1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Koyu mor renginin dekorasyonda kullanımı

  Konu, 'Tatlı Evim' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Tutkunun, bilgeliğin ve asaletin rengi mor ev dekorasyonunda kullanımında sofistike bir etkiye sahiptir. Koyu renk dekore edilmiş bir oda, zarifliğin bir temsili olarak cesur ve çarpıcı bir gücü vardır. Koyu bir renk olması sebebiyle dekorasyonda gölge olarak kullanılması daha sağlıklı sonuçlar verecek rengin özellikle gölge olarak kullanımlarında gri gibi hafif renk tonları tercih edilmelidir. Koyu mor kullanılmış perdelerde, beyaz zemin üzerinde mor, pembe çiçek desenleri dekorasyonda sıklıkla tercih edilen kompozisyonlardandır.
  Dekorasyonda koyu mor ile resmi ve nostaljik bir tema tercih edilecekse, mobilyalarda süslü detaylara sahip kumaşı kadife koyu mor döşemeler kullanılabilir. Ayrıca koyu mor fırfırlı perdelerde yine nostaljik temayı oluşturabilecek unsurlardandır. Dekorasyonda muhafazakar bir etkiyi daha da güçlendirmek için, tercih edilecek dekorasyon unsurlarında altın sarısı ve eski ahşaba sahip mobilyaların kullanımı uygundur.


  < Konu Resmi..>

  Daha moderne tasarımlarda ise koyu mor ile kullanılabilecek renkler siyah ve parlak krom ile dekore edilmiş tasarımlardır. Dramatik bir etkiye sahip temada parlak kırmızı desenlerde rahatlıkla ilave edilebilir. Geometrik tasarımlara sahip dekor ürünleri, modern lambalar, mor rengin kullanıldığı tablolar ile tamamlanabilecek dekorasyonda modern etkiler siyah ve krom rengi mobilyalar ile tamamlanabilir.


  < Konu Resmi..>


  Genellikle daha kadınsı bir havaya sahip dinamik ve yumuşak bir dekor için koyu morun kullanımında pembe, lavanta ve beyaz renkleri tercih edilebilir. Soft pembe duvarlar, koyu tonlarda boyalı mor ve beyaz mobilyalar ile gri ve mor rengin bir arada kullanıldığı halılar bu tür temada kullanılabilecek etkili tercihlerdir. Temanın dekorasyondaki etkisini güçlendirmek açısından gümüş mumluklar yardımcı unsurlardandır.


  < Konu Resmi..>


  Koyu moru geleneksel bir dekorda doğrudan kullanımı çok zordur. Daha çok küçük dokunuşlarda kullanılabilecek koyu morun, krem rengi, kum rengi duvarlar ile kahverengi ve grinin ağırlıklı olduğu klasik mobilyalara sahip geleneksel bir dekorda, yastıklarda ya da döşemelerde kullanımı söz konusu olabilir. Koyu mor rengin nötr renkler ile kullanımı geleneksel bir temanın oluşturulmasında oldukça etkilidir.

  Ofis ortamlarda koyu mor, dikkat dağıtıcı bir renk olduğu için firmanın kurumsal kimliği yansıtan bir renk olmadığı sürece kullanımından kaçınılmalıdır. Ofis ortamında kullanımı daha çok ikincil renk olarak tercih edilmelidir.


   
Koyu mor renginin dekorasyonda kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. mor rengin cazibesi

  mor rengin cazibesi

  bunlara bayıldım sizlerle paylaşayım dedim...
 2. Mor rengini sevenlere...

  Mor rengini sevenlere...

  mor koltuk takımı mor koltuk takımları renkli takımları takımı modelleri modelleri Ev dekorasyonunda sezonun modası, geometrik şekiller ve duvar süslemeleri. Renk olarak ise siyah ve beyazın yanı sıra rezene yeşili ve mor öne çıkıyor. Esnek seçenekler Sonbaharla birlikte ev dekorasyonunda değişiklik yapma zamanı geldi. Ne de olsa yazın sıkça karşımıza çıkan marine desenler, tropikal esintiler...
 3. Dekorasyonda mor sevgisi

  Dekorasyonda mor sevgisi

  dekorasyon, fikirleri, ürünleri, önerileri burada arkadaşlar. Son zamanlarda dekorasyonda mor renginin kullanılması çok hoşuma gidiyor.. Banyoda,mutfakta,çocuk odalarında veya salonda herhangi bir aksesuarda mor renk bence bir anda dekorasyonun havasını değiştiriyor.. Evet buradan bildiriyorum birgün bir ev veya mobilya değişikliğim olursa mutlaka mora sevgimi göstermek istiyorum:)...
 4. Zemin dekorunun önemi

  Zemin dekorunun önemi

  Ev dekorunda zeminler her zaman uyumlu bir şekilde olmalıdır. Her ne kadar mobilyalar, duvar rengi, dekoratif görünümler dikkatimizi çekse de zeminde yaratılan bir zıtlık ile hiç istenmeyen şekilde olumsuz imaj ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle odalarda etkili görünüm yakalamak adına gerçekleştireceğimiz tercihlerde seçimimiz olabilecekler listesinde yer alan zemin görünümlerindeki...

Sayfayı Paylaş