Kova Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kova Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Kovalar zaman su gibi akıp gider diye bir söz vardır. İşte bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız Aralık ayına girmiş bulunmaktayız. Şimdi yeni bir yılı karşılamanın tatlı heyecanına şimdiden kendimizi kaptırmaya başladık bile. Yine umutla hayaller kuracağız yine yenilikler yaşayacağız ve yine deneyimlerden geçerek kendimizi başka olaylar, başka insanlarla tanımlamaya çalışacağız. Umarım herşey gönlünüzce gider, umarım herşey sizin için olabilecek en güzel şekilde gelişir diyerek Aralık ayı içinde, aşk ve ilişkilerle alakalı konularda etkili olabilecek enerjileri size izah etmeye çalışacağım.
Sevgili Kovalar ilk enerjimiz, 12 Kasım- 8 Aralık tarihleri arasında devam edecek olan Venüs gezegeninin Oğlak burcundaki seyridir. Bu enerjiden hatırlarsanız sizlere günlük yorumlarınızda söz etmiş ve siz Kovalar için bu enerjinin, biraz geri plana çekilerek, duygularınızı gözden geçirmeniz ve ciddiyetle ele almanız anlamındadır. Venüs Oğlak burcunda zorlu bir konumdur. İster istemez, geçmişte yaşanan ilişkileri gündeme getirebilir. Yıllar önce yaşanmış ve bitmiş bir beraberlik ansızın tekrar canlandığı gibi, bu sadece sizin yüreğiniz içinde gelişen gizli saklı bir durum da olabilir. Yani karşılık bulamayabilir hatta bu nedenle hüzünlenebilirsiniz. Bazılarınız için, sorunlu bir beraberlik dolayısıyla ayrılma noktasında olan çiftler için tekrar düşünme ve bağımlılıklar nedeniyle bir araya gelme süreci anlamı da taşıyabilir.
Venüs Oğlak burcunda her konuda yapılanma, onarma ve doğru düzgün bir sistem kurma anlamında olduğundan sizler için bu dönem, ilişki konusunda kendinizi gözden geçirerek yeni kararlar alabilmek adına belli bir bekleyişin simgesi olabilir. Bir yaş daha olgunlaşan duygularınız, artık hayal kırıklığına müsaade etmeyebilir. Daha ciddi, tutarlı ve kendinizden emin bir halde düşünmeniz halinde bu enerjiyi, 8 Aralık tarihinde burcunuzda ilerleyecek Venüs döneminde olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Kimileriniz bu etki altında, bazı karamsar duygulara saplanabilirsiniz. Yaşamınız açısından yeni bir dönüşüm ihtiyacı içinde olduğunuzdan korkular yaşamanız olasıdır. Fakat ne olursa olsun, kendinizi gerçekleştirmek için bu içsel baskıların faydalı olacağını söylemek mümkündür.O nedenle bu süreci her konuda toparlanmak adına yaşanacak bir zaman dilimi olarak görmeniz gayet faydalıdır.
8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni ise, sizler açısından ilişki konusunda gayet olumlu bir enerjidir. Yeniye yer açabilmek adına, eskilerin devre dışı kalması veya ilişkinizde yaşadığınız sorunların gözden geçirilerek bundan sonrası adına yeni bir sayfa açılması bu etki altında mümkündür. Burada söz konusu olan, yaşanmış ve bitmiş herşeyi yeniden deşelememek ve önünüzdeki yeni yol için harekete geçmektir. Bu süreçte bağımsızlık olgunuz ön planda yer alacağı için, tüm sınırlamalar ve dayatmalardan uzak durmaya çalışmanız doğaldır. Yasaklar kurallar içinde yaşamak yerine, kendinize yeni bir dünya kurarak, ilerlemek çok daha mantıklı olacaktır. Kendi benliğinizi, karşınızdaki insandan ayırarak fakat bir arada olabilecek şekilde dengeleyerek ilişkinizi yaşarsanız, bunun lezzetine doyamayacağınız bir gerçektir.
