Kova Burcu 2008 Ağustos aylık yorumu

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kova Burcu 2008 Ağustos aylık yorumu
Aşk ve İlişkiler
Değişimde bulunmak, orijinal ve sıradışı bir şeyler yaşamak, hayatın rutinliğinden uzak kalarak bir parça olsun rahatlamak için bu yaz günlerinde çoğu kişi tatilini kendi bütçesi doğrultusunda geçirmekte. Umarım bütün bu saydıklarıma en çok ihtiyacı olan sizler de Ağustos ayını gönlünüzce geçiriyor ve farklılığınızla etrafınızdaki insanların yine dikkatini çekiyorsunuzdur. Yüreğinizin içindeki coşkunun çoğalmasını dileyerek Aylık yorumunuza başlıyorum. Öncelikle, 1 Ağustos tarihinde Aslan burcunda meydana gelecek Güneş Tutulmasının etkilerinden söz etmek istiyorum. Çünkü bu aya damgasını vuracak enerjilerin içinde en önemlisi bana göre Güneş Tutulmasıdır. Sizler için özellikle evlilik, ciddi ilişki ve ortaklık konularında, yeni sözleşmeler, kontratlarla alakalı olarak son derece önemli bir kozmik enerjidir.
Özellikle beraberlikler konusunda yeni değişimlerin işareti olan bu tutulma hayatınıza girebilecek yeni bir kişi sayesinde kendinizle barışmanızı, yüzleşmenizi ve olgunlaşmanızı sağlayacağı gibi ilişkisi olanlar için de beraberlikleri adına bir değişimin işareti olabilir. Bu değişim her ikiniz için bireysel kimliklerinizi ilişkiniz içinde tam olarak oturtmanızı ve ileriye yol alırken eksiklerinizi de birlikte tamamlamanızı sağlayıcı olabilir. Bu tutulma size, ilişkinizle alakalı konularda tam olarak durduğunuz noktayı tespit etmenizde de faydalı bir rehber olabilir demiştim. işte bu sayede sizler aksayan yönleri ve yapılması gerekenleri dürüst, açık ve yalın bir şekilde ortaya koyabilir, ifade edebilir ve çözümleyebilirsiniz. İlişkisinin sona ermesi yönünde uzun zaman önce karar almış fakat bir türlü kopmayı başaramamış ve artık herşeyi geride bırakarak yeni bir hayata başlamayı düşünen Kova mensupları için bu tutulma bir sonun başlangıcı niteliğinde olabilir.
Çünkü tutulmalar bulundukları alanı olanca ışıkla aydınlatır ve kişi için en gerekli olanı getirirler. Eğer siz beraberliğiniz için gerçekten elinizden geleni yaptıysanız ve vicdanınız rahat bir şekilde sona ermesine karar verdiyseniz bu tutulma size ne kadar doğru bir karar verdiğiniz yolunda ışık olabilir. Böylece eğer bir geri dönme durumu oluşursa bilin ki kararınızda pek adil davranmamışsınız. İlişkisi olmayanlar için bu tutulma, yeni bir değişimin rüzgarında birdenbire karşınıza çıkabilecek bir kişi sayesinde kendinizin farkına yeniden varmanız ve bu kişinin size katabilecekleri sayesinde bir yaş daha olgunlaşmanız, eskisinin tüm sorunlarını geride bırakmanız yönünde bir joker kartı niteliğinde olabilir. Yalnız bu tutulma karşıt evinizde meydana geleceği için, bundan sonra kuracağınız ilişkide eskinin yanlışlarını yapmamanız için de bu tutulma sizi epeyce bir terletici olabilir.
