KPSS A ve B Grubu Kadroları Nedir?

KPSS A ve B Grubu Kadroları Nedir?
2011, kpss, a ve b grubu, kadroları, nedir, ile ilgili bilgiler burada meleklerKPSS 'de ki A ve B grubu kadrolarla ilgili bilgi vermek istiyoruz melekler :)


(A) grubu kadrolar; özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle ve belli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak mesleğe alınan personel için ihdas edilmiş kadrolar olarak tanımlanmıştır (Örneğin, Müfettiş ve Uzman Yardımcısı, Stajyer Kontrolör, Kaymakam Adayı).

Bu kadroları tercih edecek adayların KPSS'ye girmelerini müteakip ilgili kurumlarca yapılacak sınavlarda da başarılı olmaları gerekmektedir. Bu sınavlar ve aranılan özel şartlar hususunda ilgili kurumlarca yapılacak ilanların takip edilmesi gerekmektedir.

(B) grubu kadrolar ise; kariyer meslek olarak anılan meslekler dışında kalan diğer kadrolar olarak tanımlanmıştır. (Örneğin, mühendis, hemşire, sağlık memuru, teknisyen, veznedar, koruma ve güvenlik görevlisi v.b.)

Bu kadrolara ilk defa atanacak personelin ÖSYM tarafından yapılacak KPSS'ye girerek ÖSYM tarafından ilan edilecek KPSS Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına ait boş kadrolardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri halinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde adı geçen Kurumca bilgisayar ortamında yerleştirme işlemleri yapılmaktadır.
 
S

sedef01

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar kpss a alanı ihtiyaç yayınları ve uzman yayınlarını kullanıyorum hizlikitapci adresinden kargo ücreti yoooook
 
B

Belissa

Forum Okuru
arkadaşlar kpss a alanı ihtiyaç yayınları ve uzman yayınlarını kullanıyorum hizlikitapci adresinden kargo ücreti yoooook
benim reklam olmayan konuma reklam amaçlı konu demişsin
amacını anlayamadım ama
burada reklam veren asıl sensin
amacın nedir senin ya
ne gereksiz işlerle uğraşıyorsunuz!
tövbe Rabbim
 
Üst