1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kova Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Konu, 'Kova Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  kova burcu eylül ayı yorumu 2009 eylül ayı kova burcu Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Kovalar, doğru düzgün bir ilişkiye kimin hakkı var deseler, emin olun ki sizleri gösterirdim. Çünkü 2005 yılından beri oldukça zorlayıcı derslerin öğreticisi, zamanın efendisi Satürn gezegeni, 2 Eylül tarihinden itibaren, ciddi ilişkiler, evlilik, ortaklık(iş) konularındaki denetleme, eğitme, forma sokma, yönetme ve sınavını yaparak karnenizi elinize verme görevini bitirmiş durumda olacak. Bu dönemin etkilerini Yaşam Enerjisi bölümünde geniş bir şekilde ele aldım.

  Eylül ayında ise, burada, önce ileri daha sonra geri ve 8 Eylül tarihinden itibarense tekrar ileri hareketine devam edecek, evin gerçek sahibi Venüs gezegeni Aslan burcunda hükmünü sürdürmeye devam edecektir. Venüs bu burçta sizlerin karşınıza çıkacak olan kişilerin de bir göstergesi anlamı taşıdığı için, genel olarak kendisini ön planda tutmaya çalışan, biz olmaktan ziyade ben diyen, pohpohlanmak için ilişki kuran, sizin düşünceleriniz ve isteklerinizden ziyade, kendi isteklerini dayatan insanlarla karşılaşma olasılığınızın yüksek olduğunu gösteriyor.

  Öncelikle evliliği veya ciddi ilişkisi hala devam eden kişilerin bu ay içindeki enerjilerinden başlamak isterim. Venüs tüm ay boyunca buradaki transitini sürdürürken, aşk evinizde bulunan aktivite gezegeni Marsla olumlu bir görünüm yapacaktır. Mars doğal olarak bu alandan bir daha iki yıl sonra geçeceği için şimdi siz Satürn gezegenini yolcu etmenin ve geride kalan eğlenceli Venüs eşliğinde Mars gezegeninin kıpır kıpır enerjisiyle oldukça neşeli, hareketli günlere başlayacaksınız. Birlikte yapılan kısa geziler, belki küçük bir seyahat veya hoşlandığınız hobilerin paylaşımı, evliliğinizi veya ilişkinizi yeniden oturtmuş olmanın hazzı ile birbirinize daha fazla bağlanabilir, duygularınızı cinsel yönde doyurabilir ve güzel bir dönem geçirebilirsiniz. Tabiki sizin gibi kader birliği olan kişiler için lezzetli bir süreç olacağı şüphesizdir.

  İlişkisi sorunlar yaşayarak Temmuz sonunda sarsıntı geçiren ve Ağustos başında ayrılanlar ise, 8 Eylül tarihine kadar tekrar beraberliklerine dönmeyi düşünmüş olsalar bile, bu tarih geldiğinde artık yapılacak tek şeyin veda etmek olduğunu anlayacaklardır. Şimdi biten herşeyin kendi içindeki dersini alarak yeni bir sayfa açarak yola devam etmek en mantıklı durum olacaktır. Çünkü bu arada Mars gezegeni size bir aşk fırsatı daha vereceği transitini sürdürmekte. Eylül sonuna kadar aşk ve flört evinizde seyrini sürdürecek Mars iki yıllık yeni bir aşkın başlangıcına imza atabilir. Eğer sizler bu dönemde veya Ağustos ayı içinde yeni bir beraberliğe adım attıysanız, bu kişiyle oldukça hareketli günler yaşayacağınızı bilmelisiniz. Çünkü bu transit, hem yaratıcı bir şekilde kendinizi ifade etmenizi hem de hayatın eğlenceli ve zevkli yanlarından yararlanmanız için hız getiren, aktivite sunan, fikir paylaşımı açısından renkli, sözel ifadenizi istekleriniz için yönlendirebilme gücü sunacak etkinliktedir. Yalnız tek dikkat etmeniz gereken konu, dağılmamak, iki seçenek arasında kararsızlık yaşamamak, karşınıza çıkan kişi veya kişileri iyice incelemek, araştırmaktır. Her ne olursa olsun temkinli olmak, ileride üzülmekten daha iyidir.

  Bu enerjinin bir diğer anlamı da, evli veya birlikte yaşayan, çocuk sahibi olmayı düşünen çiftlerin ikiz bebek sahibi olma veya ikinci kez çocuk sahibi olmalarını sağlayacak bir enerji sunmasıdır. Bu bebeğin cinsiyetinin, erkek olması olasılığını yükseltecektir.

