Kova burcu 2009 Mart ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kova burcu 2009 Mart ayı Yorumu
mart ayında doğanların burcu nedir
Sevgili Kovalar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Acısıyla tatlısıyla, kimbilir neler yaşadınız, neler sizi üzdü neler sevindirdi. Hayat böyle bir yolculuk işte. Kimi gün mutlu olacağız kimi gün üzüleceğiz ama bir şekilde ayakta durmaya çalışacağız. Ben Mart ayının sizlere arzuladığınız güzellikleri getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu Aşk hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili genel enerjilerinizi içermekte. Şimdi beraber tarih ve önem sırasına göre maddeler halinde bunları gözden geçirelim.
Aşk ve İlişkiler
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında iletişim evinizde geri hareketine başlayacak Venüs gezegeni, gerek aşk gerekse ilişkiler konusunda tüm burçlar için Mart ayına damgasını vuracağa benziyor. Hatta diyebilirim ki, bu ayki tüm enerjileri Venüsün gölgesi altında incelemek gerekiyor. Herşeyden önce Venüsün hayatın güzellikleri ve insanın lüks ve konfor arzusu, sevgi alışverişinde takındığı tutum olarak önemini birçoğunuz bilmekte. Bu tarihler arasında Koç burcunda oluşu, bir de geri hareket yapması beraberlikler açısından zorlayıcı olabilir. Böyle bir enerji öncelikle bencil ihtirasların göstergesi olarak dikkat çekiyor. Bu tarihler arasında başkalarıyla bağlantıda bulunma tarzınız ve ilişkinizdeki agresif tutumunuzun muhakkak dengeye kavuşturulması şart. Çünkü bu bakış açısı altında sağlıklı bir ilişki yaşamak zor. Ayrıca geri hareketler, geriye dönüş manası da taşıdığından, sizleri geçmişte yaşanan bir ilişki veya yeni sonlanan birlikteliğiniz nedeniyle oldukça düşündürücü olabilir. Genel olarak ele aldığımız bu etkinin yaratabileceği yansımalar Her Kova burcunda aynı olmayacağına göre, ilişki tiplerine göre incelemek daha geniş bilgi edinmeniz açısından faydalı olabilir.
İlişkisi problemli olan çiftler açısından bu seyir esnasında dikkat edilecek en önemli husus, her iki kişinin veya bizzat sizin kendinizi ve beraberliğinizi gözden geçirmeniz ve nerelerde yanlışlarınız var veya bu ilişkide yanlış giden şeyler nedir bunu sorgulamanız gerekiyor. Onarım zamanı olan bu süreçte yapacağınız her dürüst yüzleşme, problemleri çözebilmenizde destekleyici olabilir. Ayrıca böyle bir süreçte kendinize düşkünlük göstermekten ziyade, beraberliğiniz açısından mevzuları ele almanız gayet faydalı olabilir. İletişim evinizde gerçekleşen bu geri hareket gösteriyor ki, sözel anlamda da sıkıntılar oluşması mümkün. Demek ki buna da dikkat etmeniz gerekiyor. Kırıcı konuşmalar, duygularını dışa vurmamalar veya tam tersine ağzınıza geleni konuşmalar, kendinize hayran tavırlar, sürekli fikirlerinizi savunmalar sakıncalı olabilir. Ayrıca geçmişte aranızda yaşanan veya her ikinizin de mazisinde olan bazı problemler yeniden ortaya çıkabilir. Çözmek için ılımlı yaklaşımlarda bulunmanız gerektiği halde tam tersine bütün bunları birbirinize karşı kullanmanız mümkündür. Yapılması gereken ortak bir nokta oluşturmak ve olgun düşünmek ve durum ne olursa olsun geri hareket bitmeden acil kararlar vermemektir. Bu seyir Nisan ayında geri hareket olarak sona erdiğinde herşey çok daha netlik kazanabilir.
İlişkisi sağlam olanlar ise bu dönemde partnerleriyle özgür yaklaşımlar içeren bağlantılar içinde olmaktan zevk alabilirler. Yani her iki taraf ta, kendi zevklerine hobilerine zaman ayırmaktan hoşlandıkları gibi, beraberce de zevklerini paylaşabilirler. Daha tutkulu ve erotik anlamda birbirlerine daha sıcak davranmaları mümkündür. Eskiye ait bazı konuların gündeme gelmesi yine mümkündür. Fakat bu herhangi bir sorun yaratmaz. Sıradışı güzellikler yaşama isteğiniz yoğunlaşabilir. Yine benlik duygusu ön plandadır. Fakat bunun yaratabileceği sakınca çok azdır. Genelde çevrenizle haşır neşir olmaktansa birarada olmayı daha fazla tercih edebilirsiniz. Kısaca hayatı birlikte tüm zevkleriyle, orijinal güzellikleri paylaşmak sizi memnun edebilir.