İlişkinizdeki meseleleri, sabit bir görüş yapısı içinde ele almak yerine, geniş bir perspektif içinde değerlendirmeniz akıllıca olabilir. Arkadaşlık arzunuz veya bu yönde bir paylaşımı tercih etmeniz yine bu dönemin önemli yansımaları arasında yer alabilir. Sizin düşünceniz, tarafsız bir şekilde herşeyi gözlemlemek, kimi zaman duygularınızı gizlemek kimi zaman sempatik bir şekilde ifade etmeye çalışmaktır. Eğer durmuş oturmuş bir ilişkiniz varsa bu süreçte başkalarıyla temasta bulunsanız dahi, bu bir ihanet anlamına gelmez. Fakat eski yaşanmışlıklar hatırına bazı kişileri arayıp sormanız, hatta kimi zaman bir araya gelerek geçmişten söz etmeniz mümkündür. İlişkisi olmayanlar ise bu dönemde aşkta şanslı olacakları için ,karşı cins üzerinde zaten etkili olmaları kolaydır. Bu etki ise, yeni tanışmalara ve yeniden anlaşmalara vesile olabilir. Burcunuzun en özgür kişilerinde ise, bu enerji, yeni insanlara, deneyimlere açık olma zamanı anlamındadır. Bu etki sizin fiziksel görünümünüz açısından da destekleyicidir. Bu dönemde a dan z ye kendinize daha fazla dikkat edebilir, gözlerin üzerinizde olmasından zevk duyabilirsiniz.
Yine bu uzun seyirde dostça paylaşımlarda bulunmak, kimi zaman yeni bir aşkın doğmasını sağlayabilir. Aslına bakacak olursak, ilişkiniz olsun veya olmasın, bu dönemde sizin gönlünüzü fethetmenin yolu öncelikle kafanıza hitap edebilmektir. Zihinsel anlamda, karşınızdaki kişiyle bağ kurabiliyorsanız, onu çekici bulmanız ve bunun devam etmesi halinde ilişkiye dönüşmesi mümkündür. evlilik ve ciddiyet açısından bu enerjiyi değerlendirirsek, tabi ki burcunuzda ilerleyen Venüs gezegeninin etkinliği her zaman için bir şanstır. Astrolojik açıdan –transit bir gezegenin içinde yer aldığı burcun yöneticisi, o gezegeninin dispozitörü yani güçlendiricisi olduğundan son derece önemlidir. Venüs bu sürede burcunuzda ilerlediği için, doğal olarak yöneticisi Uranüs ve Satürn gezegenleridir. Yani sizin yöneticiniz, bu dönemde son derece etkili olacaktır demektir. Uranüs gezegeni bildiğiniz gibi değişimler ve beklenilmeyen sürprizler anlamı geldiği için, 8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında, aşk konusunda tüm burçlardan önce sizin değişim ihtiyacınız daha fazla ön planda olacaktır demektir.
Uranüs gezegeni bildiğiniz gibi yıllardır Balık burcunda ilerlemekte. Bu da demek oluyor ki, ani aşık olmalar fakat kısa süreli ilişkiler veya beklenmedik şekilde sona eren evlilikler yöneticiniz Uranüsün Balık burcundaki karmaşık etkisi nedeniyledir. Bu enerji 2011 yılına kadar devam edeceği için, ilişkilerinizde biraz daha sabırlı olmanız veya biten ilişkiler nedeniyle, aşk konusunda umutsuzluğa kapılmamanız lazım. Şunu unutmayınız ki, hayata verdiğiniz anlam, yaşadıklarınızın bir sonucudur. O nedenle 2009 yılına girerken lütfen güzel şeyler düşleyin ve güzelliklerin sizin olacağını hissedin. Ayrıca umutlarınızı her daim canlı ve güçlü tutun. Hayatın biz insanlara neler getireceğini bilemeyiz. Evet Aralık ayının aşk anlamında bana göre en önemli seyiri olan Kova burcu etkinliğini biraz da astrolojik sohbetle, birlikte incelemiş olduk. Umarım 2009 yılı sizlere en mutlu ve en uzun süreli aşklar yaşatsın. Siz güzelliklere layık, sıradışı ve hümanist değerlere sahip bir burcun insanlarısınız. Her an bir güzellik kapınızı çalabilir. Belki bugün belki de yarın, belli mi olur?
