1. yarennnnnnn

  yarennnnnnn Hamiş Melek

  Kayıt:
  15 Aralık 2010
  Mesajlar:
  293
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KAPADOKYA

  kozaklı (nevşehir iline bağlı)kaplıcaları

  Konu, 'Kaplıcalar' kısmında yarennnnnnn tarafından paylaşıldı.

  KOZAKLI KAPLICASI Kozaklı Kaplıcası, sakinlik, huzur ve modern konaklama imkanları ile size güzel bir tatil ve şifa olanağı sunmaktadır. Kozaklı Kaplıcası, sağlık turizmi açısından yurdumuzda önemli bir yere sahiptir. Kaplıca alanına son yıllarda yapılan modern konaklama alanları da ilçede termal turizmi daha da canlandırmıştır. Böylece misafirlerine daha kaliteli hizmet vermektedirler.İlçenin isminin halen ilçede türbesi bulunan ve Selçuklular döneminde yaşamış olan Kozoğlu’ndan geldiği söylenmektedir.
  Eğer Kozaklı’ya gitmişken, UNESCO tarafından Dünya Doğal ve Kültürel Miras listesinde 1985 yılında 357. sırada ‘Göreme Doğal ve Tarihi Milli Parkı’ olarak kayıtlı bulunan Kapadokya Bölgesinin en önemli merkezlerinden biri olan Ürgüp- Göremeyi de ziyaret etmek isterseniz: Bu bölge Nevşehir’in 20 km doğusunda bulunmaktadır.
  Yeri : Kaplıca, Nevşehir’in ilçesi olan Kozaklı’nın merkezinde bulunmaktadır. Kozaklı, Nevşehir’in 100 km kuzeyinde bulunur. Denizden yüksekliği 950 m. dir.
  Ulaşım : Kaplıcaya gitmek için eğer karayolunu tercih edecekseniz kaplıca Kayseri - Ankara karayolunun 50. km. sinin 23 km. kuzeyinde bulunmaktadır; eğer hava yolunu tercih edecekseniz Kozaklı İlçesine 110 km. mesafedeki Nevşehir Tuz Köyü sivil havaalanı ve 95 km. mesafedeki sivil uçuşlara da açık olan Kayseri askeri havaalanını kullanabilirsiniz.
  Suyun Özellikleri : Kozaklı Kaplıcası’nın suyu
  Suyun Sıcaklığı : 105 ºC
  Renk ve tonu : Renksiz, Berrak
  Kimyasal özellikleri bakımından: Klorürlü, Sülfatlı, Bikarbonatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu, ve Radyoaktif bir bileşime sahipdir.
  Suyun PH değeri : 6,7 - 7
  Alman Kaplıcalar Birliği sınıflandırmasına göre A ve C grubu şifalı sular grubuna girmektedir.Kozaklı Kaplıcasının toplam debisi 30lt/sn’dir. Ayrıca Kozaklı Kaplıcası, Türkiye´nin en yüksek radyoaktif olma özelliğine sahip kaplıcalardan biridir.
  Kozaklı Kaplıcası’nın Faydaları
  *Romatizma hastalıklarına iyi gelir.
  *Kan dolaşımı olumlu etki sağlar.
  *Solunum yolu hastalıklarında olumlu etki sağlar.
  *Sinir ve sindirim hastalıklarına iyi gelir.
  *Deri hastalıklarına iyi gelir.
  *Kalp hastalıklarına olumlu etki sağlar.
  *İç salgı sistemi bozukluklarına iyi gelir.
  *Böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi gelir.
  *Kadın hastalıklarına olumlu etki sağlar.
  *Göz ve kemik hastalıklarına iyi gelir.
  *Kireçlenmeler ve ameliyat sonrası hastalıkların tamamına iyi gelmektedir.  *kozaklı da kalınacabilecek termal otel isimleri vermek istiyorum;
  *diva ibis termal
  * roza resort termal otel
  *asos termal otel
  * termalya kaplıcaları
  * dadak termal otel
  *grant termal otel ......

  aklıma gelenler bunlar biz diva ibiste kaldık çok temiz ve rahat bir termal otel tavsiye ederim ....:hayal:   
kozaklı (nevşehir iline bağlı)kaplıcaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nevşehir ili gelenek ve görenekleri

  Nevşehir ili gelenek ve görenekleri

  nevşehir kızları nevşehir gelenek ve görenekleri gelenekleri nevşehirin gelenek ve görenekleri in Evlilik Gelenekleri Evlilik, kişi hayatında ferdi sorumluluktan, ailevi sorumluluğa geçilen önemli bir rol ve statü değişikliğidir. Evlenebilmek için maddi ve manevi yönden, kişiler uzunca bir hazırlık dönemi geçirmek durumundadırlar. Genellikle erkekler için evlenme yaşı 23-25 tir. Askere...
 2. Nevşehir

  Nevşehir

  GENEL BİLGİLER Nevşehir ilinin ilçeleri; Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp’tür. Yeraltı Şehirleri Özkonak Yeraltı Şehri: Avanos’a 14 km. uzaklıktaki Özkonak kasabasında bulunan yeraltı şehri, İdiş Dağı’nın kuzey yamaçlarında volkanik, granit bünyeli tüf tabakalarının oldukça kalın olduğu bir yerde yapılmıştır. Yeraltı şehri henüz tam olarak temizlenmemiş olup...
 3. Kozaklı Grand Termal Hotel

  Kozaklı Grand Termal Hotel

  Kozaklı, Nevşehir TERMAL HOTEL BOLU
 4. Nevşehir İli Şehir Tanıtımı

  Nevşehir İli Şehir Tanıtımı

  nevşehir tanıtım nevşehir ili tanıtımı nevşehirin tanıtımı ilinin özellikleri Genel Bilgiler Yüzölçümü: 5.467 km² Nüfus: 309.914 (2000) İl Trafik No: 50 Nevşehir, tarih ve doğanın iç içe geçerek, bütünsel bir güzellik sergilediği beldeleri ve bölgede yaşamış uygarlıkların zenginleştirdiği kültürel birikimi ile Türkiye’nin eşsiz turizm...
 5. Keşan hangi ile bağlıdır

  Keşan hangi ile bağlıdır

  Keşan hangi ile bağlıdır ? selam arkadaşlarım sizden Keşan hangi ile bağlıdır diye cevap vermenizi istirham ediyorum.

Sayfayı Paylaş