Kriz Varmı Yokmu ? Yorumları sizlerden bekliyoruz.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kriz Varmı Yokmu ? Yorumları sizlerden bekliyoruz.
Türkiye'de kriz var mı yok mu ? Bunun cevabını aslında aramıyoruz. Site yönetimi olarak ve Türkiye'de yaşayan birisi olarak krizin aslında çok ciddi boyutta olduğunu biliyoruz. Şimdi neyi nasıl biliyoruz onu söylemek lazım. Görünürde dolar düşmüş yerlerde ama fiyatlarda acayip bir artış var asıl merak edilen ise devleti 16 yıldır yöneten büyüklerimizin de bundan şikayetçi olmaları, İnsana sormazlar mı siz orada neden oturuyor sunuz gereğini neden yapmıyorsunuz ?

Bazı kişiler korkarak krizin olduğuna dair ifadelerini yine korkarak ya çolum çocuğum var ben konuşmayayım diye söylemiyor bile. Sahi hanımlar, siz ne diyorsunuz Türkiye'de gerçekten kriz var mı ? Var ise bunu aşmanın yolu nedir ? Ne şekilde aşabiliriz. Önümüzde güzel günler var mı ? Gelecekten umudu olanlar olmayanlar bu hususta ne düşünüyorlar gerçekten merak ediyoruz.

Türkiyede kriz varmı yok mu.jpg


Bununla ilgili resmini eklediğimiz Açık Ekran gibi vatandaşın nabzını tutan bir programcı girişimci röpörtaj yapıyor ama nedense kimse tam cevap veremiyor. Tv çekiyor kaybedecek bir şeyim var mı ? Beni bir yerden bir yere atarlar mı ? Yahu neden korkuluyor anlamış değilim. Şahsıma göre çok büyük bir kriz yok bu krizi körükleyenler var. Tamam tl çok büyük değer kaybetti üretim yok, ürettiğimiz hiç bir ürün yok ama çok ta büyük kriz yok :) Sen ne diyorsun onu söyle kriz var mı ne söyleyeceksin konunun altından bizlere ulaş ve yaz. Bi görelim seni. Korkma bir şey olmayacak öcü yok :)

Gerçekten korkudan konuşamayanlardanmısın konuşacakolanlardanmısın :)
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kriz mi o da nedir yahu diyenler içni yapılmış röpörtajlardan bir kaçını sizlere verelim. Ev hanımları, krizin olup olmadığını en iyi bilenlerdendir diye düşünerek sizlere sormak istiyoruz KRİZ VAR MI ?
 
S

S.C Ebesi

Forum Okuru
Ülkemiz de ekonomik kriz var mı ? Bunu 1977 de yaşayanlara sormak lazım . O zamanlar insanlar tüp, yağ, şeker vs almak için kuyruğa giriyordu. Ekmek karneyle satılıyordu ! Her şey kara borsaydı. Hastaneye gidenler teşhis almadan ölüyordu çünkü o bitmez kuyruklar vardı. İlaç tedariği yoktu . Terör vardı her gün şehit veriyorduk. Her türlü gizli olaylar dönüyordu kimin eli kimin cebinde belli değildi. Hem maddi hemde manevi olarak o zamanlar Türkiye yaşanacak bir ülke değildi. Düşünce özgürlüğü yoktu insanlar ötekileştiriliyordu. Peki geçmişten günümüze ne değişti ? Yakın zamanda ecevit döneminde büyük krizler yaşandı neden bu hiç gündeme gelmedi ?


Benim eşim o zamanlar borsada bir servet kaybetti. İMF nin kapısından hiç ayrılmıyorduk. Ben baş örtümden dolayı üniversiteyi okuyamadım. Bir kürt vatandaş kürtçe konuşamıyordu, bir alevi vatandaş ben aleviyim diyemiyordu. Ülkemiz kalkınmaya gelişmeye başladı. Dış güçler ona boyun eğmediğimiz için yükselişe geçtiğimiz için türlü türlü hileye baş vuruyor. Hamama giren terler beyler.. Milliyetçilik sadece bayrağı vatanı sevmekle olmuyor ödün vermek gerekiyor. Ülkemiz kalkınmaya başladığından beri her türlü belayla mücadele ediyor. Her bir mücadele neyle oluyor sanıyorsunuz ? Bana para harcamadan attığınız bir adımı söyleyin. Ülkeye darbe girişimi oldu maddi manevi olarak çöküntüye uğradık herkes sonuca bakıyorda nedene odaklanmıyor. Ülkenin yaptığı askeri girişimler Cumhur başkanımızın dediği gibi leblebiylemi yapıldı ?Sırf Hükümeti gözden düşürmek için hep olumsuzluklar göz önüne alınıyor yapılanlara hiç değinilmiyor. Köprüler yollar tüneller , uzay üssü,nükleer santrali hava limanı haberleşme udusu , vs yapıldı. Ben o uçak pisti gibi yollardan geçerken hükümete dua ediyorum. Annesine babasına bakılana bakım ücreti veriliyor, özürlü çocuğa sahip olana maaş veriliyor, böbrek hastaları diyalize ücretsiz götürülüp getiriliyor, yoksul vatandaşlara her türlü yardım sağlanıyor,hastaneler yapılıyor vs vs.. Listeyi uzatırım. Şimdi bana diğer hükümetlerin yaptıklarını söyleyin bende sizin sorunuza cevap vereyim. Ulan ülkem kalkınsın ben EKMEK SOĞAN yerim.Sadece malımı mülkümü değil canımı bile veririm. Bir bebek bile büyürken türlü zorluklardan geçiyor hemen ayaklanmıyor değil mi ? Ülkemiz yeni şahlandı Allahın izni ile daha iyi şartlarda olacak. Allah Tayyibi başımızdan eksik etmesin . Diğer tilkilerde fırsat vermesin. Daha evde 2- 3 çocukla baş edemeyenler Türkiyeyin yönetim şeklini eleştiriyor ya gülüyorum, gülüyoruz ..
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
738
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
fırtına
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
fırtına
fırtına
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
830
Misafir
M
Üst