Korunmasız ilişkiden sonra hamilelik nasıl önlenebilir ?

Uzman SühaN

Administrator
Korunmasız ilişkiden sonra hamilelik nasıl önlenebilir ?
Hamile kalmayı arzu eden kadınlar olduğu gibi, hamileiği istemeyen kadınlar vardır. Gebe kalmak istemeyenler genelde evlilik dışı ilişkiye giren bekarlarıdr. Gebeliği önlemek için bir çok doğum kontrol yöntemi olsada , korunmasız bir ilişki sonrası ne yapacağınızı bilmeyebilirsiniz. Sitemiz üzerinden bu durumla ilgili bir çok soru almaktayız. İste o sorulardan biri . Ben nişanlıyım ve nişanlımla doğum kontrol yöntemi olmadan ilişkiye girdim aradan 11 gün geçti ilişkiden sonra hamilelik nasıl engellenir ? İlişkiden 11 gün sonra maaalesef gebeliği önlemeniz mümkün değildir. Bu cevap ayrıca 15 günlük hamilelik nasıl engellenir sorusuna da cevaptır. Yani ilişkiden 15 gün sonrada gebe kalmayı engelleyemezsiniz. Sitemize gelen bir diğer soru ; Erkek arkadaşımla yumurtlama döneminde ilişkiye girdim ve prezervatif olmasına rağmen hamile kaldım henüz çocuk doğurmaya hazır değilim bu bebeği istemiyorum İstenmeyen hamilelik nasıl sonlandırırlır yardımcı olurmusunuz ? Gebeliği sonlandırmak için kürtaj yaptırabilirsiniz ancak bunu yaptırmak için bazı şartlar vardır. Bununla ilgili bilgi edinmek için linki ziyaret ediniz. Yasal Yönleriyle Kürtaj ve Kürtaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler . Sayfamıza gelen bir diğer soru ; Henüz yeni evliyim ve kariyerim için şimdilik bebek düşünmüyorum. Eşimle ilişkiye girdik bir gün önce oldu . Acaba ilişkiden sonra hamile kalmamak için ilaç varmıdır ? Evet vardır acil durumlar için ertesi gün haplarından faydalanabilirsiniz ancak bu hapların gebeliği % 100 engellemediğini etkinlerinin % 85- 90 olduğunu belirtelim.. Evet gördüğünüz üzere gebeliği engellemek sonlandırmak için bir çok farklı sorular almaktayız. Şimdi gebeliği engellemek için neler yapılabileceğine bir göz atalım..

ilişkiden sonra hamilelik nasıl önlenir.jpg

Bir çok çift çocuk sahibi olmak ister, ancak karar ancak uygun planlama yapıldığında ve her iki taraf da tamamen hazır olduğunda alınabilecek bir karardır. İstenmeyen bir hamileliği önlemek için, bir çok kadın uzun vadede vücut üzerinde olumsuz etkileri olabilecek doğum kontrol hapları kullanır. Neyse ki, doğum kontrol önleminizin başarısızlığı konusunda endişelenmeniz durumunda hamileliği önlemek için birtakım ev ilaçları var. Güvensiz bir ilişkiye girdiğiniz zaman bunlardan herhangi birini uygulayabilirsiniz. Tabii ki, bu yöntemlerin hiçbiri yüzde 100 etkili değildir.Eğer bitki ve bitkilerin sadece yemek pişirme ya da güzellik amaçlı kullanıldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz ! Bazı otlar eskiden beri güvenli kontraseptif yöntemler olarak kullanılmıştır.Aşağıda, doğal olarak hamileliği önlemek için bazı ev ilaçlarının bir listesini çıkardık ve kullanımlarıyla ilgili asgari sağlık riskleri var. Her hangi bir yöntemi uygulamadan önce mutlaka hekime danışınız.

Bazen, en dikkatli önlemlerle bile, cinsel ilişkiden sonra hamileliği önleyemeyebilirsiniz. Beklemediğiniz bir gebelikle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken gebeliğinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için doktor kontrolünde olmanızdır. Ancak henüz ortada gebelik yok ve gebe kalmaktan korkuyorsanız alacağınız bir takım önlemlerle bu korkunuzu giderebilirsiniz.Kadınlar için adet döngüsünün kaydedilmesi önemlidir. Bu, her gerçekleştiğinde uzunluk ve zamanlamayı bildiğiniz için doğum kontrolünü sağlayabilir.Kadınlar adet döngüsünü kaydetmelidir. Bir yumurtlama olduğunda, vücudunuzun sıcaklığı artar. Bir sonraki adetiniz olduğunda bu sıcaklık düşer. Doğum kontrolünden kaçınmak için vücudunuzun sıcaklığını kaydetmeniz gerekir.İlişkiden sonra hamile kalmamak için bitkisel yöntemler vardır aşağıda yer alan bitkileri besinleri tüketerek hamile kalmayı engelleyebilirsiniz