İş ve Kariyer
Astrolojik açıdan, siz Kovaların mesleki kariyer evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin 16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında devam edecek Yay burcu etkinliğinden başladığı gün köşemizde sizi bilgilendirmiş, bu etki altında sosyal hayatın birebir içinde hatta tam ortasında sizi görmek mümkündür demiştim. Çünkü Yay burcundaki Mars birebir olarak, inancınız uğruna mücadele etmek ve değerlerinize sahip çıkmak anlamında, itekleyici bir enerjidir. Amaçlarınızı elde edebilmek adına öncelikle kendinize güvenli, azimli ve kararlı olduğunuz takdirde, elinizden hiçbir şeyin gelmemesi diye bir durum olamaz. Yeter ki siz isteyin ve başaracağınıza inanın. Bu etki altında, sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler gayet ön planda olup, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi gösterebilirsiniz. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görme gibi durumlar yaşanabilir. Düşüncelerinizde fanatik davranmaktan sakının ama bu demek değil ki, herşeyi oluruna bırakacaksınız. Sadece kendi doğrularınız çerçevesi içinde hareket etmeyin demek istiyorum. Yeniliklere, önerilere açık olmaya çalışın.
Aralık ayında etkili olacak ikinci enerjiniz ise, Güneş gezegeninin 22 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında devam edecek Yay burcu etkinliğidir. Dünyamızın aydınlık ve ısı kaynağı Güneş gezegeni Yay burcunda gerek sosyal hayatınızı düzenlemenizi sağlayacak olanaklarla karşılaşmanız gerekse mesleki hayatınız açısından size destek verecek insanlarla bir araya gelmeniz anlamı taşıdığından dolayı son derece etkili bir seyir. Çünkü bu dönemde, ummadığınız yardımlarla karşılaşabilirsiniz. Liderlik gücünüzü destekleyen grup faaliyetlerinde öncü bir rol oynayabilir, kendi çevreniz dışındaki dünyanın kapılarını kolaylıkla açabilir, kendinizi ve yeteneklerinizi hayata geçirebilirsiniz. Bu etki altında sabit görüşlerinizde inat etmemeli, orijinal fikirlerinizden herkesin istifade edebilmesini sağlamalı, öncelikle kendinizi yeniden gözden geçirerek eksiklerinizi tamamlamalısınız. Şimdi size yaşam kısa süreli de olsa umutlarınızı gerçekleştirmeniz için olanak vermektedir.
Bundan yararlanmak için öncelikle sizi huzursuz eden zincirlerinizden kurtulmakla işe başlayınız, yeniliklere açık olunuz, eskiyle alakalı olan tüm kötü anılarınızı geride bırakınız. Zaman değişim zamanı bunu unutmayınız. Sizler Uranüs gezegeninin sıradışı kişilerisiniz, değişim sizin diğer adınız olduğuna göre geçmişe takılmanın anlamı olmadığını biliniz. Yay burcu seyir zamanlarında her yıl, tüm burçlar için, yeni bir umut, gelişim ve adım anlamındadır. Bu enerjiyi doğru bir biçimde kullanmanın yolu, kibirden ve abartılı düşünmekten uzak durmak, dünya görüşünüzü inancınızla güçlendirerek yol almaktır. Kovalar için bu zaman dilimi, sosyal hayatın renklenmesi olduğu gibi, ideallerinize sahip çıkarak, sadece kendiniz adına değil, tüm insanlık için yararlı bir şeyler yapabilmektir. Yine bu etki altında yeni faaliyetlerde bulunabilir, sıradışı kişilerle tanışabilir, büyük bir grubun önemli bir parçası haline gelebilirsiniz. Yüksek eğitim, iş hayatı, dostluk ilişkileri, güçlü insanlarla işbirliği, bu enerjinin güçlü titreşimleri altında mümkündür.
