Küba'ya nasıl gidilir ? Küba'da nerde kalınır ?

THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Küba'ya nasıl gidilir ? Küba'da nerde kalınır ?
küba nerde,kübada gezilecek yerler nereleridir,kübaya nasıl gidilir,kübaya neyle gidilir,kübada ne yanir,kübada nerde kalınır,kübanın meşhur yerleri nereleridir,küba hakkında bilgilerDünya’da sosyalist yönetimle idare edilen ve Amerikan Amborgosu altında olan Küba, Florida’ya sadece 180 kilometre uzaklıktadır. Güzelliği dillere destan olan Küba’ya nasıl gidilir? Ne yenir ve nerede kalınır?
Küba için vize almak zorundasınız fakat vize aynı gün rahatlıkla verilmektedir. Hatta vize damgasını pasaporta değil başka bir kağıda basarlar. Çünkü bazı ülkeler pasaportta Küba vizesi görünce zorluk çıkarırlar. Küba’ya gitmek için Air France hava yolu ile Paris aktarmalı, KLM hava yolu ile Amsterdam’dan uçabilirsiniz. Yaklaşık İstanbul’dan 16 saatlik bir uçuş ile Havana hava limanına iniş yaparsınız. Hava limanında her yolcu 25 dolar’da vergi ödemektedir. Ülkenin para birimi peso’dur. Yaklaşık 1 peso, 1 Amerikan dolarına eşittir. Bu nedenle Küba çok da ucuz bir ülke değildir. En sıradan otellerin geceliği 100 dolar ile başlıyor üstelik odalarda kahvaltı için de ek olarak 15 dolar para ödemeniz gerekiyor. Havana’da eski şehirde kalmayı seçebilirsiniz. Burada oda fiyatları 100-250 dolar arası değişir. Bu nedenle özel turlarla gitmiyorsanız mutlaka internet üzerinden kalacağınız otelin resim ve özelliklerini öğrenin. Üstünüzde Amerikan doları varsa rahatlıkla alışveriş yapabilir ve gezebilirsiniz.
Küba’da küçük kasabalarda bile dans kulüpleri var. Dans bu ülke için çok önemli. Salsa, rumba, çaça danslarının doğduğu yer olduğundan mutlaka dans kulüplerine gidin ve izleyin. Ayrıca Küba’lılar çok dost canlısı ve samimiler. Türkleri de çok seviyorlar. Ülkede okuma oranları yüksek bunun nedeni eğitimin ücretsiz olmasıdır. Bu nedenle daha bilinçli ve düzgün insanlarlar.
Küba’da yapılacaklar ; Eski Havana’yı mutlaka gezin. Eski Havana, 1982 yılında Unesco dünya kültür mirası listesine alınmıştır. Mimarisi ile sizi büyüleyecektir. Eski Amerikan arabalarından 56 model bir Chevrolet kiralayarak şehri turlayın. Dans kulüplerine gidin. Parlamento binası önünde ki fotoğrafçılara bir uğrayın. 1777 yılında yapılan Aziz Cristobal Kadetralini gezin. 1954 yılında Ernest Hemingway’in Nobel ödülünü adayarak meşhur ettiği Bodeguita restorantta yemek yiyin. Havana’ya yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan Varedero’ya gidin. Burası dalış merkezi ve sayfiye yeridir. Su sıcaklığı yaz kış 18 derecenin altına inmez.
Alışveriş yapmak ; Küba’nın dünyaca ünlü purolarından satın almak için mutlaka dükkanları seçin. Küba çıkışı eğer aldığınız puronun faturası yoksa el koyulacaktır. Ayrıca kurulan açık hava pazarlarından çok ucuza hediyelik eşya alışveriş yapabilirsiniz.
kb.jpg

kb1.jpg

kb2.jpg

kuba-kulturu-varadero-sahilleri.jpg
 
ilkknurr

ilkknurr

Üye
Üye
küba babamın en merak ettiği ülkelerden biri olduğu için zamanında bayram tatilimizde ailecek tura turizm'le gittik. anne, babayla yurt dışına gidilir mi demeyin bir deneyin derim. turla gittiğimiz için ekstra nerde kalsak, nereleri gezsek derdimiz olmadı. hem geziden, hem rehberimizden oldukça memnun kalmıştık. havana muazzamdı, insanları da çok güleç ve eğlencelidir. ilerleyen zamanlarda corona durumu da etkisini yitirince küba'ya bir de tek başıma tur yapmak istiyorum.
 

Benzer İçerikler

THESECRET
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
THESECRET
THESECRET
THESECRET
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
THESECRET
THESECRET
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
646
*MeleK*
*MeleK*
THESECRET
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
THESECRET
THESECRET
Üst