Doğum kontrol yöntemleri ve etkinlik oranları

ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılır.jpg

Cinsel olarak aktif olan ve hamilelikten kaçınmak isteyen kişiler, doğum kontrolü konusunda seçeneklerinin farkında olmalıdır. Hamileliği önlemeye yardımcı olacak bir çok kontrasepsiyon türü vardır. Her doğum kontrol formunun avantaj ve dezavantajları vardır.Korunmasız cinsel ilişkiden sonra hamile kalma ihtimalinden endişe ediyorsanız veya istenmeyen bir hamilelikle karşı karşıya olduğunuzu zaten biliyorsanız, hamileliği durdurmanın yollarını aramanız çok doğaldır. Önemli olan doğru yöntemleri uygulamaktır. Ancak var olan bir gebeliğiniz varsa asla bu yöntemleri uygulamayın. Yapacağınız girişimler fetal üzerinde olumsuzluklara neden olduğu gibi gebelik düşükle sonuçlanabilir. Ayrıca istenmeyen bir gebeliğe sahipseniz mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün ve evde düşük yapmaya çalışmayın..

İlişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler

Papaya

Doğum kontrolü olmayan bir ilişki gerçekleşti ise , istenmeyen hamilelik olasılığını azaltmak için 3-4 gün boyunca günde iki kez papaya tüketmeyi deneyin. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol ilacıdır ve ayrıca erkeklerde sperm sayısını azalttığı bilinmektedir. Erkek papaya tüketmeyi bıraktığında sperm sayısı normale döner.

Zencefil

Zencefil adet kan akışını uyarır. Zencefili yıkayıp rendeleyin. Rendelenmiş zencefili kaynamış su kabına ekleyin. Beş dakika boyunca dinlendirin ve sonra karışımı süzün. Gebeliği önlemek için 1 hafta bu güçlü zencefil çayından 1 bardak için.

Kayısı

Kayısı ayrıca, fetusun implantasyonunu önleyerek doğum kontrolüne yardımcı olan doğal bir maddedir. Bir bardak suya 100 gr kuru kayısı ve 2 çorba kaşığı bal ekleyin. Karışımı yaklaşık 20 dakika kaynatın ve daha sonra için. Ayrıca cinsel ilişkiden sonra her gün 5-10 kayısı çekirdeği yiyebilirsiniz.

Kuru İncir

İncir, kan dolaşımı gibi diğer vücut süreçleri için de sağlıklı olan en iyi doğum kontrol yöntemlerinden biridir. Korunmasız cinsel ilişkiye girdikten sonra 2-3 adet kuru incir yiyin. Mide rahatsızlığına yol açabileceğinden incirleri asla fazla yememeyi unutmayın.

Tarçın

Tarçının rahimi uyardığı, düşüğe neden olduğu bilinmektedir. Ancak, anında çalışmaz ve bu nedenle daha uzun süre düzenli olarak tüketmeniz gerekir. Doğum kontrol yöntemi olarak tarçın kullanmadan önce doktorunuza danışın.

ilişkiden sonra hamile kalmamak için ilaç varmıdır.jpg

C vitamini

C vitamini almak, doğal doğum kontrolünün en iyi şekli olarak bilinen başka bir yöntemdir. Rahmi hamileliğe hazırlayan progesteron hormonuna müdahale eder ve hamileliği önler. Güvensiz cinsel ilişkiden sonra 2-3 gün boyunca günde 1 kez 1500 mg C Vitamini tableti alın. C vitamini fazla tüketmemeniz önemlidir, çünkü vücudunuz üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Ayrıca, pıhtılaşma önleyici ilaçlar kullanıyorsanız veya orak hücre anemisi geçiriyorsanız almayın. Doktora danışmadanda takviye almayın.

Maydanoz

Maydanoz aynı zamanda hamileliği önlemek için etkili bir ilaçtır. Yan etkisi olmayan ve en iyi çay olarak tüketilen hafif bir bitkidir. Bu bitki kolayca temin edilebilir ve en iyi bitkisel çay formunda kullanılır.

Karabuğday

Karabuğday, implantasyonu önleyen bileşikler içerir. 1 hafta tüketilebilir. Korunmasız cinsel ilişkiden önce ve sonra iyi çalışır. Bu bitki hakkında en iyi şey, herhangi bir yan etkisi olmamasıdır.

Muz

Korunmasız bir ilişkiye girdiyseniz gebeliği önlemek için muz tüketebilrisiniz. Günde 2 adet muz tüketmek hamile kalmanızı engelleyecektir. Papaya ve ananas gibi laksatif özelliklere sahip olduklarından, muz erken doğuma neden olabilir bu nedenle gebeler dikkatli tüketmelidir.

