1. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan

  Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz..

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.


  Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz….
  Bir ilişkiniz var ancak bu ilişkinin içinde aslında mutlu değilsiniz, kötü bir ilişkinin tam ortasında durduğunuzu biliyor fakat bir türlü ayrılamıyorsanız, belki bu yazı size yol gösterir.Ayrıca okurken keyif aldım..


  Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz….
  Gelen mektupların içinde yardım istenen en önemli sorunlardan birisi, bir türlü bitirilemeyen ilişkiler! Her ne kadar mektuplara tek tek cevap versem de, bu konuyu gündemime taşımak istedim. Bitmek bilmeyen, söküp atılamayan birliktelikler, bir virüs gibi insanın bütün vücudunu zamanla sarar. Bu duruma bir anda son verecek cesareti bulamıyorsanız, belki de adım adım ilerlemelisiniz.

  Öncelikle şunu kabul edin; şu anda yaşadığınız ilişkinin sebebi sizsiniz. Sizi bu ruh haline sokan kişiyle birlikte olmaya devam ederek, onun yaptığı her harekete aslında onay veriyorsunuz. O zaten sorunlu bir insan ancak siz de, bu durumu kabullendiğinize göre farklı problemlere sahipsiniz. Lütfen yaşadığınız ilişkinin size verdiği zararın farkına varın. Kendinizi kandırmaktan ve inandırmaktan vazgeçin. Ortada ciddi bir sorun olduğunu kabullenin ve karşınızdakini suçlamayı bırakın.

  Pek çok insanın değişik bağımlılıkları vardır. Kimi sigara, kimi alkol, kimi yemek, sizinki ise birlikte olduğunuz kişi! Ancak bu bağımlılığın ne şiddette olduğunu ölçmelisiniz. Doktor sigarayı bırakmazsanız üç ay içinde öleceğinizi söylerse, içmeye devam eder misiniz? Yaşadığınız ilişkiyi sigara gibi düşünün. Gerçekten ölmeyi göze alacak mısınız?

  Bu ilişkinin pençesinden çıkarak, gerçek sevgiye ve hak ettiğiniz mutluluğa ulaşmayı ne kadar istiyorsunuz? Kendinize neden eziyet ettiğinizi biliyor musunuz? Belki de kendinizi cezalandırıyorsunuz ama neden? Kişisel korkularınızı, geçmişinizi, çocukluğunuzu, hayallerinizi masaya yatırın. O masada gerçeklerle karşılaşacaksınız, korkmayın!

  Eskiyi terk etmediğiniz sürece, gelecekte olabilecek güzel ve iyi şeylere yürümeniz mümkün olmayacaktır. Sizi anlıyorum! Alışkanlıklarınız, düzeniniz var; korkularınız ve yalnız kalma endişeniz var. Ancak emin olun, yola çıkmaktan çekindiğiniz hiçbir sorun, şu anda yaşadıklarınızdan daha zor değil! Kendinizi yeniden programlayın!

  Yenilenme! İşte sihirli kelime bu! Daha olgun, sizi sarmalayacak, mutlu edecek ve huzurlu kılacak, size unuttuğunuz sizi hatırlatacak bir ilişki yaşamayı özlemediniz mi? O zaman, yenilenin ve yeni sizinle tanışın. Biraz daha büyüyün, kabuğunuzdan çıkın, bulunduğunuz yerden gördüğünüz manzara dünyanın sadece bir noktasıdır, tamamı değil!

  Bütün bunların kolay olacağını söylemiyorum. Tam tersi, insanın alıştığı hayatı bırakması çok da zorlayıcıdır. Ancak bütün dikenlerine rağmen, yapacağınız bu seyahat sizi daha refah bir hayata ulaştıracaksa; denemeye değmez mi? Sizi sevecek ve gerçekten yüreğinde taşıyacak insanı bulmak için bavulunuzu hazırlayın. Büyük, bilinmez, büyülü bir maceraya atılın. Hayatın size hazırladığı güzelliklere kollarınızı açın. Mucizeler ancak siz hazır olduğunuzda kapınızı çalacaktır!

   
 2. eylülada

  eylülada Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  28
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  güzelmişş... ama gerçekden bi takım şeylerden vazgeçmek ne biliym alışkanlıklardan fln zor olmalı. belkide aşkın bittiği an alışkanlık halini almaya bağladığı andır aşık olduğundan deilde ona ve ona ait herşeye alıştığından ayrılalım diyemez insan yada tam tersii???????
  eyLüLada ...
   
Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir İyi Bir Kötü haber

  Bir İyi Bir Kötü haber

  Doktor hastasını telefonla arar ve hastasına bir kötü birde çok kötü haberi olduğunu söyler. Daha sonrada ilk önce hangisini söylememi istersiniz diye sorar. Hasta ilk önce kötü haberi duymak istediğini söyler. Doktor hastaya "Tahlillerinizi aldım ve ne yazık ki 24 saat ömrünüz kaldı." der. Hasta yıkılmıştır. Doktora sorar "Daha kötü haber ne olabilir ki ?" Doktor...
 2. Pençe

  Pençe

  Rüyada pençe görmek, kuvvete, geçim rahatlığına işarettir. Rüyada pençe görmek, kuvvete, geçim rahatlığına yorumlanır. Güç, başarı, üstünlük, kuvvet simgesidir. Kişi pençe yerse kişinin durumu eskisinden çok daha iyi olur. Pençe iz bırakır ama kan çıkmazsa bu hatırı sayılır paradır.Rüyada pençe görmek; kuvvete ve parasal bakımdan rahatlığa işarettir
 3. sağlıklı bir ilişki

  sağlıklı bir ilişki

  İşte sağlıklı bir ilişki sürdürmenin 5 püf noktası: 1. Sadık olun. Sağlıklı ve mutluluk verici bir ilişkinin temeli bağlılığa dayanır. Yakınlaşmaktan korktuğunuz için sevdiğinizden uzaklaşmak isteseniz de, sadakat sayesinde ona bağlı kalırsınız. Sadakat, sorumluluk almak, korkuları kontrol etmek ve duygusal olarak hazır olmak demektir. Eğer iki taraf da gereken sadakati gösterirse, sağlıklı...
 4. Sağlam bir ilişki için

  Sağlam bir ilişki için

  ilişkinin başında Temelleri sağlam bir ilişki istiyorsanız, kendinizi etkilemesi zor, cool bir kadın olarak göstermeniz akıllıca olur. Erkekler, kadınları etkilemek için hep türlü yöntemlere başvuruyor. Kadınlar da okşanan gururlarının etkisiyle çoğu zaman yelkenleri suya indiriveriyor! Oysa temelleri sağlam bir ilişki istiyorsanız, kendinizi etkilemesi zor, cool bir kadın olarak göstermeniz...
 5. Kötü biri miyim ben yani:(

  Kötü biri miyim ben yani:(

  Merhaba hanımlar kafam öyle dolu ki.. Bir senelik evliyim kayınvalidem 39 yaşında daha gencecik eşimin 15 yaşındada erkek kardeşi var altlı üstlü oturuyoruz. Eşimin babası çok sorumsuz eve ekmek bile almaz çok arada işte evlatlarına sorumsuz bir baba senelerdir görümce yardım etmiş kayınvalideme.. Kayınvalidemde alışmış aslında armut piş ağzıma düş genç ama çalışmıyor çalışmamış. Eşimle...

Sayfayı Paylaş