22 Ağustos tarihine kadar etkisi sürecek Güneş gezegeninin Aslan burcu seyriyle alakalı olarak sizleri 22 Temmuz tarihinde bilgilendirmiş ve ilişki evinizde transitine başlayan Güneşin olabilecek yansımalarından söz etmiştim. Aslında tutulma öncesinin bir habercisi anlamına da gelen bu seyir, ilişkinizle alakalı konulardaki önemli bir döneme girildiğinin belirtisiydi. Şimdi yapılması gereken, Kova burcu olarak Güneşin Aslan seyrinin güçlü ifadesinde kendinizi tamamlamak ve eksiklerinizin farkına vararak dürüst bir şekilde düzenlemeye çalışmak ve ilişkinize sahip çıkarken benliğinizi de kaybetmeden veya tam tersine inatlaşmadan biz olmayı başarmaktır demiş ve tabi ki bu karşınızdaki kişinin Aslan burcundan biri olduğunu göstermiyor, tesadüfler hariç tabi diyerek devam etmiş, burada söz konusu olan, bu süreçte partner adayınızın veya partnerinizin Güneşin ışığıyla büyüyen egosunu size yansıtmasıdır. Aslında burada şunu demektedir. Ben güçlüyüm ama senin gücünü de görmek istiyorum. O zaman sen de bana ışığını gönder ki ben de seninle tamamlanabileyim. İşte bu durumda birbirinizle ortak bir duyguda buluşmanız için her ikinizin de birbirinize öğretecekleri olduğunu kabul etmeniz gerekir. Bu süreçte dengeleme son derece önemlidir. Eğer sizin beraberliğinizde bu dönemde böyle bir dengeleme oluşmuyorsa bir taraf adil davranmıyor demektir. O zaman oturup düşünmeli ve bir karara varılmalıdır diyerek bitirmiştim. Ağustos ayının neredeyse sonlarına kadar etkisi hissedilecek bu enerjiyi tekrar hatırlatmak istedim. Fakat bana göre Ağustos ayında ilişkiler konusunda en önemli etki Güneş Tutulmasıdır ve bu tutulma tüm aya damgasını vurduğu gibi sizler açısından da geniş bir zamanda etkisi hissedilecek olan yeni bir oluşumun habercisidir.
İş ve Kariyer
Sevgili Kovalar mesleki konularda olabilecek yansımalara, kariyer evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin seyirleri hakkında bilgi vererek sizleri aydınlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz 1 Temmuz tarihinde Başak burcunda seyrine başlayan Mars gezegeni mesleki konularda işbirliği içinde olmanız gerektiğinin göstergesiydi. Sizlere bu transitle ilgili, başladığı gün bilgi vermiş ve işinizde ustalaşmak adına herşeyden önce detaylı bir şekilde ve mantıklı olacak şekilde düşünmeniz gerekir demiştim. Bu enerji 3-10-17 Temmuz tarihlerinde Satürnle kavuşum sürecine girdiği dereceler olarak gayet etkilidir. Bu tarihlerde özellikle başkalarıyla uyum içinde çalışmanız menfaatiniz icabıdır. Öncelikle kendi yeteneklerinizin altını iyi çizmeniz, hatalarını ve eksiklerinizi iyi saptamanız, işinizde gelişebilmek adına bir öğrenci gibi herşeyi baştan öğrenmeye çalışmanız önemlidir. bu dönemde, işinizde gereken mücadeleyi verebilmeniz ve kendinizi ispatlayabilmeniz için öncelikle pratiklik kazanmanız gerekebilir. Bunun için belirli bir kurs veya eğitimden geçmeniz mümkündür. Bu alanda bulunan Satürn gezegeni sizin açınızdan otoriter kişilerin önemini vurgulamakta. Ayrıca Satürn ikinci yöneticiniz olduğu için başarıya giden yolda, hoşgörülü ve ılımlı bir tarzda hareket etmenizin size faydalar getirebileceğini göstermekte. Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise, sırf kendiniz adına değil, herkesin yararına olacak şekilde mesleki düzenlemelerde bulunmanızdır. Yaşamınızla ilgili bir dönüşümde bulunabilmeniz için, takıntılardan, saplantılı fikirlerden ve düşüncelerden uzak durmanız bu dönemde çok önemli. neye ihtiyacınız olduğunun veya sizin açınızdan en önemli konunun ne olduğunun saptanması, girişimlerinizde size ışık olacağından bunu es geçmemeniz gerekiyor. İş hayatınızda başarılı olmanızın bir başka önemli kıstası ise, başkalarıyla iyi ilişkilerde bulunmak, üzerinizde denetim uygulayabilecek kişilerle çatışmadan ve amacınızdan uzaklaşmadan gerekli düzenlemeleri yapmaktır. Hani bir söz vardır. Bu dönem köprüyü geçene kadar susmak ve sabırlı olmak anlamına gelmektedir diyerek bitirmiştim.
