açıklamışlar.

Aşı Etkinliği düşük çıktı ben olacağım aşıyı.

Bana sıra gelir mi gelmez mi bilemiyorum söylenenler ülkemizde 2,5 milyon aşının olduğunu ve bugün haberlerde de yer alan bilgilere göre, ilk önce sağlık çalışanlarının aşılanacağı yönünde. Hatta Twitter ve sosyal mecralarda. Alman aşısından 25 bin adet geldiği, bürokratların bi kaç gün önce toplantıda maskesiz duran bilim kurulunun bu aşılar ile aşılandığı idda ediliyor. Durum doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama bana sıra gelmeyeceği kesin. En azından kısa sürede gelmeyecek. Bakın kızlar, öyle ya da böyle bu aşının %50 etkinliği olduğu ortada. Ağır geçirecekseniz ağır olmayacak. Bulaştırma riskini düşük taşıyacaksınız vs vs.

korona aşısı olanlar.jpg


Pfizer Biontech covid aşısı Türkiye'ye ne zaman gelir ?


Okumuşsunuz ya da duymuşsunuzdur iki gün önce açıklama yapan BionTech 2021 aşı üretim miktar hedefini bu yıl için 2 milyor dozun üstüne çıkartacağını söyledi. Bu dünya insanları için sevindirici haber olsa da ülkemizin bu firma ile yaptığı bir anlaşma var mı net olarak bilgi yok ortada. Bize ne zaman gelecek bu aşı diye düşünüyor iseniz tarih yok arkadaşlarım ön görüşmelerin devam ettiğini söylemişti bakan bi kaç kere ama durum nedir netlik yok.


Umarım 2021 yılında bu Korona belasından tamamen olmasa da büyük ölçüde kurtulacağız. Yani yapılanların kolay olmadığı ortada. Bu kadar kısa sürede tüm dünyaya yayılan Korona için bilim adamları can hıraş şekilde çalıştılar ve etkinliği kanıtlanmış aşıyı bu kadar kısa sürede bulmuşlar. Bırakın sağın solun ne dediğini sağlığınızı düşünün kızlar aşı olun tabiki bulabilirseniz :)

Sağlıklı günlere dışarılara kavuşmayı özlemle bekliyor, gözlerinizden öpüyorum.

Sadmin
 
B

Bitaraf

Forum Okuru
Domuz aşısı zamanında da yaptıralım yaptırmayalım şu olur bu olur diye bir sürü tartışılmıştı. Yaptırdık olumsuz bir şey de görmedik. Bir aşıya güvenemiyorsak diğerlerine de güvenmemeliyiz ve aslında son zamanların en büyük sorunu aşı karşıtlarının bebeklere dahi bir çok aşıyı yaptırmaması. O yüzden ben de yaptırmayı düşünüyorum.
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ya işte söylediğimiz gibi akıllı olmakta büyük fayda var %50 bile olsa koruyuculuğu olan bir aşının yaptırılması mantıki ve bilimsel açıdan son derece önemli yani taraf ya da taraf olmama ile bu işin ya uzaktan yakından alakası yok bu işin akıllı olma ile alakası var akıllı olacaksın yapacaksın
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bugün sosyal medyada bakan koca için aşıyla ilgili yapılan çalışmaları anlaşmaları kamuoyuna açıklayın diye bir baskı var ama dediğimiz gibi acıların anlaşmaların ne aşamada olduğu ya da Türkiye ne zaman geleceği netlik kazanmış değil bekleyelim görelim
 
Üst