1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Küçük mekanlar için çözüm önerileri...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  Eviniz küçük olabilir. Önemli olan alandan kazanmak, var olan mekanı fonksiyonel hale getirmek ve bunu yaparken de yaratıcı olmak. Küçük ilüzyonlarla daha geniş, kullanışlı ve güzel bir ev yaratmanız için 9 önerimiz var.
  İki fonksiyonu birleştirin
  Yaşam alanınız küçükse, mevcut hacimden maksimum fayda sağlayacak şekilde hareket etmeniz gerekir. Bazalı yataklar, yatak olarak da kullanılabilecek kanepeler, sehpa fonksiyonunu da yükleyebileceğiniz bir yemek masası işinizi kolaylaştırabilir. Mekanları birbirinden ayırırken tül perdeler ve iki tarafı da kullanılabilecek raf sistemleri kullanabilirsiniz.


  Yansımalar
  Aynalar, ayna paneller ve metalik parçalarla mekanı olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Açıklık bir alana bakan bir pencere ya da kapı girişi gibi stratejik bir noktayı görecek şekilde yerleştirildiğinde bir ayna, mekana tahmin edildiğinden çok daha fazla şey katar.


  Aydınlatma
  Küçük bir mekan için en önemli olan şey ışıktır. Endirekt aydınlatmalar, mekanı olduğundan daha ferah göstermeye yardımcı olur. Ek aydınlatma kullanmadan bu masa lambası ya da lambaderler ile çok ışık elde edilebilir. Duvarda birbirine mesafeli ve gizlenmiş halojen lambalar kullanılabilir, güzel bir perde ya da bir sanat eseri ışıklandırılabilir.


  Her şey orada
  Sizin için önemli olan ufak aksesuarlarla evinize kişilik katabilirsiniz. Buradaki önemli nokta da sayı olarak çok abartmadan, birkaç değerli aksesuarın dönüşümlü olarak yerini değiştirmektir. Böylece küçük bir mekanı sıkıcı ve tekdüze bîr yer olmaktan kurtarabilirsiniz.


  Bir masa yeter
  Evinizde büyükçe bir orta sehpanız varsa, onu bir yemek masası ve hatta dostlarınızı ağırlayacağınız bir partide kokteyl masası olarak kullanabilirsiniz. Bir duvarınızı raflara ayırarak buraya dekoratif objeler yerleştirebilir, fazlalıkları kutularda saklayabilirsiniz. Biraz genişçe bir masayı hem çalışma masası hem de boşluklarında size ilham veren objeler sergilediğiniz bir alan olarak kullanabilirsiniz.

  Az ve öz
  Küçük mekanlarda çarpıcı bir eşya ile dikkati bir noktaya çekebilirsiniz. Köşeye koyduğunuz yuvarlak bir masa ya da büyük bir tablo ile mekanı olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Buradaki kilit nokta eşyanın tarzı değil mekana oranıdır, Küçük bir mekan için, küçük ve çok miktarda eşya yerine az sayıda ve büyük ebatta mobilya seçerek mekana daha ferah bir görüntü kazandırabilirsiniz.

  Koyu renkten korkmayın
  Koyu renklerin bîr mekanı olduğundan da küçük göstermesi tezi pek de doğru değildir aslında. Bir odayı küçük gösteren renklerin koyuluğu değil kullanılan renklerin birbirine olan kontrastıdır, örneğin koyu renk parkelerden, açık renk duvarlara geçişteki kontrast, bu hissi verebilir. Mekanda koyu renk kullanılacaksa bile renkler arasındaki uçurumun çok olmamasına dikkat etmekte fayda var.

  Olduğundan büyük göstermek istediğiniz mekanlarda mümkün olduğunca açık ve birbiriyle uyumlu renkler kullanın. Özelikle banyo gibi mekanlarda karoların diyagonal döşenmesi, mekanda genişlik hissi yaratacaktır.


   
Küçük mekanlar için çözüm önerileri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. siğil ve çözümü için öneriler

  siğil ve çözümü için öneriler

  siğillere çözüm siğil kesin çözüm siğile kesin sigile siğillere Derinin olması gerekenden daha fazla gelişmesi sonucu ortaya çıkan kabarcıklardır.Vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkar, bulaşıcıdır. Siğiller kesinlikle kaşınmamalıdır ve patlatılmamalıdır. Si*ğil için öneriler: a) Bir tutam sarmaşık bir kaba konulur. Üzerine yeterince sirke ilave edilip bir gece bekletilir ve daha sonra bir...
 2. Küçük Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

  Küçük Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

  küçük gözler için makyaj küçük gözlüler için makyaj gözlüler nasıl yapmalı çekik nasıl yapmalı gözler teknikleri Her göz tipi için ayrı makyaj tekniği uygulanmalıdır...Küçük gözlere sahip olanlarında yapması gereken makyaj tekniğine dair öneriler :tik: Küçük gözler yüzdeki orantıyı bozabileceği için amaç bu küçük gözleri doğru kalem ve far uygulamaları yaparak daha belirgin, iri hale...
 3. Boyun kırışıklıkları için çözüm önerileri

  Boyun kırışıklıkları için çözüm önerileri

  Boyun Kırışıklığı İçin Öneriler Merhaba Sevgili Melek'ler, bir zaman sonra kadınların kabusu olan boyun kırışıklıkları için bu yazımızda faydalı çözümler aktaracağız sizlere. İlgili tüm üyelerimizin ve misafirlerimizin dikkatine olsun. - Boynu dik ve vücudun ortasında tutmak Boynumuzu her tür işi yaparken öne doğru eğeriz. Bunun sonucunda yatay çizgiler oluşur ve hatta bazen çene altı...
 4. Elektriklenen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

  Elektriklenen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

  elektriklenen saçlar, elektriklenen saçlar için, elektriklenen saçlara ne yapmalı Pek çok kadının şikayet konusu olan elektriklenen saçlar, bakımsız ve donuk görünür. Bir türlü şekil almayan bu saçlar bizi evden çıkmak üzereyken deli bile edebilir. Eğer siz de bu dertten muzdaripseniz evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve saçlarınızı bu kötü görünümden kurtarabilecek harika çözüm...
 5. Öksürük İçin Evde Çözüm Önerileri

  Öksürük İçin Evde Çözüm Önerileri

  öksürük nedir,öksürük neden olur,evde öksürük nasıl geçer,evde öksürüğe ne iyi gelir,evde öksürük tedavisi hakkında bilgiler Öksürük, solunum yollarını tahriş eden maddelere veya bu bölgeyi etkileyen enfeksiyonlara karşı vücudun verdiği tepkidir. Alerjik reaksiyon veya hastalık durumunda bu bölgede bulunan sinirler beyne sinyal gönderir. Beyinse karın kaslarını ve göğüs bölgesinde bulunan...

Sayfayı Paylaş