Kova burcu kadını'nın özellikleri

  • Konbuyu başlatan Sevimli cadı
  • Başlangıç tarihi
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Kova burcu kadını'nın özellikleri
Şöyle bir rivayet vardır ki dünyada her işin ucundan bir kova tutsa, kimse başarısız olmaz. Her evde bir kova olsa, hiçbir evde huzursuzluk olmaz. Her ülkenin başında bir kova olsa savaşlar da olmaz... Tamam biraz abartmış olabiliriz ancak Kova burcu birilerinin etrafınızda olması sizi pek çok sıkıntıdan sıyırabilir. Sizler için hayatınızdaki kovaların kıymetini bilmenizi sağlayacak bir liste hazırladık. Her eve bir Kova lazım çünkü ;)


kova burcu.JpegKova burcu kadınının fiziksel özellikleri arasında en dikkat çekici olanı gözleridir. Her zaman uzaklara dalan gözleri vardır. Heyecanlı oluşu yüz hatlarına yansımıştır. Saçları ince telli ve oldukça bakımlıdır. Açık alın yapısına sahiptir. Sık sık kaşlarını kaldırır ki bu durumda oldukça çekici görünmesine neden olur. Yüz hatlarına ilginçlik katan, orantılı bir çeneye sahiptir. Dudakları hoş ve biçimlidir. Burun yapıları ise küçüktür ve hoş görünümlüdür. Genel olarak toplu kadınlardır. Ancak yürüyüşleri gerçekten hoştur. Deneyselliğin, özgünlüğün ve önsezinin burcudur Kova. Kova burcu insanları hem idealizmi hem de pragmatizmin değerlerini bir araya getirmeye çalışır.Kova burcu insanları genellikle çevresindeki insanlara yardım etmek için hareket eder. Ayrıca özgürlüğüne de aşıktır.Özgürlükçü, bilge ve yaratıcı ruhludur


Kova burcu kadını zekidir

Her konuda diklenirler. Karar verme konusunda sabit düşüncelere sahiptir. Bir karar aldığında, onu bu karardan döndürmek oldukça zordur. Kova burcu akılcıdır. Bunun yanında hem sezgilerini hem de hayal dünyalarını kullanırlar. Bu özellikler bir araya geldiğinde Kovanın istediğine ulaşması çokta zor olmaz. Bu durum onlar için büyük avantajdır. Sürekli olarak yeni bilgiler edinmek, yeni bilgilerin sahibi olmak isterler. Ancak her öğrendiği bildiği direkt olarak kabullenmez. Öncelikle kendi içinde bir süzgeçten geçirir. Daha sonra fikir sahibi olur.Sezgileri sayesinde baktıkları bir şey hakkında hemen fikir sahibi olurlar. Ancak kavrayamayıp, anlamadıkları zamanda direkt olarak sormayı tercih ederler. Her şeyi alt üst edip öğrenmeleri sadece bir kaç dakikalarını alır. Kova burcunun genel olarak kişiliği oldukça dengelidir. Bu durum değişik etkilerden dolayı değişim gösterebilir. Kimi zaman beklenmedik davranışlar sergileyebilirler. Kova burcu demek ya dâhi demektir ya da deli. İkisi de fark etmez, dikkatli olmak gerekir.Kovalar aynı zamanda tehlikelidirler de. Öyle elinde sopalı birileri canlanmasın kafanızda. Zekice ve sinsice can evinden vururlar insanları ve onlar vurursa tek bir kişiyle yetinmezler, hareketleri kitle imha silahı niteliğinde olur. Yanınızda bir Kova olması her zaman için size bir saygınlık, bir prestij kazandırır ;)

Kovalar yaşlanmaz

Bir Kovanın yaşlanması da zordur. Kova burcu olanlar hatta yıllanmış şarap gibi zamana karşı güzelleşerek karşılık verirler. Ajda Pekkan desek zaten konuya açıklık getirmiş oluruz herhalde. Yanınızda her daim genç kalan, yıllara meydan okuyan insanlar görmek istiyorsanız, sizi kovalar paklar

Kovalar dünyayı yönetir

Öyle şirket mirket kurmak, az biraz eli sermaye tutan herkesin yapabileceği bir şey aslında. Bugün size verseler biraz para en azından bir büfe falan açarsınız sonuçta. Ama Kovalar büyük oynar. Öyle bir iş kurarlar ki hükümetler, devletler üstü çalışırlar.


Kovalar dünyayı değiştirir

Hayatınıza yeni fikirler sokmak, biraz olsun dünyayı tanımak ve kafanızı karıştıran şeyleri sorgulamak isterseniz size bir kova lazım.

Kova burcu kadınının en dikkat çekici özelliği özgürlüğüne aşırı derecede düşkün olmasıdır. Asla kısıtlanmaya gelemez. Uzun süre onunla hala birlikte olmayı başaran arkadaşları ya da sevgilisi bu konuda başarılı olmuş demektir. Aksi halde kendisini kısıtlayan insanlardan uzak durmayı tercih eder. Kova burcu kadını oldukça kararlıdır ve yapmak istediklerini, elde etmek istediklerine mutlaka sahip olur. Değişken olması ve becerikli bir karaktere sahip olması bu konuda her zaman kendisine yardımcı olur. Tüm bu özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken bir kadındır.