Yine mesleki konularda etkili olması muhtemel bir başka enerjiniz ise, 23 Kasım- 12 Aralık tarihleri arasında devam edecek, Merkür gezegeninin Yay burcundaki seyridir. Siz Kovalar için, sosyal hayatın canlanması, sizinle ortak iş birliğinde bulunacak arkadaşlarınızla temasınız açısından etkili olacak bu süreçte, sevdiklerinize karşı son derece cömert davranabilirsiniz. Yabancı kültürler, diller, egzotik yerler fazlasıyla ilginizi çekebilir. Yeni insanlarla tanışabilir, bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Kimileriniz bu etki altında, yabancı ülke bağlantılı bir grubun içinde yer alabilir veya herkesin yararına olacak, sosyal aktivitelere katılabilirsiniz. Politika, medya, yayıncılığın her alanında faaliyet gösterebilir, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz. Örneğin kimileriniz bu dönemde havayollarıyla alakalı bir meslek sahibi olabilir, değişik insanlarla bir arada olabilirsiniz. Yolculuklar bu dönemin etkili faaliyetleri arasındadır. Enerjinizin yüksek olacağı bu süreçte çocukları olan burç mensupları onlarla yakından ilgilenebilirler.
Sıradışı ve orijinal insanlarla bir araya gelmeye çalışabilir, aşk konusunda etkili bir dönem geçirebilirsiniz. Yalnız size tavsiyem, abartıya kaçmamak, bağlantıda bulunacağınız insanları iyi gözlemlemektir. Çünkü iyi niyetin dozu bu süreçte artabilir. Bu ise gereğinden fazla dağılmanız anlamına gelebilir. Arkadaşlık merkezli aşk ilişkileri yaşanabilir veya partnerinizle arkadaş olmaya daha fazla önem verebilirsiniz. Sevgili kabul etmeniz için, sevgi vermenin gerekli olduğunu düşüneceğiniz bu dönemde kimi anlarda kendi ihtiyaçlarınızı daha fazla önemsemeniz de mümkündür. Yine bu etki altında, bir arkadaşınız size oldukça destek verebilir, hatta seyahate birlikte çıkabilirsiniz. Malum önümüz bayram olduğu için böyle bir olasılık görülebilir. Cinsellik konusunda ise, eğer sevildiğinizi hissetmiyorsanız ilişki yaşamınız da zordur. Arzu edilen olmanız, size inanılmaz bir haz verebilir.
Pluto Oğlak Burcu Enerjisinin Siz Kovalara Olan Etkisi
Sevgili Kovalar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Geçtiği yaşam alanı sebebiyle kendinizi yeniden oluşturmak ve dönüştürmek için her şeyden önce bilinçaltınızdaki tüm korkulardan, olumsuzluklardan ve yargılamalardan uzak durmanız gerekecektir. Öncelikle kendinizi arındırmalı, yanlışlarınızı net bir şekilde ortaya koyarak kabullenmeli, ve eksiklerinizi gözden geçirmelisiniz. Kendi içinizdeki gücü ortaya çıkarmaktan korkmak yerine, bu gücü yaşamınızın hangi alanında kullanmanız gerekiyor önce bunu saptamalısınız. Bunu yapmanızın yolu ise, içinizdeki inancı açığa çıkarmak ve sizden daha büyük bir gücün varlığını yüreğinizin içinde hissetmekle olabilir.
Siz olumsuz düşünmeye ve yaşamın gerçekleriyle yüzleşmemeye devam edecek olursanız, Pluto bu süreçte kimi aylarda sizi oldukça zorlayabilir ve siz bu içsel baskı sonucu bu dersi öğrenmek zorunda kalabilirsiniz. Sizler bu dönem içinde geriye çekilmek, inzivada yaşamak ve insanlarla fazla temas halinde olmak yerine kendi içinize yönelebilirsiniz. Böyle zamanlarda kendinizi ve yaşadığınız her şeyi geçmişe dönerek öyle bir yargılamaya başlarsınız ki, kendinizin yargıcı gibi davranarak cezalandırmaya kalkışabilirsiniz.