  İş ve Kariyer

  Yönetici gezegeniniz Uranüs 2003 yılından bu yana, para evinizdeki transitini sürdürmekte. Tabiki bunun anlamı maddi ve manevi sahip olduğunuz değerler konusundaki iniş ve çıkışların beklenmedik şekilde sizi bulmasıdır. Kimi zaman birdenbire sahip olduğunuz kaynaklar, kimi zaman farklı etkilerle elinizden çıkabilmekte. Aslında istikrarlı bir akışın olmayışının da bir nedeni de bu durumdur. Bu alan, yeteneklerinizi hayata geçirerek finansal anlamda güç elde ettiğiniz yerdir. Eylül ayında, Mars gezegeniyle olan zorlu görünümü iki hafta kadar devam edecek ve oldukça etkili ve sert bir görünüm oluşturacaktır. Bu bir başkaldırı ve yenilik yapmak ihtiyacınızın göstergesidir. Olumlu anlamda kullanılması durumunda sizin, alışılmamış ve orijinal işler aracılığıyla maddi gelirinizi yükseltmek amaçlı girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir. Klasik kurallar yerine modernleşmeyi daha fazla önemseyerek, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanarak ve sonsuz bir irade gücüyle hareket edilirse, iyice incelenir ve neler yapılacağı yönünde ön çalışmalar yapılırsa, hem gelir kaynaklarınızı çoğaltmanızı hem de mevcut işinizi sürdürürken, bir başka iş alanında, ikinci bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.

  Olumsuz anlamı ise, dağınık ve yüzeysel bir şekilde hareket etmek, hiçbir bilginiz olmayan girişimlere, incelemeden girişmek, gündelik iş temponuzdaki yoğunluğun artışı ile, patron konumundaki kişilerin birçok angaryasıyla karşılaşarak asıl işleriniz dışında görevlerle karşı karşıya kalmak anlamı taşır. Bu durum doğal olarak isyan bayrağını kolayca çekmenize ve mevcut işinizi, neredeyse bırakmanıza kadar varacak tersliklere neden olabilir. Bu olasılıkları muhakkak göz önünde tutarak, ve 11 Eylül tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasını da hesaba katarsak, başkalarından elde ettiğiniz gelir kaynaklarıyla ilgili konulara daha dikkatle eğilmeli, kendinizi düzenlemeli ve bugüne dek izlediğiniz yol veya yöntemler üzerinde düşünmelisiniz. Her ne olursa olsun, kendi ayaklarınızın üzerinde durmak gerektiğini bilerek, kesinlikle sağlam olan mevcut durumunuzu bozmaya kalkmamalı, şikayetçi olduğunuz durumlar varsa, otorite konumundaki kişilerle uyumlu bir şekilde biraraya gelerek konuşmalı ve uzun zamandır iş sorunu çekiyorsanız, maddi ödemelerinizle ilgili muhakkak önlemler almaya başlamalısınız. Kısaca, içinde bulunduğunuz şartlar sebebiyle kesinlikle sabırlı olmak gerektiğini bilin ve sırf ego çatışmaları veya yoğunluk sebebiyle bunalarak ileride pişman olacağınız kararlar almaya kalkmayın.

  Yaşam Enerjisi

  Evet sevgili Kovalar oldukça zahmetli, yorucu hatta kelimenin tam anlamıyla bitik bir vaziyettesiniz. Tabi ki kimileriniz Satürn dersini iyi tamamladığı için bugün bunları okurken oldukça mutlu ve huzurlu. Sözüm başarmış olanlara. Yaşam devam eden bir ritmik döngü olduğuna göre, dersleriniz henüz bitmediğine göre, şimdi bir başka yolculuk ve sınav için hazırlanmaya ne dersiniz? Bu seferki dersin adı, korkularınızla yüzleşmek kanalıyla gelişmek ve maddi ve manevi değerlerinizi oluşturmak, kimseye muhtaç olmadan ve kimseden destek görmeden kendi yağınızla kavrulmayı öğrenmek olacaktır. Tabi ki zorlu bir süreç daha önünüzde başlamakta. 2 Eylül 2007 de başlayacak bu dönem 29 Ekim 2009 a kadar sürecektir. Son ikibuçuk yıldır ikili ciddi ilişkiler, evlilik, ortaklık konularında acı deneyimler yaşadınız ve yaşadıklarınızın sonunda kimileriniz evliliğini sağlam zeminlere oturtmayı başardı, kimileriniz ayrılıklar yaşayarak sabretmeyi öğrendiniz, bazılarınız ise öğrendiklerinden sonra yalnızlığı tercih etti. Her ne olursa olsun, bu sürecin sizleri olgunlaştırdığını ve bir ilişkinin nasıl olması gerektiğini, paylaşımın ne anlama geldiğini, bir başkasıyla bütünleşme duygusunu ve benzeri tüm dersleri Satürn aracılığıyla öğrenmeye çalıştınız. Böyle bir ilişki sürecinin bir daha yaşanması için otuz yıl geçmesi gerekiyor. Umarım herşey gönlünüzce olacak şekilde ayarlamalar yapmışsınızdır. Bu yaşadıklarınızı ömrünüzün sonuna dek unutmayacağınızı bilmelisiniz. Birlikte olduğunuz insan(lar) ve size yaşattıkları, sizin davranışlarınız ve onlarla geçirilen zaman, yüreğinizin bir yerinde hep saklanacaktır.