Tabi ki Mars Başak burcunda kendi doğasından oldukça uzak bir enerji yaysa da, iş hayatınızla ilgili konularda yaşadığınız süreci de göz önüne alırsak ani kararlar verebileceğiniz veya aynı noktada sabitlenip kalacağınızın da göstergesi gibiydi. Ağustos ayının 19 kadar devam edecek bu seyir siz bu yorumları okuduğunuzda hala sürüyor olacak. Yalnız bu ay, Satürn gezegeniyle kavuşumdan uzaklaştığı için baskılar daha azalmış ama durumunuz da az çok belirlenmiş olabilir. Mars Başak burcundaki bu seyrini bitirmesinin ardından 19 Ağustos tarihinde yine güçsüz olduğu bir pozisyon olan Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak ve sizleri ortak hareket etmeye devam edecek. Peki ne gibi gelişmeler yaşanabilir birlikte göz atalım. Öncelikle Mars gezegeninin geçtiği yaşam evi uzun yolculukların, yayıncılık, medya, edebiyat dünyasının, yüksek öğrenim ve hukuksal konuların etki alanı içinde olduğundan sizlerin bu dönemde bu alanlarda iş bulma, işinizi geliştirme, kariyer sahibi olmak adına çaba sarfetmenizi, ortak işlerde bulunmanızı, eşiniz veya ciddi ilişkiniz sayesinde birlikte hayatınızı kuracak girişimlerde bulunmanızı destekleyici olabilir. Fakat unutmayalım ki, Mars terazide biraz önce söylediğim gibi pek etkili bir enerji olmadığından bu yönde hareket ederken, kararsızlıklar yaşamanız, düşünmeden fevri davranışlar göstermeniz, iyice planlamadan bir işe atılmanız, ben merkezci hareket etmeniz ve girişimde bulunmayı düşündüğünüz konularda parasal yönden konusunda uzman kişilerden akıl sormamanız yanlış olabilir.
Yani şöyle ki, Mars gezegeni girişimde bulunmayı düşündüğünüz alanlarda size destek gibi gözükse de, sizin muhakkak olabilecek bu yan tesirleri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yani maceracı olmamak, hayalci davranmamak, iyi araştırmak, abartılı düşünmemek lazımdır. Her ne kadar bağımsız hareket etmek isteseniz de, bu olasılıkları göz önüne alarak atılımda bulunmaya çalışırsanız bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmanız mümkün olabilir. Haklarınızı iyi gözetmeli, hukuksal yönden yapacağınız işleri incelemeli, inancınızı güçlü tutmalısınız. Mars gezegeninin geçtiği yaşam evinin bir başka özelliği de göç olayını simgelemesidir. Mars astrolojide tetikleyici özelliğe sahip olduğu için kişi bir anlık dürtüleri sonucu bulunduğu yerden başka bir yere yerleşmek ihtiyacı duyabilir. Amacı hem bir değişimdir hem de bir heyecandır kimi zaman. Fakat eğer sistemsiz bir şekilde karar verilir ve gidilecek yerdeki durumlar iyi kontrol edilmezse sorun yaşamanız mümkündür. Eğitmenlik, mesleki ihtisas, tayin ve terfi gibi durumlar zaten beklenen durumlar olduğu için bu enerji altında yapılmasında bir sakınca yoktur lakin ne kadar olumlu gibi görünse de yine de bazı noktalara dikkat etmeniz faydalıdır.
Para Konuları
Sevgili Kovalar parasal konularda geçtiğimiz, 1 Temmuz tarihinde başlayan Mars Başak burcu seyri başkaları(eş, iş ortaklığı)kaynaklı, banka ve benzeri kuruluşlardan elde ettiğiniz gelirler, yabancı şirketlerle olan parasal işleriniz, miras, vergi, sigorta mevzularında, ölüm, vasiyet, dulluk maaşı, yabancı ülke bağlantılı para transfleri, veraset davaları, borçlarınız, iflas işlemleriniz, nafaka davalarınız gibi geniş bir yelpazeye yayılan alanlardan elde edilecek gelirlerle ilgili yaşanabilecek belirsizliklerde öncelikle sabırlı olmanız gerektiğinin işareti olarak önem taşımaktaydı. Sizlere gerek günlük ve gerekse Temmuz aylıklarınızda olabilecek etkilerden söz etmiş ve Mars gezegeninin bu alandaki ilerlemesini sürdürürken, ek kazançlar elde etmekte, şu an için bir sorun yokmuş gibi görünse de, sizin içten içe huzursuzluk yaşamanıza, sanki işler ters gidecekmiş gibi düşünmenize neden olabilir. 3-10-17 Temmuz tarihleri arasında Satürn gezegeniyle kavuşum derecesi içinde olacak Mars doğal olarak huzursuzluğun daha fazla artmasına neden olabilir. Doğal olarak bu huzursuzluk sonucunda herşeye ve her insana karşı kendinizi savunmak zorunda kalabilir, yüzleşmekte zorlandığınız konularla karşı karşıya kalabilirsiniz demiştim.