Kova burcu kadınının neşesi her zaman üst düzeydedir. Hal böyle olunca çevresine pozitif enerji ve neşe saçar. Her zaman keyifli ortamlar oluşturur. Kişiliğe tam olarak keyiflidir zaten. Çevresinde herkes tarafından beğenilen ve aranılan bir kişiliktir. Arkadaşları her zaman için onun fikrine önem verir. Kova burcu kadını için dostluk çok önemlidir. Dostlarını da kendisi gibi görüşlere sahip insanlardan seçerler. Kova burcu kadını akılcı davranışları ile karşılaştıkları her türlü soruna pratik çözümler getirebilir. Oldukça cesur bir karaktere sahiptir. Kova burcu kadını her zaman çalışkan davranışlar sergiler. Kova kadınının, başarırız olma gibi bir durumu söz konusu olamaz. Maddi konularda savurgan davranışlar sergileyebilirler. Ellerinde bulunan, sahip oldukları parayı düşünmeden harcamaktan hoşlanırlar.

Kova burcu kadını son derece dürüst ve güvenilir bir kadındır. Yalandan nefret ederler. Bu konuda kendisi nasılsa insanlarında aynı şekilde davranmasını ister. Karşındaki insanlara karşı her zaman dürüst davranır ve net konuşmalar yapar. Dolambaçlı işler ona göre değildir. Kova burcu kadını duygusal olarak hassas bir karaktere sahiptir. Hisleri gerçekten derindir. Fedakarlığı ve değişikliği seven bir karakteri vardır. Kova burcu kadını için ev hayatı oldukça önemlidir. Evine düşkün bir kadındır. Çevresine her zaman için eğlenceli bir izlenim bırakır. Kova burcu kadınının kendisine göre kuralları vardır ve buna göre yaşamayı tercih eder. Gerçekten zor bir kadın olduğunu söylemekte fayda var. Kova burcu kadını pek romantizmden hoşlanmaz. Genelde macera sever bir tiptir. Ayrıca konuşma tarzı gerçekten iyidir ve akıcı konuşarak insanları etkileyebilirler.

Kova Burcu Kadını Aşk

Kova burcu kadını gerçekten iyi bir aşıktır. Aşk hayatında her zaman nazik, ilgili ve düşünceli bir partnerdir. Ancak bu kadar özelliğin, birlikte olduğu kişinin Kova burcu kadınının hayatının merkezinde olacağı anlamına gelmez. Onunla birlikte olan kişi zaman zaman Kova burcu kadınının bağımsızlığına saygı duyarsa, uzun süreli birliktelik kurabilirler. Kova burcu kadını, aşk hayatında ilk zamanlarda pek ilgili görünmeyebilir ancak zaman geçtikçe, güvendikçe tüm sevgisini gösterecektir. Bunu kimi zaman partnerine çok değer verdiği içinde yapabilir. Kova burcu kadını çekici olduğundan dolayı partner bulmakta zorluk çekmez. Ancak şunu da belirtmek gerekir; çok fazla seçicidir ve bu nedenle hayatına fazla insan girmez. Kıskançlıktan zaman zaman hoşlanmayacaktır.

Nasıl erkeklerden hoşlanır?

Kova burcu kadını her zaman, hiç eksilmeyen saygıya sahip erkeklerden hoşlanır.Ciddiyetsizlikten ve laubali davranışlardan hoşlanmaz, bu nedenle ciddiyetini her zaman koruyan, ancak zaman zaman kendisini güldürebilecek, eğlenceli erkeklerden hoşlanır. Kısıtlanmaktan nefret eder ve bu tarz davranışlarda bulunan erkeklerden uzak durmaya çalışır.Yalanı hiç sevmez bir yalan tüm doğrularınızı götürebilir .

Nelerden hoşlanır?

Kova burcu kadını sosyal olarak oldukça aktif bir karaktere sahiptir. Arkadaşları ile vakit geçirmekten ve onlarla eğlenmekten hoşlanır. Entelektüel bir çevreye sahiptir. Bilimsel araştırmalar yapmaktan hoşlanır. Ayrıca kitap okumayı da severler. Tasarım konularıyla ilgilenmekten hoşlanır ve bu konuda da başarılıdırlar.Garip ama, hem değişip hem de aynı kalmayı başaran ilginç kadınlardır. Birlikte olduğu erkeğin, bu bukalemunu anlaması, değişen renklerin ne anlama geldiğini çözmesi gerekir.Aslında bir erkeğe ihtiyaç duyduğunu itiraf edecek en son kadın odur.Kıskanç ve kısıtlayıcı değildir. Böyle bir erkekle de asla beraber olmak istemez. Duygularına kapılmayı istemese de oldukça duygusaldır. Ama belli etmek istemez. Her şeyi düşünür ve anlamaya çalışır. Neden böyle hissediyor, ne yapmalı, ne olacak diye aşkını bile ameliyat masasına yatırır.Kova burcu kadını öncelikle saygısı yüksek olan, kendisine değer verecek erkeklerden hoşlanır. Her zaman ciddiyetini koruyan ve seviyeli erkekler dikkatlerini çeker. Uyum sorunu yaşadığı erkeklerden hoşlanmaz ve uzak durmaya çalışır.
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Kova burcuna sahip olanların zekasıyla kimse baş edemez. Çok yaratıcı , sıradışı fikirlere sahipler ve pratiktirler. En olumsuz özellikleri kin tutmalarıdır. Liderlik ruhu taşıdıkları için kimseye itaat etmezler asidirler. Burdaki özelliklerin çoğu doğru .
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
759
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
706
Misafir
M
THESECRET
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
TİTAN
Cevaplar
1
Görüntüleme
7K
gamselim
gamselim
Üst