  Şimdi ise öğrendiklerinizden edindiğiniz tecrübeyle, duygu dünyanızla alakalı herşeyi yeniden yapılandırarak kendi içsel derinliklerinizi keşfetmek durumundasınız. Birçok deneyimle karşı karşıya kalarak gerek maddi gerekse manevi anlamda kendinizi, kendinize yetecek hale getirmeniz gerekecektir. Dünyada yapayalnız olduğunuzu farzederek, geçiminizi sağlamak zorundasınız. Bu süreçte dışardan yardım görmeniz zor olacağı için, eşiniz veya başkalarının desteği olmadan çalışmak hayatınızı kurmak ve geçinmek size kalıyor. Bu sürece kadar eşinizin kaynaklarıyla ayakta kaldıysanız, bu dönemde o kaynaklarda kesintiler veya gecikmeler, kimilerinizde ise tümüyle yoksun kalmalar meydana gelebilir. Dışardan destek veren veya sizin kendi işiniz dışında kazandığınız gelir kaynaklarınızla alakalı olaylar meydana gelebilir.

  Yine bu süreçte, cinsel konularda zorlanmalar, geri planda kalmayı istemek, zevk alamamak veya yaşananan tecrübeler dolayısıyla genel bir isteksizlik görülebilir. Her ne olursa olsun bu süreçte önemli olan neyi ne kadar istediğiniz değil, elde etmek için ne kadar çaba sarfetmeniz gerektiğidir. Yapmanız gereken, bunun bilincinde olarak şimdiden kendinizi düzenlemeniz, hazırlamanız ve sürece girerken olabilecek durumlara karşını özgüveninizi ayakta tutmanızdır. Satürn gezegeninin bu dönemde Başak burcunda ilerleyecek oluşu, sizlerin sıkı bir çalışma, disiplin ve gündelik iş temposu içinde oldukça yoğun bir şekilde çalışmak zorunda kalacağınızı, iş ilişkilerinizi sürekli ılımlı ve hoşgörülü bir tarzda sürdürmeniz gerektiğini, sağlığınıza özel bir önem vererek, iş gücü kaybına yol açmaması için kendinize dikkat etmenizi gerektiğinin göstergesidir.

  Bu süreci şu ana kadar yazılanlar ışığında değerlendirirsek, maddesel, duygusal, cinsel ve ruhsal olarak bir tür yenilenme deneyimleri olarak özetleyebiliriz. Artık geçmiş yaşantınızdaki hayat şartlarınız değişime uğrayacak, aşırı isteklerinizi veya saplantılarınızı terk etmek durumunda kalacaksınız. Bunların tümüyle baş etmenin sırrı ise, sıkı sıkıya sarıldığınız değerlerinizin sizin için ne kadar önemli olduğu ve nelerden vazgeçebileceğiniz, neler olmazsa yine ayakta kalabileceksiniz olgusuyla sıkı sıkıya bağlıdır. Yani siz bağımlılıklarınızdan taviz vermezseniz yaşadığınız deneyimler sizi onlardan uzaklaştıracaktır. Eğer eşinizin parasına güvendiğiniz bir yaşam sürüyorsanız, bu parayı elde etmeniz güçleşecek, ailenizin desteğiyle ayakta duruyorsanız bundan eskisi gibi yararlanmanız mümkün olmayacak, çalışmadan etmeden birilerine sığınarak yaşıyorsanız artık bu durum sona erecek ve hırsla çalışmak zorunda kalacaksınız. Ek gelir kaynaklarınız elinizden çıkabilecek ve siz iki kat kazanmak zorunda kalacaksınız. Cinselliğinize aşırı düşkün bir yaşam sürüyorsanız buna bir son vermek ve belirli bir düzende yaşamak zorunda kalacaksınız. Finansal borçlarınız olduğu halde aşırı harcama yapıyorsanız, bankalarla sorunlarınız nedeniyle tutumlu olmayı öğreneceksiniz. Krediler alarak hayatınızı geçindiriyor ve işinizi ayakta tutmaya çalıştığınız halde, gelir düzeyiniz tam tersi bir yaşam sürüyorsanız, eskisi gibi bu kredileri temin edemediğiniz için, daha fazla emek sarfederek işinizi ayakta tutmaya özen göstereceksiniz. Kısaca neye güvenip bel bağladıysanız fakat karşılığında bir şey yapmadan tembel oturuyorsanız bilin ki, Satürn bir gölge gibi tepenizde olacaktır.

