1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Krokodil Şal Örneği Ve Yapılışı

Konu, 'Örgü Şal Modelleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

balık pulu şal örneği yapılışı krokodil şal, balık pulu, örneği, resimleri, yapılışı, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,

Balık pulu da denilen krokodil (crocodile) şalın yapılışını kısaca anlatmak istiyorum.

Örgümüz tığ işidir,şimdiden kolay gelsin..:tik:

Yapılışı:

Şalımıza uç kısımdan başlayacağız. ALTI zincir çekip halka yapacağız. Üzerine tığa BİR dolayıp ÜÇ defada çekerek ALTI tane direk yapacağız.

3 zincir çekip tekrar ALTI direk (dolgu) yapın.Daha sonra DÖRT zincir çekin. BİR dolayıp aynı yere girin.ÜÇ zincir çekip ortada ki halkaya girin.İKİ zincir çekip aynı yere girin. ÜÇ zincir çekerek bacağın diğer tarafına girip ALTI dolgu oluşturun. Diğer ÜÇ. dilimlerde aynı şekilde işlenerek şalınız istediğimiz boyuta gelene kadar yanlardan birer birer arttırarak devam edip bitirin.

nese355 bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

lütfennnn hangi tür iple ve tığ numarasını yazın ucuna örümcek oluyomu neolurrrr yazın cok guzelmiş

3. züleyha33

züleyha33 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana arkadaşım yaptı gri simli alize ile süper oldu çok severek kullanıyorum şu rekli tığlarla 3 numara tavsiye ederim

Krokodil Şal Örneği Ve Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şal Modelleri ve yapılışı Güllü diktörtgen çiçekli haroşalı papatya ve kordeleli modeller

Şal Modelleri ve yapılışı Güllü diktörtgen çiçekli haroşalı papatya ve kordeleli modeller

motif makinası ile şal yapımı şal yapımı kare motif makinası ile örnekleri ve kolay Gümüş simli siyah şal modeli ve yapımı Malzemeler: 500 g şallık gümüş simli siyah ip tığ yapılışı: önce zincir çekerek bir yuvarlak oluşturun. içine 25 dolgu yapın. üzerine 3 zincir çekip arada 1 dolgu kalacak şekilde biritler yapın. biritlerin üzerindeki boşluğa batarak önce 10 zincir çekin. zincirin üstüne...
  2. Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı

Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı

çiçekli şal modelleri ve yapılışı çiçekli şal modeli yapılışı 2011 modelleri ve 2011 Serin havalarda üzerinize rahatlıkla alıp kullanabileceğiniz son derece şık çiçekli şal modelini ve açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Yapılışı: 1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır. 1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır. 2. sıra: Yuvarlağın içine 10 tane mil başılı...
  3. Ağaç Yaprağı Şal Modeli ve Yapılışı

Ağaç Yaprağı Şal Modeli ve Yapılışı

örgü şal modelleri yaprak modelleri Ağaç yaprağı motifli şal modelini ve modelimizin açıklamalı yapılışını şal tutkunları için paylaşıyor, kolaylıklar diliyorum. Bu yaprak şal 7 numaralı tığ ile yapılmıştır. Uçtan başlanır. İstenilen büyüklüğe göre arttırarak yapabilirsiniz… Yaprak uçtan şu şekilde başlanır; 10 zincir çekin, 3 tane dolgu yap, 3 zincir çekin aynı yere dolgu yapın, 1 örümcek...
  4. Ömrümü yedi şal modeli ve yapılışı

Ömrümü yedi şal modeli ve yapılışı

Merhaba hanımlar Ömrümü yedi şal modeli ve yapılışı hakkında bilgi istiyorum lütfen :)
  5. Üçgen Örümcek Motifli Şal Örneği  Yapılışı

Üçgen Örümcek Motifli Şal Örneği Yapılışı

örgü şal örneği örümcek şal örneği örümcek üçgen şal Örümcek örnekli üçgen şal modelinin yapılşını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Bu soğuk havalarda sizi sıcacık tuttuğu gibi hoş bir görünüm de sergileyecek olan bu güzel şal bakalım nasıl yapılıyormuş :) Örgüye on zincir çekerek başlayın, zinciri uçlarından birleştirerek halka yapın. Üç zincir çekin, tığa ip dolayın, halkanın içine...

Sayfayı Paylaş