Eğer doğum haritanızda Pluto zorlu enerjiler altında ise, bu süreç aynı bu şekilde bir özellik gösterebilir. Eğer tam tersi durumda ise, o zaman siz kendi içinizdeki arınmayı ve düzeltmeyi daha kolay başarabilirsiniz. Oysaki ne etkiler altında olursanız olun yapmanız gereken tek şey geçmişin gölgesi altında kalarak, üzülmek, hayıflanmak yerine kendi içinizdeki özgür insanı ortaya çıkarmak adına arınmak olmalıdır. Ayrıca bu süreçte etrafınızdaki insanları iyice tanımadan, insancıl duygular içinde hareket ederek sırlarınızı kimseyle paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Elinizdeki bilgileri, emek sarfettiğiniz herşeyi ve size ait olan ahremiyetinizi korumaya çalışmalı, başkalarının sizi yönlendirmesine izin vermemelisiniz.
Parasal Konular
Finans evinizde seyrini sürdürmekte olan Yönetici gezegeniniz Uranüsün, son aylarda Satürn gezegeniyle olan karşıtlığı biliyorum ki siz Kovalar için hakikaten zorlayıcı bir yansıma oluşturuyor. Bir yandan bağımlılıklarınız, diğer yandan değişim ihtiyacınız derken, kazancınız da bu zorlu görünüm altında, sizi kendi kaynaklarınızla geçinmeye bazen de tam tersine başkalarının desteğine ihtiyaç duymanıza yol açıyor. Bu zorlu görünümün, kısa süreli olumlu gezegen etkinliklerine bile gölge düşürdüğü bir gerçek. Aralık ayı boyunca birbirlerini dikiz etmeye devam edecek bu iki gezegen, 31 Aralık tarihinde Satürn gezegeninin geri hareketi nedeniyle 2009 yılının bazı ilk aylarında tam karşıtlık oluşturması nedeniyle yine dikkatleri üzerinde toplayacaktır. Örneğin Şubat 2009 da maddi konularda gayet dikkatli olmak lazım. Bu uzun bir seyir ama, bazı Aylarda özellikle Aralık ayı içinde, Mars gezegeninin Yay burcundaki ilerleyişi nedeniyle, özellikle kredi ve elden borç alma mevzularında kesinlikle dikkatli olmanız gerekiyor.
Çünkü Mars Yay burcunda abartılı bir iyimserliğe son derece açık bir enerjidir. Özellikle, 5-26 Aralık tarihleri arasında lütfen ve lütfen maddi anlamda risk altına gireceğiniz hiçbir harekette bulunmayın. Bu tarihler arasında ödeme zorlukları fazlasıyla ön planda olabilir. Zaten günlük yorumlarınızda sizlere sıcağı sıcağına bilgi vermekteyim. Fakat bana göre, Aralık ayı maddi açıdan hakikaten dikkatli olunmayı gerektiriyor. Tabi ki her kova aynı olayları yaşamayacağına göre, haritalarınızdaki enerjileriniz nispetinde kimileriniz bu enerjiyi sakin ve ılımlı karşılayabilir ve zarar almadan atlatabilir. Fakat tam tersi bir durumda mevcut borçları ödeme veya dışarıdan destek bulma konusunda, hele hele başka yerlerden borç bularak yüksek faizle, nasılsa öderim diye bir borcun altına girmek kesinlikle doğru değil. Hani kelime yerindeyse, en ekonomik şekilde hareket etmek ve ayaklarınızı yorganınızın içine iyice çekmek gerekiyor.
Bu tarihler arasında dikkatli olmayı unutmayın diyor ve şimdi finansal konularda uzun bir seyir olması açısından son olarak izah etmeye çalışacağım enerji, Satürn gezegeninin Başak burcundaki ikinci geri hareketidir. Şimdi beraber, önce Satürn gezegeninin bu burçtaki etkisinin size ne gibi yansımaları var bunu inceleyelim. Daha sonra 31 Aralık 2008-16 Mayıs 2009 tarihleri arasında etkili olacak bu geri harekette nelere dikkat etmeliyiz bunları gözden geçirelim. Böylece bu yıla veda ederken bizimle birlikte olacak bu ağır gezegeninin seyrini bir kez daha hatırlayalım. Aslında bu seyirin anlamını tam olarak özümsediğinizde, yıl içinde parasal alanlarda meydana gelen tüm enerjileri doğru bir biçimde değerlendirmeniz mümkün olacaktır.
