Kremler Hakkında Yanlış Bilinenler...

T

TİTAN

Forum Okuru
Kremler Hakkında Yanlış Bilinenler...
kremler, yanlış bilinenler, doğrular, nasıl kullanmalı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

krem-21d.jpg


Sevgili melekler,
Hepimiz evlerimizde ucuz pahalı bir çok krem çeşitinden kullanırız.Kimimiz tavsiye üzerine,kimimiz etiketini kullanarak bu ürünleri satın alırız.Acaba kremlerle ilgili olarak doğru bildiğimiz yanlışlar neler?

Amerikan Hastanesi Dermatoloji Bölümünden Dr. Halil Bayazıt, anti-aging kremlerle ile ilgili doğru bilinen yanlışları açıkladı.
Kırışıklıkları engellemek için SPF 15 faktörlü bir güneş koruyucu kullanmak yeterlidir.
SPF 15 güneş koruyucular genellikle nemlendirici yüz kremleri şeklinde piyasada bulunur. Türkiye'de sonbahar sonu ile yaz başı arasındaki dönemde günlük hayatta bunlar koruyucu olur ama yazın ve tatillerde ya da dışarıda uzun süre kalınan tatil günlerinde yetersiz kalabilirler. Böyle günlerde 30 numara koruyucu, şapka ve güneş gözlüğü daha etkin koruma sağlar.

Üst üste ne kadar çok anti-aging ürün sürerseniz o kadar iyidir.
Anti aging ürünlerin piyasada bulunan türlerinin çoğu deri yaşlanmasını engellediği ya da geciktirdiği iddia edilen birkaç ürünü birden içerir. Bu ürünlerin gerçek etkinlikleri tam anlamıyla test edilmiş değildir. Deri yaşlanması çevresel faktörlere (güneş, yaşanılan iklim- kişinin yaşam şekli-işi gibi), kişinin genetik yapısına, alkol-sigara tüketimine ve derisinin yapısı gibi bir çok faktöre bağlıdır.
Bugün için kesin kanıtlanmış en iyi anti aging yöntemi: Güneşten korunmak, sigara içmemektir. Dolayısıyla illa bu tür bir ürün kullanılacaksa bir ürün tercih etmek en azından ekonomik olarak daha doğrudur.

Anti-aging kremler geceleri daha çok işe yararlar.
Bu konuda yapılmış hiçbir bilimsel araştırma yoktur. Anti-aging ürün etiketiyle satılan ürünler bazen güneşle temas ettiğinde olumsuz reaksiyon verebilen maddeler içerirler o yüzden genellikle gece kullanımları önerilir.

Eğer aldığınız krem birkaç hafta içinde etkisini göstermezse başka bir kreme geçin.
Bitirinceye kadar kulanın en azından paranız boşa gitmemiş olur. Anti-aging kremlerin ciltte kızarıklık ve yanma hissi yaratması normal değildir. Peeling yapan AHA benzeri meyve asitleri içeren ya da Retinoik asid içeren ürünler tedavi dozunda böyle bir etki yapabilir ama bu genellikle doktor denetiminde kullanılan bir dozda ve ilaç kategorisindeki ürünlerde geçerlidir. Reçetesiz olarak alınan kozmetik anti-agingler böyle bir reaksiyon yaptığında bunu normal kabul etmemek gerekir.

Antiaging ürünlere ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir.
Hayır, bu tip ürünlere erken yaşta başlamış olmak ileride kırışıklık ve leke oluşmasına engel olmaz. Göz etrafı, alın, ağız etrafı kırışıklıkları büyük oranda mimiklerle ve güneş hasarı ile oluşurlar. Kremler bu kırışıklıkları engellemekte yetersiz kalacaktır. Güneş koruyucu sürmek, sigara içmemek ve düzenli nemlendirici kullanmak daha iyi bir korunma yöntemi olacaktır.

 
H

hlkbtl

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar konuyla ilgili olarak sizinle kullandığım ürünleri paylaşmak istedim.bu zamana kadar kullandığım ürünler içinde en çok faydasını gördüğüm ürünler bunlar diyebilirim. EVİNAL şampuanını COSMETİC LABORATORY antiaging kremini aldım.alırken çok tereddüt etmiştim plesanta eksteresi var diye.eczacı anlattı ürünü.sağlık bakanlığı izni varmış. öğrendimki plesanta içindeki proteinlerin aynısı biyosentez ile laboratuvar ortamında hazırlanıp bu kremler içine konmuş.içinde canlı hücreler var ve ciltteki ölü hücreleri yeniliyor.daha kullanmaya başladığım ilk ay hisssetmeye başladım farkı.daha esnek ciltim yumuşacık.saçlarım da eskisi gibi dökülmüyo..tavsiye ederim arkadaşlar alsancakta birkaç eczanede var.
 
Üst