Kararında tüketilmeyen her şey vücudunuza da zarar verebilir. Hamilelikten kaçınmak için yukarıdaki ev ilaçlarından herhangi birini kullandığınızda aklınızda bulundurmanız gereken bazı önlemler vardır.Hamilelikten korunmak için etkili bir yol arıyorsanız ve yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini uzun süreli olarak düşünüyorsanız, bir doktora danışmak kesinlikle bir zorunluluktur.Kontraseptif olarak listelenen bitkilerin ve yiyeceklerin çoğu yüzde 100 etkili değildir.Makalenin başında da belirtildiği gibi, istenmeyen bir hamileliği önlemeye yönelik bu yönetmlerin uygulanması prezervatif, doğum kontrol hapı veya diğer tıbbi doğum kontrol cihazlarını kullanmak kadar etkili değildir. Cinsel yönden aktifseniz ve gebe kalmak istemiyorsanız daha etkili olan doğum kontrol yöntemlerini deneyin. Hamileliği önlemek için kullanılan tüm otlar ve yiyecekler güvenli değildir ve bazılarının kullanımları ile ilişkili yan etkileri veya riskleri olabilir.Yanlış dozaj sağlığınıza zarar verebilir ve bazı durumlarda kısırlık sorunlarına neden olabilir.

Verimli olduğunuz günler hakkında bilgi edinin. Yumurtlamadan önceki beş gün boyunca ve yumurtladığınız güne kadar korunmasız cinsel ilişkiye giriyorsanız hamile kalabilirsiniz. Bu sizin doğurgan zamanınız olarak kabul edilir ve hamile kalmamak için bu günlerde korunmasız cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.Kulağa basit geliyor, ancak her kadının döngüsü farklı olduğundan, verimli günleri tespit etmek kolay olmayabilir. Bu durumda yumurtlama kitlerinden kullanabilirsiniz. Kontraseptif yöntemlerin, doğal olsun ya da olmasın amacı, spermin verimli döneminizde yumurta hücrenizle buluşmasını engellemektir. Bu nedenle hamile kalmamak için dönem boyunca korunmanızı öneriyoruz.Bazen, en zorlu önlemlerin bile hamileliği engelleyemediği doğrudur. Sebep ne olursa olsun, koruma yöntemiyle ilgili herhangi bir hata hamileliğe yol açabilir. Durumla başa çıkmaya hazır değilseniz endişeli hissedeceksiniz. Ancak hamileliği önlemek için bazı önlemler alabilirsiniz. Beklenmeyen sonuçlardan kaçınmak için bu etkili doğal ilaçları kullanın fakat öncesi mutlaka bir hekime danışın..

ben geçen ay erkek arkadaşımla ilişkiye girmiştim. Hazırlıksız yakalandığım için her hangi bir doğum kontrol yöntemi uygulamadım ella gibi hormon bazlı ilaçları kullanma taraftarıda değilim hoş bu haplarda gebeliği kesin olarak önlemiyor peki ne yaptım ? Kendim bitki uzmanıyım ilişkiden hemen sonra 1 hafta boyunca tarçın çayı içtim günde 2 bardak. Meyve tüketmediğim için sürekli olarak c vitamini takviyesi alıyorum buda gebeliği önlüyor. Sabahları kahvaltıda bir demet maydanoz tükettim. Akşamları uyumadan önce muzlu süt tükettim ve sonunda adet oldum ardından emin olmak için test yaptım şükür hamile değilim. Makalede yer alan diğer önerileri bilmiyordum onlarıda aklımın bir köşesine yazayım hoş bundan sonra asla doğum kontrol yöntemi olmadan ilişkiye girmem ama yinede not alıcam .

ben geçen ay erkek arkadaşımla ilişkiye girmiştim. Hazırlıksız yakalandığım için her hangi bir doğum kontrol yöntemi uygulamadım ella gibi hormon bazlı ilaçları kullanma taraftarıda değilim hoş bu haplarda gebeliği kesin olarak önlemiyor peki ne yaptım ? Kendim bitki uzmanıyım ilişkiden hemen sonra 1 hafta boyunca tarçın çayı içtim günde 2 bardak. Meyve tüketmediğim için sürekli olarak c vitamini takviyesi alıyorum buda gebeliği önlüyor. Sabahları kahvaltıda bir demet maydanoz tükettim. Akşamları uyumadan önce muzlu süt tükettim ve sonunda adet oldum ardından emin olmak için test yaptım şükür hamile değilim. Makalede yer alan diğer önerileri bilmiyordum onlarıda aklımın bir köşesine yazayım hoş bundan sonra asla doğum kontrol yöntemi olmadan ilişkiye girmem ama yinede not alıcam .

tarcin cayini nasıl yaptiniz

tarçın çayını nasıl yaptınız

Geri