  Sevgili Kovalar yukarıdaki süreç size her ne kadar zorlu gelse de, çalışan, çalıştığı emeğin karşılığında düzgün yaşam süren, her türlü gelirine karşı mütevazi olmasını bilen, içgüdüsel arzularını iradesine yenilmeden dengede tutabilen, yan gelip yatmadan kimseye güvenmeden çabalayan, hakkı olmayana el uzatmayan, hiç kimse Satürn gezegeninin yaratacağı etkilerden ürkmemeli, yaşamını aynen sürdürmeli ve ödüllerini beklemelidir. Doğru düzgün yaşayan hiç kimse bu enerjilerden kötü bir şekilde nasibini almayacaktır. Satürn öğretmendir ve dersini alan kişiye ise sağlam temelli ödüller sunar ve Satürn gezegeninin ödülü geçici değil kalıcıdır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Umarım sizin için bu ikibuçuk yıl oldukça mutlu huzurlu ve sağlam deneyimler şeklinde yaşanır ve biter.

  Pozitif Enerjili Günler :3-4-5-13-14-22-23-24-27-28

  Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-29-30

  Ay Takviminiz : 22-23-24

  (Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay Takviminiz : 8-9

  (Ay gezegeninin Aslan burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Not:

  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

  Sevgili Kova, Güç kaynağınız olan aklınız ve orijinal düşüncelerinizle çevrenizdeki insanlar üzerinde her zaman çarpıcı bir etki bırakabilirsiniz.

  Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

   
Kova Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kova burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Kova burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  mart ayında doğanların burcu nedir Sevgili Kovalar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Acısıyla tatlısıyla, kimbilir neler yaşadınız, neler sizi üzdü neler sevindirdi. Hayat böyle bir yolculuk işte. Kimi gün mutlu olacağız kimi gün üzüleceğiz ama bir şekilde ayakta durmaya çalışacağız. Ben Mart ayının sizlere arzuladığınız güzellikleri getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum....
 2. Kova burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Kova burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  kova burcu haziran ayı kova burcu haziran ayı yorumu yorumu Aşk ve İlişkiler 21 Mayıs � 21 Haziran tarihleri arasında Güneş, 13 Haziran tarihine kadar Boğa burcunda düz olarak seyrine devam edecek, iletişim gezegeni Merkürün seyri, aşk hayatınızla ilgili konularda sürecin epeyce hareketli geçeceğinin belirtisidir. Çünkü Güneş astrolojide ifade gücümüz, İkizler burcunda ilerlemesi ise,...
 3. Kova burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  Kova burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  2011 burçlar 2011 kova burcu yorumu 2011 eylül ayı kova burcu yorumu burçlar kova burcu 2011 yorumu kova burcu yorumları kova burcu özellikleri eylül ayı kova burcu yorumu hakkında detaylı bilgiler Daha önceki yazılarımızda Kova Burcu'nun günlük, aylık, ve yıllık yorumlarını paylaşmıştık melekler...Şimdiki yazımızda ise Kova Burcu 2011 Eylül ayı yorumunu paylaşıyoruz... Eylül ayı siz...
 4. Kova Burcu 2012 Eylül Ayı Burç Yorumunuz...Kova Burcu Meleklerimize...

  Kova Burcu 2012 Eylül Ayı Burç Yorumunuz...Kova Burcu Meleklerimize...

  Kova Burcu 2012 Eylül Ayı Burç Yorumu Kova Burcu Aylık Burç Yorumu İnsancıl iradeli yardımsever Kova Burcu Meleklerimizi bakalım bu ay neler bekliyor....Hayatlarına neler yön verecek...Yıldızlar onlara neler söylüyor...Başarı sağlık mutluluk hangileri yüzlerini güldürecek... Umuyorum ki geçen aylardaki karmaşık dönemi bir miktar düzene sokabildiniz. Emin olmalısınız ki iyi...
 5. 2014 Eylül Ayı Kova Burcu Yorumu

  2014 Eylül Ayı Kova Burcu Yorumu

  2014 kova burcu eylül ayı, kova burcu eylül ayı yorumu, aylık burç yorumları Sevgili kova burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2014 Eylül Ayı Kova Burcu Yorumunu, astrologlarından öngörülerinden yararlanarak bu sayfamızdan paylaşıyoruz... Eylül 2014 Kova Burcu Aşk ve İlişkiler 1-7 Eylül haftası: 2 Eylül tarihindeki Merkür-Terazi burcu geçişi, geniş bir çevrede...

Sayfayı Paylaş