Oysaki bu olumsuzluklar yerine, öncelikle kendinize olan güven duygunuzu ayakta tutarak, kuşku ve kuruntularınızın kökenine inerek, mantıklı bir şekilde düşünmeye çalışırsanız, yakınlarınızla veya otorite konumundaki kişilerle iyi ilişkilerinizi, normal zamanlara göre iki kat daha olumlu tutmaya çalışırsanız, yukarıdaki gibi durumlar yaşandığında hem kendinizi yalnız hissetmemiş hem de güçlü bir şekilde ayakta tutmuş olursunuz. Şunu unutmayınız ki, gezegen transitlerinde yaşanan olumsuzlukların en büyük sebebi sizin yaşam karşısındaki sorumluluklarınıza sahip çıkmamanız, gereksiz yüklerin altına elinizi sokmanız, olmayacak kişilerle bağlantıya geçerek veya tutkularınızın esiri olarak iradenize sahip çıkmamanızdan kaynaklanmaktadır. Eğer siz yaşanan sıkıntıların nedenleri konusunda dürüst davranabilir ve hatalarınızdan ders alabilirseniz hiçbir gezegeninin olumsuz transiti sizi etkilemeyecek bilakis güçlendirecektir. Bu dönemde benim önerim güveninizi kaybetmeden parasal konulardaki durumunuzu tekrar bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz gerekir diyerek bitirmiştim.
Bu seyir 19 Ağustos tarihine kadar devam edeceği için Ağustos ayında da önemi korumakta. Fakat geçtiğimiz ay Satürnle olan kavuşumun zorlu enerjisi altında sizler de parasal konularda içinde bulunduğunuz durumu iyice gözden geçirmiş netleştirmiş ve neler yapabileceğiniz yönünde kendinizce planlar yapıyor olabilirsiniz. 1 Ağustos Güneş Tutulması ile adım attığımız ve tüm burçların kendi yaşam alanlarına göre etkisini hissetmeye başlayacakları bu süreçte Güneşin karşı evinizde oluşu doğal olarak sözleşme, kontratlar, hukuksal meseleler ve ortaklıklarla ilgili konularda olabilecek yeni gelişmelerin kimi Kovalarda parasal meselelerin yeni bir boyut kazanmasında etkili olabilir. Bu nedenle bu mevzularda yenilenmelerde bulunurken dikkatli davranmalı ve çıkarlarınızı iyi kollamalısınız.
Ağustos ayında parasal konularda etkili olacak diğer transitlere göze atarasak hala devam eden ve 19 Ağustos tarihine kadar sürecek Mars Başak,
6 Ağustos-30 Ağustos Venüs Başak
10 Ağustos-29 Ağustos Merkür Başak ve
22 Ağustos-22 Eylül tarihlerindeki Güneş başak burcu seyirleridir. Bu transitlerin parasal kazanımlarınızla ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan geri hareketli Jüpiterle görünümleri dolayısıyla, eviniz, aileniz, yuvanızla alakalı değişimler veya bizzat kendi özel ihtiyaçlarınız nedeniyle paraya ihtiyacınız olabileceğinin göstergesidir. Bu durumda kimi zaman iyimser kimi zamansa kötümser düşünceler içinde olabilirsiniz. Bazılarınız yeni bir yuva kurmak, kimileriniz ev içinde bir değişim, bazılarınızda eşinizin iş durumu gibi sorunlar nedeniyle de dışarıdan destek arayışında olabilirsiniz. Bu durum doğal olarak 10-29 Ağustos tarihlerinde kredi başvurusu veya farklı bir yolla görüşmelerde bulunabilir ve sıkıntılarınızı giderme yoluna gidebilirsiniz. Fakat görülüyor ki, iş hayatıyla ilgili konulardaki sıkıntılar veya yetersizlikler parasal yönden hareketli fakat bir o kadar değişkenlik arzeden bir dönem geçirebileceğiniz işareti gibi. Ancak 10 Ağustos tarihinde Merkür gezegeninin Başak burcu seyri sizler açısından yapılacak bazı görüşmelerin biraz olsun umut taşıyıcı olacağını göstermekte.
Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-11-15-16-19-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-9-28-29-30-31
Yeniay : 15-16
(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 28-29
(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Kaynak : Mynet Astroloji

Geri