İlişkisi olmayanlar ise bu enerji altında, geçmişin sorgulamalarını kendi içlerinde yapabilirler. Fakat bu durum, kişisel özelliklerinize göre kimi zaman ciddi boyutlarda sorunlara yol açarken bazen de çok işe yarayabilir. Venüs geri hareket zamanlarında kişinin kendini her konuda haklı bulması mümkündür. Kendinizi daha fazla sevdiğiniz için, eskiyle alakalı herşeyde haklı olduğunuzu, size karşı adil olmayan yargılamaların yapıldığını, yaşanan beraberliklerde hep kullanılan taraf olduğunuzu düşünebilirsiniz. Anlaşılamamış olmak sizi fazla tedirgin edebilir. Bu seyir altında genel olarak dış dünyaya kapalı bir tutum izlendiği için, yeni bir ilişki konusunda kararsızlık duymanız hatta hiç istememeniz mümkündür. Duygularınızı dışa vurmadığınız için, başkaları tarafından anlaşılmaz biri olarak değerlendirmeniz doğaldır. Egonuz fazlasıyla ön plandadır. Yanaşılması güç biri olarak görülebilirsiniz .Bu sizi çekici kılabilir. Fakat tabi ki bir yere kadar. Bu süreçte eğer karşınıza biri çıkarsa, bu kişi hakkında karar vermek yerine, onu incelemek, tanımaya çalışmak önemlidir. Ayrıca yıllarca gözlemlediğim bir nokta da şudur. Geri harekette terk eden sevgili geri dönmekte, yeni gelen ise gitmeye meyilli olmaktadır. Bu nedenle çok dikkatli olmak, ani kararlar vermemek, ilişkinin niteliğini iyi anlamak ve ılımlı yaklaşımlarda bulunmaktır. Gördüğünüz gibi Mart ayının tümünde etkili olacak bu geri hareketin önemi oldukça fazla.
İş ve Kariyer
4 Şubat – 14 Mart Mars ve 14 Şubat- 8 Mart tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Merkür gezegenlerinin seyirleri geçtiğimiz aydan bu yana etkisini korumakta. Hatırlarsanız bu konuda size Şubat aylık yorumunuzda bilgi vermiş, mücadele gücünüzün büyüyeceğinden, hedeflerinizi gerçekleştirme konusundaki olumlu etkisinden söz etmiştim. Zihinsel anlamda, fikirlerinizi, projelerinizi diğer insanlara iletmenizde bu iki güç arkanızda olur ve bu sayede, kararsızlık veya ürkeklik göstermeden ilerlemeniz mümkündür diyerek devam etmiştim. Gruplarla faaliyette bulunmanızı, işinizin niteliğine göre diğer insanlarla bir araya gelmenizi, takım çalışması yapmanızı önermiştim. Yeni ilişkiler kurarak, sizinle aynı yönde düşünen kişilerle bir ağ oluşturarak da kendinizi ifade edebilirsiniz. Eğer amacınız bu değil tek başınıza ilerlemekse teknolojiden yararlanabilir, kendi sisteminizi kurabilirsiniz. Burada amacınız liderlik gücünüzü göstermek ve yaşamınıza yeni bir yön çizmekse eğer yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki. Yeter ki sabit fikirli davranmayın. kendinizi gösterin, ne kadar özel olduğunuzu dünyaya ispat edin diyerek bitirmiştim. Bu enerjiler hala etkisini sürdürmekte. Sadece şu var ki, bu ay, Venüsün geri hareketi, iletişim ve günlük hayattaki becerilerinizi ortaya koymada zorluklar yaşamanıza sebep olsa da, yaratıcılık gücünüzü, buluşçuluğunuzla birleştirdiğinizde, yapacaklarınızı kafanızın içinde planladığınızda ve bunları pratik şekilde hayata uyguladığınızda, geri hareketi kendiniz adına güç olarak kullanmanız mümkün. O zaman size düşen bu konuya önem göstermeniz.
