kronik faranjit tedavisi

A

Aynurzxczxzx

Forum Okuru
kronik faranjit tedavisi
Kronik faranjit tedavisi bitkisel tedavi yöntemleri kronik faranjit olanlar ne yapmalı ?

Merhaba

Benim geçmeyen bir boğazımda hafif gıcıklık sanki boğazımda bir şey varmış gibi bir his ve az bile olsa öksürük ara ara çok hafif ateş biraz da ses kısıklığı vardı Doktora gittim doktor kronik Faranjit teşhisi koydu Birkaç ilaç verdi onları kullanmaya başladım ilaçlar çok faydalı olmasa da eskiye nazaran daha iyi oldu ama yine bir süre sonra aynı şikayetlerim devam etmeye başladı. En azından doktora teşhis koydurmuş oldum şimdi sizden ricam bana bitkisel bir tedavi yöntemi önermeniz kronik Faranjit için bitkisel ne önerirsiniz Şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Aynur

Faranjit ağız ve burun arka boşluğunda bulunan yutağın iltihaplanmasıdır. bu bölge iltihaplandığı zaman ya da iltihaplanmaya başladığı zaman ses kısıklığı boğazda gıcık yutkunma zorluğu , boğazda yanma, kuruluk gibi belirtiler gösterir. faranjit çok bilinmese de bulaşıcı bir hastalıktır eğer tedavi edilmezse bronşite dönüşür yani enfeksiyon akciğerlere iner daha ağır bir hal alır. Bunun için faranjiti bronşit dönüştürmeden tedavi etmek gerekir. Bronşitin sana doktorun yazdığı ilaçlar gibi ilaçla tedavisi olduğu gibi bitkisel tedavisi de mevcuttur. tedavi için zerdeçal, zencefil ve balı karıştırarak aç karnına günde 3 defa almalısın. Bu bitkisel karışım boğazımdaki enfeksiyonu kurutacak mikropları öldürecektir. Zencefil zerdeçal ve balı eşit miktarda karıştırmalısın ve mutlaka aç karnına almalısın ve bunu aldıktan sonra 1 saat su içmemelisin ve bir şey yememeliyiz. Bunun yanında sana adaçayı tavsiyede adaçayı ile gargara yapabilirsin boğazını yumuşatmak için ıhlamur içebilirsin. Ayrıca bol bol C vitamini ağırlıklı meyveler yemelisin bunların en başında portakal mandalina limon geliyor bunların sularını da içsen olur. bu kürü uyguladığın halde faranjitin geçmiyorsa konusunda uzman bir kulak burun boğaz doktoruna mutlaka gitmelisin. Geçmiş olsun sağlıklı günler dilerim.

Geri