Satürn Gezegeninin Geri Hareketinin Siz Kovalara Olan Etkisi:
Hatırlarsanız, Eylül 2007 tarihinde Satürn Başak burcunda seyrine başladığında, o ayki yorumlarınızda ikinci yöneticiniz olan Satürn gezegeninden sizlere bahsetmiş ve, maddesel, duygusal, cinsel ve ruhsal olarak bir tür yenilenme deneyimleri yaşayabileceğinizi söylemiştim. Artık geçmiş yaşantınızdaki hayat şartlarınız değişime uğrayacak, aşırı isteklerinizi veya saplantılarınızı terk etmek durumunda kalacaksınız. Bunların tümüyle baş etmenin sırrı ise, sıkı sıkıya sarıldığınız değerlerinizin sizin için ne kadar önemli olduğu ve nelerden vazgeçebileceğiniz, neler olmazsa yine ayakta kalabileceksiniz olgusuyla sıkı sıkıya bağlıdır. Yani siz bağımlılıklarınızdan taviz vermezseniz yaşadığınız deneyimler sizi onlardan uzaklaştıracaktır. Eğer eşinizin parasına güvendiğiniz bir yaşam sürüyorsanız, bu parayı elde etmeniz güçleşecek, ailenizin desteğiyle ayakta duruyorsanız bundan eskisi gibi yararlanmanız mümkün olmayacak, çalışmadan etmeden birilerine sığınarak yaşıyorsanız artık bu durum sona erecek ve hırsla çalışmak zorunda kalacaksınız. Ek gelir kaynaklarınız elinizden çıkabilecek ve siz iki kat kazanmak zorunda kalacaksınız. Cinselliğinize aşırı düşkün bir yaşam sürüyorsanız buna bir son vermek ve belirli bir düzende yaşamak zorunda kalacaksınız. Finansal borçlarınız olduğu halde aşırı harcama yapıyorsanız, bankalarla sorunlarınız nedeniyle tutumlu olmayı öğreneceksiniz. Krediler alarak hayatınızı geçindiriyor ve işinizi ayakta tutmaya çalıştığınız halde, gelir düzeyiniz tam tersi bir yaşam sürüyorsanız, eskisi gibi bu kredileri temin edemediğiniz için, daha fazla emek sarfederek işinizi ayakta tutmaya özen göstereceksiniz. Kısaca neye güvenip bel bağladıysanız fakat karşılığında bir şey yapmadan tembel oturuyorsanız bilin ki, Satürn bir gölge gibi tepenizde olacaktır diye devam etmiş ve bu süreç size her ne kadar zorlu gelse de, çalışan, çalıştığı emeğin karşılığında düzgün yaşam süren, her türlü gelirine karşı mütevazi olmasını bilen, içgüdüsel arzularını iradesine yenilmeden dengede tutabilen, yan gelip yatmadan kimseye güvenmeden çabalayan, hakkı olmayana el uzatmayan, hiç kimse Satürn gezegeninin yaratacağı etkilerden ürkmemeli, yaşamını aynen sürdürmeli ve ödüllerini beklemelidir. Doğru düzgün yaşayan hiç kimse bu enerjilerden kötü bir şekilde nasibini almayacaktır. Satürn öğretmendir ve dersini alan kişiye ise sağlam temelli ödüller sunar ve Satürn gezegeninin ödülü geçici değil kalıcıdır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Umarım sizin için bu iki buçuk yıl oldukça mutlu huzurlu ve sağlam deneyimler şeklinde yaşanır diyerek bitirmiştim.
İşte 31 Aralık 2008 tarihinde başlayacak, Satürn gezegeninin ikinci geri hareketi 16 Mayıs 2009 tarihine devam edeceğinden siz Kovaların bu süreç içinde yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek geri hareketin bitim tarihinde, sizlerin yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, parasal konularda da, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
Pozitif Enerjili Günler :2-3-7-8-11-12-19-20-21-24-25-29-30-31
Zayıf Enerjili Günler :9-10-15-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler :11-12
Yeniay :2-3
(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :15-16
(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
çiğda
Ç
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
993
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
PaSikA
PaSikA
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
KızılÖtesi
KızılÖtesi
Üst