15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasındaki Mars gezegeninin Balık burcu seyri ise, iş hayatınızla alakalı konularda gerçekçi düşünmeniz gerektiğinin göstergesidir. Çünkü bu seyir altında kimi zaman hayalleriniz gerçekleri görmenize engel olabilir. Oysaki bir Kovanın yapması gereken ne olursa olsun ileri adımlar atmaya çalışmak ve kendini geliştirmektir. Çünkü bu sayede büyüyebilir, farklılıklarını ortaya koyabilir ve diğerlerine kabul ettirebilir. Bu tarihler arasında iş girişimlerinizde veya işinizle alakalı her konuda mücadele gücünüz, dayanıklılığınız düşük olacağından kendinize olan güven duygunuzu muhakkak ayakta tutmanız lazımdır. Bu son derece önemli. motivasyon eksikliğinin yarattığı, herşeyi oluruna bırakma hali, genel bir isteksizlik haliyle başedebilmenin yolu ise, sizi enerjik kılabilecek ve hırsınızı ayağa kaldırabilecek şekilde dengenizi ayarlamanız. Bu nasıl olur? İdeallerinizi hatırlayarak, gereksinimlerinizin farkında olarak ve gerçekçi düşünerek. İş yaşamı mücadele alanı gibidir. herkes birbirini geçmek, kimi zaman ayağını kaydırarak yerinizi almak, arkanızdan konuşup yüzünüze gülerek hareket edebilen olumsuz insanlarla dolu olabilir. Sizin bir geri adım adımınız, bir başka insanın umudu haline gelebilir. o nedenle dikkatli olmakta, dikkat dağınıklığından uzak durmakta fayda var. Benim çalışma hayatınızla ilgili size son tavsiyem ne durumda olursanız olun Mart ayı boyunca ilişkilerinizi güçlü tutmak, sahip olduğunuz değerleri çoğaltmak adına hareket etmek, önünüzdeki engeller ne olursa olsun pes etmemek ve mücadelenizi sürdürmektir. Yeni kararlar alma durumundaysanız geri harekette olan Venüs gezegenin seyrinin farkında olarak, beklenmedik tepkilerde bulunmamak, iletişiminizi çevrenizdekilerle ılımlı tutmak ve mümkünse şu anki görevinize devam etmek, eğer uzun zamandır işsizseniz geri harekette araştırmalarınızı sürdürmek, yapacaklarınızı kararlaştırmak, başvurularınızı yapmaktır. Çünkü eski durumlar geri harekette ele alınabilir, tamamlanabilir ve sonuca bağlanabilir.
Para Konuları
18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında, maddi kazanımlar evinizde ilerlemesini sürdürecek Güneş gezegenin Balık burcu seyri, maddi ve manevi değerlerinizle ilgili, gerçekçi bir planlamada bulunmanız, harcamalarınız konusunda dikkatli olmanız, ani kararlar vermek yerine, içinde bulunduğunuz şartların farkında olmanız gerektiğini gösteriyor. Hedeflerinizin ne olduğunu ve ne yapmak istediğinizi iyice belirlediğiniz zaman hem cesaretinizi ayakta tutabilirsiniz hem de paranıza sahip çıkarsınız. Eğer önünüze sunulan güzellikler, amaçlarınız için size köprü olacaksa karşıya geçmenizde bir sakınca yoktur. Fakat tam tersi güzel gibi görünüp ileride yolunuzu şaşırmanıza ve en baştaki idealinizden vazgeçmenize neden olacaksa lütfen dikkatli olunuz. Bu enerji garip bir şekilde sınırsızlık hissi verebilir. Herşeyi halledeceğinize dair bir inanç geliştirebilir. Oysaki şöyle bir araştırdığınızda aslında böyle olmadığını anlamanız mümkündür. Sanki dünyaya bir pembe tülün ardından bakıyor gibisinizdir. Ruhsal yönden farklı bir dünyadaymışsınız gibi, gerçeklerden uzaklaşıp herşeyi oluruna bırakabilirsiniz. Böyle bir durumun şimdiden bilincinde olarak dikkat etmenizi, risk almanızı sağlayacak gerilimlerden uzak durmanızı, parasal konularda dikkatli olmanızı öneriyorum.
15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Mars gezegeninin Balık burcunda devam edecek etkisi ise yine parasal kazanımlarınızla alakalı konularda özellikle maddesel güvenliğinizle ilgili gerçekçi yaklaşımlar içinde olmanın önemini gösteriyor. Kazanımlarınız konusunda kendinize güvenli olmanız mutlaka şart. Bu enerji altında kimi zaman hayali bir takım planların içinde yer almak mümkün. Yani gerçekçi olmayan bir yolla kazanımlar elde etmeye çalışmak veya tam tersi herşey yolundaymış gibi davranmak. Oysaki yeteneklerinizi hayata geçirebilecek alanlarda cesaretli olabilirseniz bunun size geri dönüşümü olumlu olabilir. Burada düşünülmesi gereken, sizin için en gerekli şeyin ne olduğunu iyice tespit etmek, maddi ve manevi değerlerinizi riske atmadan akıllıca seçimlerde bulunmaktır. Ve şunu unutmayalım ki, Venüsün geri hareketinin Koç burcunda gerçekleşiyor olması, tüm burçlar için Mart ayının dikkatli olunması gereken bir zaman olduğunu gösteriyor. Çünkü girişimde bulunma, ilişki kurma, hayatın konforlu yanlarını hissetmek kolay olacağa benzemiyor. Şapkaları önümüze koyma zamanı. Yani bugüne dek neler yaptık, neler yapmalıyız, ideallerimiz ne, bundan sonrası adına ne gibi girişimlerde bulunmalıyız. Bunların üzerinde durup düşünmemiz gerekiyor.
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-21-22-23-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler :1-2-7-8-14-15-28-29
Aşkta En Şanslı Günler :3-4-30-31
Yeniay :21-22-23
(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :7-8
(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
Üst