Etiketler:
 1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Küçük mekanlar için çözüm önerileri...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  Eviniz küçük olabilir. Önemli olan alandan kazanmak, var olan mekanı fonksiyonel hale getirmek ve bunu yaparken de yaratıcı olmak. Küçük ilüzyonlarla daha geniş, kullanışlı ve güzel bir ev yaratmanız için 9 önerimiz var.

  İki fonksiyonu birleştirin
  Yaşam alanınız küçükse, mevcut hacimden maksimum fayda sağlayacak şekilde hareket etmeniz gerekir. Bazalı yataklar, yatak olarak da kullanılabilecek kanepeler, sehpa fonksiyonunu da yükleyebileceğiniz bir yemek masası işinizi kolaylaştırabilir. Mekanları birbirinden ayırırken tül perdeler ve iki tarafı da kullanılabilecek raf sistemleri kullanabilirsiniz.


  Yansımalar
  Aynalar, ayna paneller ve metalik parçalarla mekanı olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Açıklık bir alana bakan bir pencere ya da kapı girişi gibi stratejik bir noktayı görecek şekilde yerleştirildiğinde bir ayna, mekana tahmin edildiğinden çok daha fazla şey katar.


  Aydınlatma
  Küçük bir mekan için en önemli olan şey ışıktır. Endirekt aydınlatmalar, mekanı olduğundan daha ferah göstermeye yardımcı olur. Ek aydınlatma kullanmadan bu masa lambası ya da lambaderler ile çok ışık elde edilebilir. Duvarda birbirine mesafeli ve gizlenmiş halojen lambalar kullanılabilir, güzel bir perde ya da bir sanat eseri ışıklandırılabilir.


  Her şey orada
  Sizin için önemli olan ufak aksesuarlarla evinize kişilik katabilirsiniz. Buradaki önemli nokta da sayı olarak çok abartmadan, birkaç değerli aksesuarın dönüşümlü olarak yerini değiştirmektir. Böylece küçük bir mekanı sıkıcı ve tekdüze bîr yer olmaktan kurtarabilirsiniz.


  Bir masa yeter
  Evinizde büyükçe bir orta sehpanız varsa, onu bir yemek masası ve hatta dostlarınızı ağırlayacağınız bir partide kokteyl masası olarak kullanabilirsiniz. Bir duvarınızı raflara ayırarak buraya dekoratif objeler yerleştirebilir, fazlalıkları kutularda saklayabilirsiniz. Biraz genişçe bir masayı hem çalışma masası hem de boşluklarında size ilham veren objeler sergilediğiniz bir alan olarak kullanabilirsiniz.

  Az ve öz
  Küçük mekanlarda çarpıcı bir eşya ile dikkati bir noktaya çekebilirsiniz. Köşeye koyduğunuz yuvarlak bir masa ya da büyük bir tablo ile mekanı olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Buradaki kilit nokta eşyanın tarzı değil mekana oranıdır, Küçük bir mekan için, küçük ve çok miktarda eşya yerine az sayıda ve büyük ebatta mobilya seçerek mekana daha ferah bir görüntü kazandırabilirsiniz.

  Koyu renkten korkmayın
  Koyu renklerin bîr mekanı olduğundan da küçük göstermesi tezi pek de doğru değildir aslında. Bir odayı küçük gösteren renklerin koyuluğu değil kullanılan renklerin birbirine olan kontrastıdır, örneğin koyu renk parkelerden, açık renk duvarlara geçişteki kontrast, bu hissi verebilir. Mekanda koyu renk kullanılacaksa bile renkler arasındaki uçurumun çok olmamasına dikkat etmekte fayda var.

  Olduğundan büyük göstermek istediğiniz mekanlarda mümkün olduğunca açık ve birbiriyle uyumlu renkler kullanın. Özelikle banyo gibi mekanlarda karoların diyagonal döşenmesi, mekanda genişlik hissi yaratacaktır.

   
Küçük mekanlar için çözüm önerileri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Küçük Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

  Küçük Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

  küçük gözler için makyaj küçük gözlüler için makyaj gözlüler nasıl yapmalı çekik nasıl yapmalı gözler teknikleri Her göz tipi için ayrı makyaj tekniği uygulanmalıdır...Küçük gözlere sahip olanlarında yapması gereken makyaj tekniğine dair öneriler :tik: Küçük gözler yüzdeki orantıyı bozabileceği için amaç bu küçük gözleri doğru kalem ve far uygulamaları yaparak daha belirgin, iri hale...
 2. Boyun kırışıklıkları için çözüm önerileri

  Boyun kırışıklıkları için çözüm önerileri

  Boyun Kırışıklığı İçin Öneriler Merhaba Sevgili Melek'ler, bir zaman sonra kadınların kabusu olan boyun kırışıklıkları için bu yazımızda faydalı çözümler aktaracağız sizlere. İlgili tüm üyelerimizin ve misafirlerimizin dikkatine olsun. - Boynu dik ve vücudun ortasında tutmak Boynumuzu her tür işi yaparken öne doğru eğeriz. Bunun sonucunda yatay çizgiler oluşur ve hatta bazen çene altı...
 3. Hipertansiyon İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  Hipertansiyon İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  Bu konu; hipertansiyon bitkisel tedavisi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, günlük hayatın koşturmacası, büyük şehirlerde yaşamanın verdiği maddi manevi ağır külfet, hızla akıp giden hayatı yakayabilme isteği ve geçim derdi insanların psikolojilerinde olumsuz yönde etkiler gösteriyor. Bu olumsuz etkiler kişilerin bünyeleri hangi noktada zayıfsa oradan patlıyor. Kimisi...
 4. Elektriklenen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

  Elektriklenen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

  elektriklenen saçlar, elektriklenen saçlar için, elektriklenen saçlara ne yapmalı Pek çok kadının şikayet konusu olan elektriklenen saçlar, bakımsız ve donuk görünür. Bir türlü şekil almayan bu saçlar bizi evden çıkmak üzereyken deli bile edebilir. Eğer siz de bu dertten muzdaripseniz evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve saçlarınızı bu kötü görünümden kurtarabilecek harika çözüm...
 5. El Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  El Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

  eldeki lekeler nasıl geçer, el lekeleri nasıl geçer, el lekelerine çözüm önerileri, el lekelerine doğal çözüm Ciltte bulunan lekeler her zaman için bayanlara göre sorun haline gelmiştir. Farklı yöntem ve çözüm önerileri ile cilt lekelerine karşı çözüm arayan bayanlar, eldeki lekeler için bizden doğal çözüm önerileri hakkın da bilgi istediler. Melekler mekanı olarak bizde elde bulunan lekeler...

Sayfayı Paylaş